ISO 14001 Nereden Alınır?

Çevreye, doğaya, havaya, suya, toprağa verilen zararın en aza indirilmesini amaçlayan ISO 14001 nereden alınır? Firma olarak verilmekte olan hizmet içeriğinde bu belgenin temin edilebilmesi de vardır. Bundan dolayı isteyen ve çevreye katkı sunmayı dileyen firmalar, kişiler bu belgeyi alabilir. Çevre yönetim sistemi olarak bilinen bu belge doğal kaynak kullanımı konusunda doğayı korumak amaçlı olarak verilen zararların önlenmesine ve risklerin azaltılmasına çalışır.

Aynı zamanda bu belgenin en önemli yanlarından biri olarak yasal şartların sağlanmış olması gerekir. Gerektiği zamanlarda baca gazı analizi, emisyon, toz ve gürültü ölçümü gibi olmazsa olmaz birtakım ölçümlerin Çevre Bakanlığı tarafından akredite laboratuarlarda ölçüm ve raporlama yapılmasıdır. Küresel pazarda en rahat ve güvenilir şekilde var olmak adına insana ve çevreye verilen değerin somut şekilde de ispatlanması adına bu belgenin alınmasında fayda vardır.

Bu belgeyi alabilmek için Ekol Belgelendirme’den hızlı destek alabilirsiniz.

Çevre ile etkileşimi olan pek çok kuruluş ve de kurum, firma için alınması oldukça önemli olan bir belge niteliğindedir. Çevreyle yakından ilgili olan kuruluşların vermekte oldukları zararların en aza indirilmesini sağlamak adına bu belgenin bulundurulması son derece gereklidir. Daha iyi şekilde çalışmak, çevrenin ve doğanın zarar uğramasını engellemek adına kesinlikle önemi ve Grekliliği olan bir belge türüdür. Bu nedenle kişiler firmamız ile iletişime geçerek bu belgeyi temin edebilir.

Ürünün hammaddeden itibaren müşteriye ulaştırılması sürecine kadar çevresel faktörlerim belirlenmesi ve gerekli önlemler ile çevrenin zarar görmesi de engellenmektedir. Çevreye verilmekte olan zararın en aza indirilmesini sağlamak amaçlı olarak kuruluşların temin etmesi gereken bu belge kılavuz görevi görür.

ISO 14001 Nasıl Alınır?


Çalışmakta olan kuruluş ya da firmaların çevreyle yakından ilgili olması dolayısıyla bunların doğaya olan olumsuz etkilerinin azaltılması adına kesinlikle alınması gereken bir belgedir. Kişiler ve firmalar tarafından alınmak istenen bu belge için de bazı aşamalar ve süreçler bulunur. Kişilerin ilk olarak başvuruda bulunması ve hizmet almak istemesi gerekir. Firma ya da kuruluş tarafından talep edilmekte olan standartların sağlanması gerekir.

Kişiler tarafından sağlanan bu standartların çalışma biçimi, firma özellikleri, uygulanan strateji ve de durumların da kanıtlanması da gerekir. Aşamalar sıralı ve de olması gerektiği gibi ilerleyeceği için kişilerin teftiş ve testler için de belge için olması gereken şartları sağlamalıdır. Belgeyi almak ve bu şekilde kuruluşunda geleceğini olumlu şekilde etkilemekte son derece mümkün olduğu için kişiler bu belgeyi alarak tüm avantajlarından faydalanabilir.

ISO 14001 Nereden Alınır?

Belge temini konusunda hızlı bir süreç geçişi, hızlandırılmış eğitimler ve daha fazlasını Ekol Belgelendirme olarak sizlere sunuyoruz. Hemen mesai saatlerinde telefon numaralarımızdan, diğer zaman dilimlerinde ise e-mail adresimizden bize ulaşın.
 

ISO 14001 Almak İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?


Kuruluşların almak istediği bu belge için belgenin alınmasını sağlayan tüm unsurların sağlanmasında fayda vardır. Bazı kayıtların olması gerektiğinden bunlar çevre yönlerini belirten kayıtlar, risk değerlendirmeleri, yönetim sistemi programları, doküman kayıtları, kalibrasyon kayıtları, eğitim insan kaynakları vs kayıtlar gerekmektedir.

Kişilerin ve kuruluşların çevre el kitabı, çevre politikası, çevre prosedürleri, görev tanımları, şartnameler, formlarda aynı şekilde gerekli olan durumlardır. Bundan dolayı kişiler tüm bu gerekli olan kayıtlar vs belgeleri bulundurarak kolaylıkla belge sahibi olabilir. Kolaylıkla olması firma hizmetinin oldukça pratik ve uzman şekilde profesyonel olarak sağlanmasından kaynaklıdır. Tüm aşamalar ve kuruluşlarda olması gereken ve aranan şartlar en iyi şekilde bulundurulursa kişiler zorlanmadan bu belgeyi alabilir. Kişilerin tüm belgeleri ve kayıtlarının hazır olmasından sonra ise gerekli olan aşamalar yerine getirilerek kişilerin belgeyi alması sağlanmaktadır. ISO 14001 nereden alınır? Konusunda kişiler firmamızdan hizmet alarak en iyi şekilde bu belgenin sahibi olur.

Türkiye´nin öncü firması Ekol Belgelendirme’ye 1 telefon ile ulaşın. Ayrıca firmanın düzenli olarak bilgilendirme içerisinde bulunduğu kurumsal instagram hesabını da takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp