ISO 18295 Müşteri İletişim Merkezleri Standardı

ISO 18295 Müşteri İletişim Merkezleri Standardı Hizmet Belgelendirmesi için en doğru yerdesiniz. Müşteri iletişim merkezleri ve çağrı merkezlerindeki müşterilerin beklentilerinin karşılanması ve talepte bulunan müşterilerin doğru bir şekilde, güvenilir bir biçimde, müşteri odaklı olarak hizmet verebilmesi amacı ile hazırlanan bu yönetim standardında aynı zamanda müterilerin iletişim kalitelerindeki iyileştirmelere gidilmesi ve yaşanan sorunları ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Bu ISO standardı ile müşteri iletişim merkezlerindeki tüm teknik koşulları biliyor ve iletişimin daha iyi bir şekilde yönetilebilmesi için gerekli ortamları hazırlıyoruz.

ISO 18295 Müşteri İletişim Merkezleri Standardı Hizmet Belgelendirmesi

Her işletmenin başarılı olabilmesi, her kesimin kendi alanındaki işi iyi yapabilmesi amacı ile ISO standartları geliştirilmiştir. Müşterilerinizin beklentilerini anlamak ve algılamaktan geçen ISO 18295´e ihtiyaç duyanlar genellikle çağrı merkezleri olmuştur. Bu alanda işletmeler ile müşterilerin arasındaki iletişimlerin daha iyi kurulması ve firmaların müşterileri ile arasındaki bağı daha kuvvetli kurabilmesi için çağrı merkezlerinden destek aldıını bilmekteyiz. Çağrı merkezleri bulunan firmaların müşterilerinin daha güvenli hissettiği, daha mutlu olduğu ve daha sadık oldukları kanıtlanmıştır.

Geçtiğimiz senelerde hayatımızda olan TS EN 15838 Müşteri İlişkileri Merkezleri – Hizmetin Yerine Getirilmesi için Kurallar Standardı yerine ISO´nun geliştirdiği “ISO 18295-1” ve ISO 18295-2”  hayatımıza girmiş ve müşteri iletişim merkezleri ile alakıalı olan bir çok kriter değerlendirmeden geçerek Uluslararası kapsamda kabul görür hale getirilmiştir. ISO tarafından yayınlanan kuralların tamamına hakim olan uzmanlarımız ile firmanıza Türkiye´nin heryerinde ISO 18295 belgesini almaya hak kazandırıyoruz.

Çağrı merkezlerinin gereksinimlerini içeren ISO 18295 standardı ülkemizde hizmet veren hem iç hemde dış kaynaklı firmalara uyarlanabilmektedir. Ekol Belgelendirme olarak çağrı merkezleri için ISO 18295 belgesi hizmeti ve danışmanlığı vermekteyiz.

ISO 18295 Müşteri İletişim Merkezleri Standardının Amacı

Bu belgelendirme sistemindeki amaç müşteri iletişim merkezlerindeki hizmet kalitelerinin belirlenmesini içermektedir. Hizmetteki kaliteyi belirleyen ve bu kalitenin arttırılması için gerekli adımların atıldığı sistem dahilinde danışmanlarımız tecrübesi ile sizlere katkı sağlamaktadır. Sektördeki standartların hizmete dahil edilmesini sağlıyor ve müşterilerin çözüm ortaklarında, personellerindeki memnuniyetin daimi olması için gerekli adımları atıyoruz. Her zaman gelişen ve kendini geliştiren bir sisteme sahip olarak çağrı merkezlerinizin değerini arttırabilirsiniz.

ISO 18295 sayesinde personellerinizin kişisel gelişimlerini tetikler ve aldıkları eğitimler sayesinde müşteri ilişkilerinizi bir sonraki seviyeye taşırsınız. Verimliliği arttırıcı olan tüm faydalar Ekol Belgelendirme ile sizlere sunulacaktır. Çağrı merkezinizin imajının geliştirilmesi burada önemli amaçlar içerisinde yer alır. İyi bir imaj ile daha çok kurumsal markaya hizmet verebilir ve uluslararası rekabet ortamında rakiplerinizden 1 adım önde olursunuz.

ÇAĞRI MERKEZİNİZE KATACAĞI ÖZELLİKLER NELERDİR?

Müşteri İletişim Merkezlerini Kullanan Müşteriler için Gereksinimler kapsamına giren ISO 18295-1 ve ISO 18295-2 standardı tamamiyle Uluslararası Standardizasyon Komitesi tarafından hazırlanan bir standarttır. Bu sistem için ihtiyacınız olan tüm verilere, bilgilere ve bu alandaki tecrübeli danışmanlara Ekol Belgelendirme aracılığı ile erişmeniz mümkündür. Müşteri memnuniyetinde artışa gitmek için bu kapsamı işletmenize kazandırmalısınız. Çağrı merkezlerine özel olarak tasarlanan ve uluslararası geçerliliği blunan bu standart iç & dış kaynaklı tüm çağrı merkezlerinde kullanılabilirdir.

ISO 18295-1 & ISO 18295-2 BELGELENDİRME SÜRECİ

ISO 18295-1 Müşteri İletişim Merkezleri için Gereksinimler & ISO 18295-2 Müşteri İletişim Merkezlerini Kullanan Müşteriler için Gereksinimler  kapsamına dahil olmak isteyen müşterilerimizin tüm sürecini Ekol Belgelendirme olarak takip ediyoruz. Bu hizmeti Ekol´den almak isteyen firmalar için öncelikle belgelendirme kapsamları tanımlanacak ve ön denetimler kapsamında GAP analizleri & standart ile ilgili durumların tespiti yapılacaktır. Belgelendirme denetimine göz attığımızda, bu denetimin 2 farklı aşamadan oluştuğunu bilmenizi isteriz. Öncelikli olan ilk aşama firmanın belgelendirme için hazır olup olmadığı ile alakalı olan aşamadır. Tüm sistemler gözden geçirilir ve uygun bir hal alındığında 2. aşamaya geçiş yapılır. 2. aşamada denetim sonuçlarına bakılacak ve olumlu bir sonuç alındıysa 3 sene boyunca geçerli olan ISO sertifikanıza sahip olacaksınız.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi ve detay için incelediğiniz Ekol Belgelendirme web sitesinde bulunan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.


Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!