Sepetim Sepetim

ISO 22000 Amacı Nedir?

Bu yazımızda siz kıymetli okurlarımıza ve müşterilerimize ISO 22000 amacı nedir, kimlerin alması gerekir, almak zorunlu mu gibi sorularla ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Bu konuda bilgilerimizi paylaşırken alanında uzman kadromuz ve teknik imkanlarımız dahilinde elde ettiğimiz tecrübeler ışığında hareket edeceğiz. Firmamız, gerekli belgelendirme sürecini en iyi şekilde yöneten ve başarılı bir şekilde nihayete erdiren çok iyi bir kadroya sahiptir. Böylece firmanızın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda en iyi şekilde yardımcı olmaktayız. Gerek firmamıza mail atarak gerekse telefonla arayarak da bilgi alabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını almak ve bilgilenmek için bize ulaşmanız yeterlidir.

Ekol Belgelendirme olarak sayısız belgelendirme hizmeti sunduk, sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sabırsızlanıyoruz.

ISO 22000 sertifikasının amacına geçmeden evvel bu belge nedir, kimler almalıdır ve zorunlu mudur gibi soruların cevaplarından bahsedelim. Bu sertifika gıda güvenliği yönetimi sistemi kapsamında belirlenmiş standartları içeren ve uluslararası kabul gören bir sertifika olmaktadır. Herhangi bir yasal zorunluluğu yoktur. Fakat gıda sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olması hasebiyle hemen her firma almak için çabalamaktadır. Bu sertifika ile firmalar bilinirliğini ve marka değerini artırmaktadır. Sektörde yer alan rakip firmalar arasında ön plana çıkarak daha fazla müşteri tarafından tercih edilmektedir. Gıda üretiminden tüketimine kadar geçen tüm süreci kapsayan oldukça geniş bir alana sahiptir. Bu süreçte yer alan tüm firmaların ve paydaşların ISO 22000 sertifikası alması adeta zorunlu gibi bir hale gelmiş bulunmaktadır.

ISO 22000 Sertifikası Almak


ISO 22000 sertifikası almak için ilk adım olarak firmamızı arayabilirsiniz veya eposta göndererek bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz sizlere gerekli olan bilgilendirmeyi yaparak aklınızdaki tüm sorularınızı en iyi şekilde cevaplayacaktır. Ardından belgeyi almak konusunda gerekli adımı atarak ilgili süreci hızlıca başlatabilirsiniz. Uzmanlarımız sürecin başından sonuna kadar her bir adımı profesyonel olarak yürüterek başarıyla sonuçlandırmanıza büyük katkı sunacaktır.

 ISO 22000 Sertifikası Almak

ISO 22000 gıda güvenliği yönetimi sistemi sertifikası almak gıda sektöründe yer alan her firma için önemlidir. Başta marka bilinirliği ve güvenilirliği olmak üzere birçok noktada büyük öneme sahiptir. İşletmesini büyütmek, ileriye taşımak ve bunu en güvenilir şekilde yapmak isteyen herkesin bu sertifikayı alması gerekmektedir. Firmasının gerekli standartları sağladığını göstererek daha fazla müşteriye hitap etmenin en önemli adımlarından birisi olmaktır. Böylece marka değerini artırarak işletmenin büyümesini sağlamak daha kolay bir hale gelecektir. Yasal olarak zorunlu olmaması, isteğe bağlı bırakılması kurumsallaşmak isteyen gıda sektörü firmaları için önemli bir nokta olmaktadır. Bu belgeye sahip olan firmalar sahip olmayan firmalara karşı üstünlük kurarak daha fazla tercih edilmektedir.

Uygun fiyatlar, detaylı bilgiler ve daha fazlası için EKOL INSTAGRAM hesabını takip etmenizi önermekteyiz.
 

ISO 22000 Danışmanlığı


ISO 22000 amacı nedir diye toparlayacak olursak, öncelikli hedefinin gıda sağlığını ve güvenliğini sağlamak olduğunu söylememiz gerekir. Süreç içerisinde oluşabilecek sorunların önceden ortadan kaldırılması, azaltılması ve riskinin düşürülerek kabul edilebilir oranlara getirilmesi sağlanmaktadır. Üretim hatalarının önlenerek ürün iadelerinin önüne geçilmektedir. Bu da üretim maliyetinin azaltılarak daha fazla gelir elde edilmesini sağlamaktadır. Süreç içerisinde oto kontrol sisteminin oluşturularak etkin bir biçimde işlemlerin yürütülmesine yardımcı olmaktadır. Marka ve firma imajının artarak işletmenin daha kurumsal bir hale gelmesine büyük katkı sağlamaktadır. Tüm bunları sağlamayı amaç edinen ISO 22000 süreçlerini başarılı bir şekilde geçirerek belgelendirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Daha fazlası için lütfen iletişim sayfamızda yer alan Ekol Belgelendirme müşteri temsilcisi numaralarımızı arayın.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp