Sepetim Sepetim

ISO 22000 Belgesi

Gıda sektöründe yer alan firmalar ve diğer tüm paydaşları için alınması önemli olan belgelerden birisi de ISO 22000 belgesi olmaktadır. Gıda güvenliği ve yönetim sistemi olan bu belge ile sektörde güvenli ve kaliteli bir firma olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz. Müşterilerinize karşı tercih edilebilirliğinizi artırarak öncü firmalardan birisi olabilirsiniz. Bu konuda gerekli desteği almak ve süreci başarılı bir şekilde gerçekleştirerek sertifikalandırmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Sektörün öncü isimleri arasında yer alan firmamız, bu konuda uzman kadrosu ile siz değerli firma sahiplerine kesintisiz hizmet sunmaktadır. Dilerseniz tarafımıza eposta göndererek konuyla ilgili detaylı bilgi talep edebilir, dilerseniz telefonla arayarak birebir bilgi alabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme´nin bir çok ISO sertifikası konusunda uzmanlığı sizlere uygun teklifler olarak dönmektedir. İhtiyacınız olan teklif için bize sitemizde yer alan numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

ISO 22000 sertifikası güvenli ve sağlıklı bir gıda üretiminden başlayarak tüketimine kadar geçen süreci kapsamaktadır diyebiliriz. Bu süreçte ürünlerin yanı sıra, teknik altyapı, donanımsal aksamlar, çalışanlar, tedarikçiler, dağıtıcılar gibi tüm etkenler söz konusu olmaktadır. İlgili süreç boyunca gıda güvenliğini üst seviyede tutarak sağlıklı bir şekilde tüketilmesi amaçlanmaktadır. Olası aksaklıklar ve bozulmalara karşı risk analizleri yapılarak bu tür sorunların ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Ortadan kaldırılması mümkün değilse ilgili risk azaltılarak kabul edilebilir seviyeye indirgenmeye çalışılır. Tüm bu süreçleri başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifikalandırmak istiyorsanız tarafımıza başvuruda bulunmanız yeterlidir. Alanında uzman denetçilerimiz ve teknik ekibimizle siz değerli işletme sahiplerine gerekli kolaylıkları sağlayarak amacınıza ulaşmanıza yardımcı olmaktayız.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası Almak Zorunlu Mu?


Firmamıza son dönemlerde sıkça gelen soruların başında ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almak zorunlu mu sorusu gelmektedir. Oldukça büyük bir öneme ve uluslararası geçerliliğe sahip olan bu sertifikanın alınması yasal bakımdan zorunlu değildir. Fakat önemine ve geçerliliğine bakınca birçok işletme için yasaldan öte bir önem arz etmektedir. Bu sertifikaya sahip olan firmaların marka imajı ve güvenilirliği artarak piyasada tanınırlığı ve tüketici gözündeki değeri büyüyecektir.

Söz konusu gıda olunca daima büyük riskler ve sonucu ölümle sonuçlanabilecek tehlikeli hallerin çıkması her zaman olasıdır. Bu nedenle bu sektörde yer alan her bir firma, halkanın zinciri olarak kendisini sağlama almakla mükelleftir. Bu da alınacak olan tedbirlerin yanı sıra denetimlerin de olmasıyla sağlanabilir. Genel anlamda büyük tabloya baktığımızda ISO 22000 sertifikası almak zorun olmasa da bu belgeye sahip olmak adeta büyük bir gerekliliktir diyebiliriz.

ISO sertifikaları
için sitemizde yer alan numaramızı arayın, Ekol Belgelendirme´nin uygun tekliflerinden hemen faydalanın.

ISO 22000 Belgesi


ISO 22000 Sertifikası Almanın Yararları


Bu konuda daha evvel tecrübesi olmayan veya sektörde yeni olan kimseler ISO 22000 sertifikası almanın yararları nelerdir diye merak edebilir. Bu konu hakkında sizlerin de merakınız varsa firmamızla iletişim kurarak merakınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Fakat burada da genel hatları ile ISO 22000 belgesi ile neler kazanırsınız hep birlikte bir göz atalım.

ISO 22000 standardı sağlanarak;

•    Güvenli bir şekilde gıda üretimi sağlanarak hatalı üretimlerin önüne geçilir,
•    Hizmet kalitesi artırılarak üretim maliyeti düşürülür,
•    Etkin bir yönetim sistemi kurularak olası riskler azaltılır veya tamamen ortadan kaldırılır,
•    Stok kontrolü ve dağıtım süreçleri etkin yönetilir,
•    Marka bilinirliği ve imajı artarak daha fazla müşteri tarafından tercih edilmeye başlanır,
•    Gerekli standartların sağlanması ile birlikte yasal zorunlulukların denetiminde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Tüm bunların yanı sıra detaylı bilgi sahibi olmak için firmamıza başvurabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme ile kısa sürede tüm süreçlerden geçip bu ISO Sertifikasına sahip olabilirsiniz. Tekliflerimizi öğrenebilmek için iletişim sayfamızdaki numaralarımızı hemen arayın.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp