Sepetim Sepetim

Iso 14175 Belgelendirme

ISO 14175 belgesini almak ve fiyatı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar için web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilir ve firmamızdan en uygun fiyatları alabilirsiniz.
Bu Avrupa Standardı, 7 Şubat 2008 tarihinde CEN tarafından onaylanmıştır.

CEN üyeleri, bu Avrupa´nın verilmesine ilişkin koşulları belirleyen CEN/CENELEC İç Düzenlemelerine uymakla yükümlüdür.
Ulusal bir standardın statüsünü herhangi bir değişiklik olmaksızın standart hale getirin. Bu tür ulusal konularla ilgili güncel listeler ve bibliyografik referanslar standartlar, CEN Yönetim Merkezine veya herhangi bir CEN üyesine başvuru üzerine elde edilebilir.

Bu Avrupa Standardının üç resmi versiyonu bulunmaktadır (İngilizce, Fransızca, Almanca). sorumluluğunda olan bir CEN üyesinin kendi diline çevrilmesi ve CEN Yönetim Merkezi´ne bildirilmesi ile aynı statüdedir.

CEN üyeleri Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık.

Kapsam

Bu Uluslararası Standart, kullanılan gazların ve gaz karışımlarının sınıflandırılması için gereksinimleri belirtir.

Ergitme kaynağı ve bunlarla sınırlı olmamak üzere ilgili işlemler:

- Tungsten ark kaynağı
- Gaz korumalı metal ark kaynağı
- Plazma ark kaynağı
- Plazma ark kesme
- Lazer kaynağı
- Lazer kesim
- Ark sert lehim kaynağı

Bu Uluslararası Standardın amacı, koruma, destek, işlem ve yardımcıları sınıflandırmak ve belirlemektir. gazların kimyasal özelliklerine ve metalurjik davranışlarına uygun olarak doğru bir temel olarak
Kullanıcı tarafından seçimi ve olası kalifikasyon prosedürlerini basitleştirmek. Gaz saflıkları ve karışım toleransları, tedarikçi (üretici) tarafından teslim edildiği gibi belirtilir ve teslimat sırasında değil.

Kullanım Noktası


Gazlar veya gaz karışımları, sıvı veya gaz halinde sağlanabilir, ancak kaynak için kullanıldığında ve işlemlerde, gazlar her zaman gaz halinde kullanılır. Gaz lazerlerinde kullanıldığı şekliyle asetilen, doğal gaz, propan vb. gibi yakıt gazları ve rezonatör gazları değildir. Bu uluslararası standart kapsamındadır. Gazların ve konteynerlerin taşınması ve elleçlenmesi yerel, ulusal ve bölgesel yönetmeliklere uygun olacaktır.

Sizde firmanızın Iso 14175 Belgelendirme işlemlerini Ekol Belgelendirme kalitesi için yaptırmak için irtibat bilgilerimiz aracılığıyla hemen firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Irec Sertifikası Nasıl Alınır?
  Ekol Belgelendirme firmasından kısa süre içerisinde yenilenebilir enerji sertifikalarına sahip olabilirsiniz, Irec Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriği inceleyin.
 • CoC Yönetim Sistemi ve Belgelendirmesi
  CoC Yönetim Sistemi ve Belgelendirmesi (chain of custody) ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgilere sektörün öncü firması Ekol Belgelendirme aracılığı ile erişebilir ve alanında uzman kadromuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • ISO 10004 Nereden Alınır?
  ISO 10004 Nereden Alınır? - ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları hakkında geniş kapsamlı bilgilerin yer aldığı Ekol Belgelendirme sitesine hemen gözatın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp