Sepetim Sepetim

ISO 22000 Belgesi Faydaları Neler?

Gıda sektöründe faaliyetlerde bulunan firmalar ve doğrudan bu sektörde yer almamasına karşın dışarıdan katkı sunan firmalar için ISO 22000 belgesi faydaları neler ondan bahsedeceğiz. Bu konuda tarafımıza gelen birçok soruya cevap olması amacıyla kapsamlı ve doyurucu bilgiler paylaşacağız. Sektörün önde gelen isimlerinden olan firmamız, alanında tecrübeli ve bilgili uzmanları ile siz değerli işletme sahiplerine bu belge ve süreçleri konusunda yardımcı olmaktadır. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek veya tarafımıza mail atarak ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi ile alakalı tüm sorularınızı gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz.

Ekol Belgeldnriem olarak Türkiye´nin her şehrinde Gıda alanında belgelendirme yaptık, halen daha danışmanlarımız bir çok firmaya bu belge ile alakalı destek sunmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli bir gıda üretimi ve tüketiciyi ulaştırılması insan sağlığı açısından vazgeçilemez bir unsurdur. Üretimden tüketime kadar geçen tüm süreç boyunca ana veya yardımcı olarak yer alan firmalar bu konuda sektörün diğer çalışanlarıyla rekabet edebilmek adına arayışlar içerisinde olmaktadır. Güvenli üretim ve sağlıklı tüketim sunabilmek amacıyla marka değerinin ve firma imajının artırılmasının gerekliliği ön plana çıkmaktadır. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda firmaların ISO 22000 belgesi alması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Her ne kadar yasal veya mevzuatsal bir zorunluluğu olmasa da bu belgeye sahip olmak rakipler arasında öne çıkmayı sağlamaktadır. Tüketiciye kaliteli ve sağlıklı bir ürün süreçlerinden geçilerek tüketime sunulduğu imajını vermektedir. Bu da firmanın güvenirliğini ve markanın bilinirliğini artırmaktadır. Bu konuda gerekli sertifikalandırma sürecini başarılı bir şekilde tamamlamak isteyen işletme sahiplerinin bizimle iletişime geçmelerini önermekteyiz. Sektörün tecrübeli ve bilgili uzmanları ile siz değerli müşterilerimize gereken tüm desteği büyük bir titizlikle sağlamaktayız.

ISO 22000 Belgesi Faydaları Neler?

Danışmanlarımızdan anında hizmet alabilir ve Ekol Belgelendirme´nin uzmanlığından faydalanabilirsiniz.
 

ISO 22000 Belgesi Almak Neden Önemlidir?


Gıda sektörünün üretimden tüketime her bir aşamasında yer alan tüm işletmeler ISO 22000 belgesi almak neden önemlidir sorusunun cevabını aramaktadır. İşletmenin güvenirliğini artırmak ve müşterilerine sağlıklı ürünler sunabilmek arayışında olan her yönetici için bu sorunun cevabını aramak kadar doğal bir şey yoktur haliyle. Söz konusu insan sağlığı olduğu ve bahsi geçen konu da gıda olduğu için birçok risk ve tehlike söz konusu olabilmektedir. Tüm bunların bilinmesi, ortadan kaldırılması, azaltılması veya kabul edilebilir düzeylere getirilebilmesi son derece önemlidir. Aksi halde sonucu ölüme kadar gidebilen birçok olumsuzluklarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Tüm bu olumsuzluklar aynı zamanda firmanın ve markanın imaj kaybına, ciddi yaptırımlara maruz kalmasına yol açacaktır. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemlerin alınması ve standartların sağlanması büyük önem arz etmektedir. Bir de bunu ISO belgesi ile sertifikalandırarak taçlandırmak marka değeri bakımından büyük bir adımdır.

Yukarıda bahsedildiği hususlar göz önünde bulundurulduğunda ISO 22000 belgesi faydaları genel hatları ile şu şekilde sıralanabilir:

•    Gıda kaynakları sağlık problemlerinin oluşmasını azaltır,
•    Daha etkili ve kaliteli üretim sağlar,
•    Müşteri memnuniyetini artırarak bağlılığını sağlar,
•    Üretimden tüketime tüm sürecin sistematik bir şekilde yürütülmesini sağlar,
•    Üretimin bilinçli ve planlı şekilde gerçekleştirilerek maliyetin azaltılmasına katkı sunar,
•    Ürün iadelerinin önüne geçmeye katkı sunar,
•    Çalışma koşullarının iyileştirilmesini sağlayarak verimliliği artırır,
•    Kanunlar ve denetimler karşısında kolaylıklar sağlar,
•    Marka güvenirliğini ve firma imajını artırır

Tüm bu faydaların ve çok daha fazlasının firmalarınızda da görülmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Uzman kadromuzla işbirliği içerisinde ilgili süreçleri yöneterek amacınıza ulaşmanıza profesyonel destek sağlamaktayız. Bizi arayarak ilk adımı atmanız tüm bunlar için yeterli olacaktır.

Gıda alanında bilgilendirici içeriğin en önemlilerine Ekol Belgelendirme INSTAGRAM hesabından ulaşmanız mümkün.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp