Sepetim Sepetim

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi

2018 yılında yayınlanan Bu uluslararası standart eğitim organizasyonlarında yönetim sistemleri ile alakalıdır. öğrenci ve diğer yararlanıcıların ihtiyaçlarına ve beklentilerine karşılık eğitim ürünlerinin eğitim ücretlerinin rtak bir yönetim aracı sağlayabilmesi amaçlayan İso 21001 hakkında daha fazla bilgi için bu İçeriğe göz atın.

Ekol Belgelendirme Sizler için bu içeriği hazırlamış ve ihtiyacınız olan Bu belgeyi sizlere sunabilmek için alanımda Uzman danışmanlarla uzun senelerdir hizmet vermeye devam etmektedir.

ISO 21001:2018 standardı uluslararası tanınan genel bir standarttır. Uluslararası Eğitim Kuruluşları yönetim sistemlerine yönelik gereksinimleri tanımlamak için ISO tarafından geliştirilmiştir. Bir eğitim kurumunun, ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi’nin bütün gerekliliklerini sağlayarak ISO 21001 Standardı Sertifikası alması o kuruluşa önemli bir değer katacaktır. Standart, öğrencileri ve diğer müşteri gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek eğitim ürünleri ve hizmetleri sunan kuruluşlar için ortak bir yönetim aracı olarak görülebilir. Ve geçerli yasal ve düzenleyici gereklilikleri karşılayan, öğrencilere bilginin inşasını tutarlı bir şekilde sağlama, paylaşma ve kolaylaştırma yeteneğini gösterme ihtiyacı bu standart ile birlikte sağlanabilir.

Günümüz küresel dünyasında sektör olarak eğitim, dünya ölçeğinde pek farklı kanun, yönetmelik, etik kural gibi pek çok müesseseye tabi olmak zorundadır. Bu ilkeler ve itibar açısından kaçınılmaz bir zorunluluktur. ISO 21001 eğitim organizasyon yönetim sistemleri belgesi sayesinde tüm dünyada paydaş bir yönetim sistemi oluşturma azmindedir. ISO 21001, uluslararası nitelikte bir standart olup ihtiyaçları, araştırma, eğitim öğrenme amaçlı beceri bilgi ve davranışların aşama kaydetmesini desteklemektedir. Eğitim kurumları için bir yönetim sistemi şartlarını belirler ve bir standart oluşturur.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi

Bağımsız bir yönetim sistemi standardı olan ISO 21001 birçok gereklilik ile aynı detayları içermektedir. İhtiyacınız olan bu belge için eğitim, öğrenme ve araştırma hususları ile alakalı bilgilerin, becerilerin ve tutumların gelişimine fayda sunacağından dolayı hemen her kurum için önem taşımaktadır. Ekol Belgelendirme´de ISO 21001 belgesi eğitim alanında aktif olarak faaliyetlerini sürdüren tüm kuruluşlar için önerilir. Türkiye´nin neresinde olursanız olun, Ekol Belgelendirme ile edineceğiniz bu belge sayesinde kurumunuzdaki öğrenme ile alakalı yetkinleşme, geliştirme destekleyici bir uluslararası sisteme sahip olursunuz, öğrencileriniz ve ilgili personellerinizin de daima memnununiyetini arttıracağı bu sisteme hemen katılın. Ekol Belgelendirme ile kısa süre içerisinde belgeye sahip olun.

Bu standarda dayanarak eğitim organizasyonları için bir yönetim sistemi uygulama organizasyonunun potansiyel faydaları aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

* Amaç ve faaliyetlerin politikaya daha iyi uyumlaştırılmasını sağlamak
* Herkese kapsayıcı ve eşitlikçi kaliteli eğitim sunarak sosyal sorumluluğu arttırmak
* Tüm öğrencilere ve özellikle özel eğitim ihtiyaçları, uzaktan öğrenenler ve yaşam boyu öğrenme fırsatlarına sahip öğrenciler için daha kişiselleştirilmiş öğrenme ve etkili yanıt sisteminin oluşturulması
* Etkinlik ve verimliliği göstermek ve arttırmak için tutarlı süreçler ve değerlendirme araçları sağlamak
* Örgütün güvenilirliğinin arttırılması
* Eğitim kuruluşlarının etkili eğitim yönetimi uygulamalarına bağlılıklarını göstermelerini sağlayan bir araç
* Örgütsel gelişim için bir kültür
* Bölgesel, ulusal, açık, tescilli ve diğer standartların uluslararası bir çerçevede uyumlaştırılması
* İlgili tarafların katılımını genişletmek
* Mükemmellik ve yeniliğin teşvik edilmesidir.

Bu maddeleri özet şekilde ve genel manada ele alacak olursak tüm birimleri kapsaması, güven duygusu yaratması, yenilik ve mükemmelliğin teşviki, etkinlik ve verimliliğin somut nitelikte olduğunu gösterme amaçlı süreçleri belirlemesi, sadece eğitim zamanında değil kişinin bütün hayatında eğitimi ilke edinmesi bilinci gibi faydaları bulunmaktadır.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci

Eğitim kurumlarında ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi kurmak isteyen yöneticiler, bu standart ile ilgili denetim ve belgelendirme işlemi yapan yetkili kuruluşlar ile görüşmeli ve denetimlere hazırlık yapmalıdır. Ayrıca istenen dokümanları hazırlamalı ve sunmalıdır. Tüm denetimler başarılı geçerse ve istenen dokümanlar sağlanırsa, ilgili yönetici; ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi alabilir ve eğitim kurumunda bu yönetim sistemini uygulayabilir. ISO 21001 belgesi veren firma, akreditasyon kurumlarından yetki almış belgelendirme firması olmalıdır. ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi’nin geçerlilik süresi; her yıl denetime girmek şartı ile 3 yıldır. Bu denetimler ile ilgili firmada ISO 21001 Standardına uygun dokümanların varlığı ve sistemin gerektiği gibi uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilir. Her yıl, düzenli ara denetim ücretleri ödenmelidir. Üçüncü yılın sonunda ise yeniden belgelendirme denetimine girilmesi gerekir. Bu denetimden de başarıyla geçilirse ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi’nin geçerlilik süresi 3 yıl daha uzamış olur. Sonuç olarak 3 yılda bir denetime girmek gerekmektedir.

“EKOL Belgelendirme Kuruşu olarak ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi sürecinde sizlere hizmet sağlamaktayız. Detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”
 

ISO 21001 Belgelendirme Fiyatları


Kurumlar için vizyon sahibi olmayı, liderlik vasıflarını ön plana çıkaracak olan bu standart sayesinde öğrencilerinize ve kurumunuzdan diğer yararlanıcılara odaklanmanız amaçlanacaktır. En uygun fiyat tekliflerini alabilmek adına web sitemizde yer alan telefon numaramızı arayabilirsiniz. Türkiye´nin öncü danışmanları ile Eğitim alanında ihtiyaç duyulan bu belgeyi en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Bu uluslararası belge sadece eğitim ve öğrenim kuruluşları için değil aynı zamanda medyayı, toplumu, dış tedarikçilerinizi, hissedarlarınızı, ticari anlamdaki ortaklarınızı ve mezunlarınızı da kapsayacak, her kesim üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır. ISO 9001´ile bazı ortak noktaları da bulunan bu standart için en doğru adrestesiniz.

Ekol Belgelendirme web sitesinde yer alan whatsapp hattı veya telefon numarası ile sizlerde en uygun fiyatlardan teklifinizi alın.

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi BelgesiISO 21001´i Nasıl Alabilirim?


Her sene ara denetim ile belgenin geçerlilik süresi kapsamı olan 3 sene boyunca rahat kullanımında Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir. Uygun dökümanların hazırlanması ve denetimlerin başarılı bir şekilde geçmesi için Ekol Belgelendirme´den hemen bilgi alabilirsiniz. Uzman kadromuz ile sizlerin ihtiyacı olduğu anda hizmetinde olacağız. Türkiye´nin hangi şehrinde olursanız olun, vereceğimiz danışmanlıklar ile gerekli dökümantasyonları hazırlayacak ve size sunacağız. Kurumumuz ile alakalı merak ettiğiniz her türlü soruyu sitemizdeki whatsapp hattımızdan bize iletebilirsiniz. Ayrıca ISO belgelendirme kampanyaları için kurumsal instagram hesabımızı da takip etmeyi unutmayın.

Ekol Belgelendirme´d ebu belgeyi alabilmeniz için gerekli eğitimler tarafınıza verilecek ve danışmanlık sürecinin ilgili aşamalarına geçilecektir. Her nevi sorun anında uzmanlarımız kurumunuza destek sunacktır. Tüm takip işleri, kontrol işleri Ekol Belgelendirme tarafından yapılmakta ve belgeyi alma aşamalarında olası sorunların giderilmesi için sizlere doğru adımları atmaktayız. Rakipleriniz karşısında önde olmak ve sadece Türkiye´de değil, Dünya üzerinde kabul gören bu uluslararası belgeye sahip olmak için bizi arayabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme Sertifika Örnekleri için BURAYA TIKLAYINIZ..

ISO 21001 Eğitim Kuruluşları Yönetim Sistemi Belgesi

 

Sıkça Sorulan Sorular
ISO 21000 nedir?

Eğitim-Öğretim kuruluşları için öğrenci ve diğer yararlanıcılar ile diğer ilgili tarafların beklentilerini yerine getirmek kritik derecede önemlidir. Artan rekabet ortamında kuruluşların bu konudaki yeteneğini sürekli iyileştirmesine devamlı bir ihtiyaç vardır. ISO 21001 standardı eğitim sektörü bağlamında dünya çapında ortak bir yönetim aracı oluşturmak amacını taşımaktadır.

ISO 21001 sertifikası kimler için uygundur?

ISO 21001 tüm dünyada geçerlidir. Tüm gereksinimler genel niteliktedir ve eğitim hizmetinin sağlanmasının kapsamı ve niteliğinden bağımsız olarak herhangi bir eğitim kuruluşu için geçerlidir. Bu nedenle ISO standardı, kolej ve üniversitelere, şirket içi eğitim veren sanayi şirketlerine, dernek ve kurumların eğitim akademilerine veya okul öncesi eğitim kurumlarına yöneliktir.

ISO 21001 sertifikasının maliyeti nedir?

ISO 21001 sertifikasının maliyeti bir dizi faktöre bağlıdır. Örneğin, sertifikalı bir ISO yönetim sisteminin halihazırda uygulanıp uygulanmadığı önemli bir rol oynar. Ayrıca firmanızın büyüklüğü ve kalite yönetim sisteminin karmaşıklığı da denetimin süresi ve fiyatı üzerinde etkilidir.

ISO 21001 Neyin Kısaltmasıdır?

 ISO 21001, "Educational organizations -- Management systems for educational organizations -- Requirements with guidance for use" olarak adlandırılan bir ISO standardıdır.

ISO 21001 Denetimi Nasıl Olmaktadır?

ISO 21001 standartlarına uyumun değerlendirilmesi genellikle belgelendirme kuruluşları veya iç denetim ekibi tarafından gerçekleştirilen bir denetim sürecini içerir. Bu süreç, eğitim organizasyonlarının yönetim sistemlerini kontrol eder.

ISO 21001 Standart Detayları Nedir?

 ISO 21001 standartları, eğitim organizasyonları için yönetim sistemlerinin gerekliliklerini ve kullanım için rehberlik sağlar.

ISO 21001 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

 ISO 21001 belgesinin geçerlilik süresi belirli bir standart tarafından belirlenmez. Organizasyonlar, belgelendirme kuruluşları tarafından belirlenen belgelendirme süreçlerini takip etmelidirler.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp