ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Belgesi

Bilişim sektöründe yer alan teknik servis, yazılım, donanım ve benzeri alanlarda hizmetteki bilgi teknolojisi firmaları için tüm süreçlerin takip edilmesi ve doğru bir şekilde yönetiliyor olduğunu gösterecek olan ISO 20000 bilgi teknolojileri hizmet yönetimi sistemi standardı ile alakalı gereksinimlerin kurulması, yönetilmesi için Ekol Belgelendirme´den destek alınabilir. Bu alanda ve bu ISO belgesinde sayısız referansı bulunan firmamız iş sektöründe hızla yayılan, hızla büyüyen Bilgi Teknolojileri ile alakalı karmaşık yapının aslında daha rahat algılanması ve tanınması için gerekli adımları atıyor. Firmaların işleri ve müşterilerine karşı olan yükümlülüklerini karşılayabilmesi için en uygun teklifleri sunuyoruz.

ISO 20000-1 Standardı Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı firmaların operasyonlarının doğru şekilde yönetilmesi ve hizmetlerini müşterilerine sunabilmesi için uygulayacağı metodları gösteren, öncü bir şekilde klavuzluk eden Uluslararsı standarttır. Bilişim teknoloji firmalarının ISO 20000 belgesine sahip olabilmesi için kesinlikle servis sonrası hizmetlerini de sisteme dahil etmesi gerekir. Bilişim sektörü içerisinde yer alan firmaların ihtiyaç duyduğu bu belge Dünya´da en son 2018 senesinde güncellenmiştir.
 

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Belgesi´nin Amaçları Nelerdir?


ISO 20000´in öncelikli amaçları işletmenin maliyetlerinin azaltılması ve erişilebilirliğin arttırılmasıdır. Firmaların sektör içindeki kapasitesini arttırabilmek ve iş gücünde geliştirmelere açık olduğunu istemesi doğal olandır ve bu belge ile bunların artış eğilimi içerisine girmesi sağlanmaktadır. Bilişim teknolojileri firmalarının kaynakların doğru ve verimli kullanılmasını sağlamaktadır.  Bilgi teknolojileri hizmetleri yönetimi standardında firmaların hizmetlerinin çalışır durumda kalması, maliyetlerinin en aza indirilmesi ve riskleri önceden bilerek adım atması sağlanır. Ayrıca teknolojik anlamdaki karmaşıklığın önüne geçmek gerekir. Yasal ve düzenleyici bir şarta uygunluğun sağlanması için Ekol Belgelendirme´den destek alabilir ve güvenli bilgi teknolojileri kapsamındaki büyük değişiklikleri srun yaşamadan yönetebilirsiniz. Bilgi teknolojisindeki iş ihtiyaçlarına göre atacağınız adımı bilmeniz, alacağınız eğitğimler ile mümkün olacaktır. Hizmetlerin aktif olması, gerçekleşmesine yönelik adımları atabilmek adına doğru planlama, doğru eğitim önemlidir.
 

ISO 20000 Belgesi Sertifikası Nasıl Alınır?


ISO 20000 Belgesi
´ni alabilmek adına işletmenin iyi bir sisteme sahip olması ve bu sistemin doğru bir şekilde uygulanabiliyor olması gerekir. Firma içerisinde ISO 20000´e uyumlu sistemin kurulumu olması aşamasında Ekol Belgelendirme´nin uzman eğitmen ve denetmenleri destek olmaktadır. Firmanızın ideal uygulamaya sahip olmasının ardından atacağımız adımlar ile denetlenme aşaması geçişi sağlanmaktadır. Firmamızdan alacağınız danışmanlık hizmeti ile kısa süre içerisinde ISO 20000 belgesine sahip olacaksınız. İhtiyacınız olan tüm dökümantasyonlara sahip olacak ve kısa süre içerisinde bu uluslararsı ISO belgesini alabilmeniz için gerekli yerlere müracatınızı yapacağız. Bizden alacağınız danışmanlık ile ISO 20000 standardının istemiş olduğu formatta yönetim sistemine sahip olmanız sağlanır.

*Kapasite Yönetimi (Capacity Management )
*Bilgi Güvenliği Yönetimi (Information Security Management)
*İş ilişkileri Yönetimi (Business Relationship Management)
*Tedarikçi Yönetimi (Supplier Management)
*Olay Yönetimi (Incident Management)
*Problem Yönetimi (Problem Management)
*Konfigürasyon Yönetimi (Configuration Management)
*Değişim Yönetimi (Change Management)
*Sürüm Yönetimi (Release Management)
*Hizmet Seviye Yönetimi (Service e Level Management )
*Hizmet Raporlama (Service Reporting)
*Hizmet Süreklilik ve Kullanılabilirlik Yönetimi (Service Continuity And Availability Management)
*Hizmet Yönetimi için Bütçe ve Finans Yönetimi (Budgeting and accounting for IT services)

Ekol Belgelendirme tüm yönetim sistemleri kapsamında eğitimlerini, uzman danışmanları ile sunar.

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Belgesi


ISO 20000 Belgesi İçin Uygun Firmalar


Bu belgeyi alabilmek adına adından da anlaşılacağı üzere teknoloji ve bilişim sektörü firmaları ihtiyaç duyacaktır. ISO 20000 belgesini bilişim teknoloji firmaları alabilir ve bu firmaların sınıflandırılması, detaylandırılması için de şu firmaları örnek verebiliriz. ISO 20000 sertifikasını yazılım firmaları, donanım firmaları, bilişim sektöründeki alt yapı firmaları, bilişim sektöründe faaliyetteki yazılım ve donanım firmaları, internet ile alakalı hizmetler sunan firmalar, telekomikasyon ile alakalı hizmetleri sunan firmalar, e-fatura özel entegratör firmaları, elektronik alandaki arşivleme ve yedekleme hizmeti sunan firmalar, veri tabanı işi yapan işletmeler ve web hizmeti veren firmalar alabilir.

ISO 20000 Belgesi almak bazı sektörler ve bazı firmalar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu belgeye sahip olmayan firmaların devletimizdeki ihalalere girmesi, kamu kurumlarında bilişim teknolojileri ile alakalı hizmette bulunması mümkün değildir. Bu belgeyi almak istediğiniz zaman Ekol Belgelendirme´nn sitesinde yer alan teleofn numarasını aramanız yeterli olacaktır. Uluslararası Standart enstitüsü tarafından yayınlanan ISO IEC 2000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sisteminde yer almak, işletmenizi ilgili belge almaya hak kazanmış konuma getirmek için firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Tüm ISO belgelerinde olduğu gibi EKOL Belgelendirme atanmış ve yetkin denetçilere sahip belgelendirme kuruluşları ile sizlere ilgili belgeyi almak için danışmanlık ve hizmet vermektedir.

Tüm ISO belgelerinde olduğu gibi ISO 20000 belgelendirme sisteminde de akreditasyon oldukça önemlidir. Ekol Belgelendirme gibi Akredite bir firmadan alınmış olan belgenin geçerliliği dünyanın tüm ülkelerinde geçerli olacaktır.  ISO IEC 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi standartlarına uygun olan işletmelerin belgesini alabilmesi için firmamızdan aldığı danışmanlık ile 2 aşamadan denetimi gerçekleşecektir. Denetimleri başarı ile geçebilen firma olmak için hemen Ekol Belgelendirme firmasından danışmanlık alabilirsiniz.

Ülkemizde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 21.02.2013 tarihinde yayınlanan e-Fatura Uygulaması Kılavuzu içerisinde e-Fatura Özel Entegratörlüğü yapmak isteyen kuruluşların ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO/IEC 20000-1 Hizmet Yönetim Sistemi ve ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi sertifikasyonuna sahip olmaları zorunlu tutulmuştur.

Türkiye´de bilgi teknolojileri hizmeti veren kuruluşların yurt içi ve yurt dışı pazarında müşterilerinden gelen talepleri ve beklentileri karşılayabilmesi, performanslarını geliştirmesi ve iyileştirmesi, verdiği hizmetlerde hangi yöntemleri kullanacakları ve nasıl uygulayacaklarını belirten bu standarta sahip olmak aslında çok da zor değil, Ekol Belgelendirme´nin alanında uzman danışmanları, eğitmen ve personelinden alacağınız ISO 20000 danışmanlığı ile sizlerde çok kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

ISO 20000 Belgesi


ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Belgelendirme Danışmanlığı


Ekol Belgelendirme bu alanda sizlere en iyi danışmanlık hizmetlerini sunar. Sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayarak anında bilgi & hizmet alabilirsiniz.  ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Danışmanlığımız sayesinde global dünyamızın neresinde olursanız olun uluslararası bir standarda sahip işletme olursunuz. Sektörünüz ne olursa olsun bilgi teknolojileri üzerine faaliyet gösteren bir hizmet yönetiminin planlanmasında, kurulmasında, yönetilebilmesinde, izlenebilmesinde, gözden geçirilebilmesinde, sürdürlebilmesinde ve izlenebilmesinde bu standart sayesinde sahip olursunuz.

İş dünyasının en önemli kaynağı haline gelen bilginin aktarılması oldukça önemlidir. Gündelik hayatımızda artık teknoloji herkesin kullandığı, herkese lazım olan bir alandır. Bilgi teknolojilerine bakacak olursak, internetteki arşivlemelere, teknik hizmetlere, yazılım faaliyetlerine kadar bir çok alanı kapsamaktadır. Sürekli gelişen teknoloji alamında değişime ayak uydurabilmesi için işletmeleri bekleyen bazı tehlikelerde olabilmektedir. Her geçen gün işletmeleri teknoloji ile bekleyen tehlikeler artmaktadır. Değişimlerin getirdiği tehlikeleri algılayarak işlemlerini sorunsuz bir şekilde sürdüren işletmeler bir çok fırsatı değerlendirebilmektedir. Özellikle değişen iş dünyasındaki rekabet gücüde artmakta olacaktır. Ekol Belgelendirme Sertifika Örnekleri için BURAYA TIKLAYINIZ..

Uygun fiyatlar ve teklifleri hemen öğrenebilmek adına Ekol Belgelendirme firmamıza sitede yer alan e-mail adresi, telefon numarası, whatsapp hattı veya canlı destek hattından ulaşabilirsiniz.

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Belgesi

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp