Sepetim Sepetim

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

Gıda zincirinde hemen her alanı, tüm kurumları kapsamakta olan ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi oldukça önemli olan bir standarttır. Risk bazlı olarak daha fazla odağa sahip bulunan yeni yüksek seviye yapısı ile gıda zincirinde bulunan her şirket ya da kurum kuruluşa kolaylık ve avantaj sağlamakta olan bir sistem ve belgedir. Tüm gıda zinciri içindeki malzemeleri, maddeleri, paketleme ürünlerini, temizlik maddelerini, katkı ve bileşen imalatçıları gibi kuruluşları da kapsamakta olan uluslararası bir belgedir.

Kalite yönetim sistemlerini entegre etmek isteyen şirketler için son derece uygun olan bir standarttır. Gıda güvenliğinin sağlanması ve insanlara bu güvenin yansıtılması açısından bu belgenin şirketlerdeki varlığı hem üreticilere hem de tüketicilere büyük faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle belgenin bulundurulması ve uygun standartlarca uygulama yapılması ile hem müşteriler hem de kuruluşlar son derece memnun şekilde hareket etmiş olurlar. Ürünlerin güvenliği ve kişilerin güvende gıda alımını sağlaması adına bu belge son derece önem arz eder.

Ekol Belgelendirme firmasına incelediğiniz web sitesinde yer alan numaradan hemen ulaşım sağlayabilirsiniz. Sektörün öncü firması sizlere 1 telefon kadar yakın. Hemen web sitemizde yer alan numaramızdan bize ulaşın.

Belgenin alınması, kullanımı ve de kişilere sağlamış olduğu faydaları, getirdiği avantajları ile bu belge oldukça gereklidir. Hem belgeyi almak hem de müşteri potansiyelini ya da müşteri kitlesini genişletmek için bu belge oldukça önem arz eder. Sürekli olarak gelişmek ve değişmek isteyen her şirket ya da kuruluş için önemli olan bu belgenin alınması herkese avantaj sağlamaktadır. Belgenin nasıl alınması gerektiği ya da belgeyi alırken neler yapılması gerektiği de önemlidir. Bu konuda daha fazla detaylı ve doğru olan bilgilerle hareket edilmesi adına firmamızdan yardım ve hizmet alabilirsiniz.

Şirketlerde ve kuruluşlarda bu belgenin varlığı uluslararası nitelikte kendinizi geliştirmenize son derece yardımcı olmaktadır. Şirkete daha çok nitelik ve teknik bakımdan da iyileştirme ve gelişme kazandıracak olan bu belge ile hem daha güvenilir alışveriş yapılması hem de gıdalar açısından en ufak bir sorun yaşanmaması mümkün olmaktadır. Gıdanın güvenliğinin ispatlanmış olması sayesinde kişiler en ufak bir tereddüt etmeden istedikleri şekilde bu belgenin bulunduğu şirket ve kuruluşlardan hizmet alabilirler. Bu da daha ileri şekilde olumlu gelişmeler kaydedilmesini ve müşteri memnuniyetin, beraberinde getirmektedir.

Sektörün öncü firması Ekol Belgelendirme olarak sizlerin hizmetindeyiz, merak ettikleriniz için daima bize sitede yer alan numaralardan ulaşım sağlayabilirsiniz.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi ürünlerin güvenli şekilde üretildiğini ve insanlara sunulduğunu kanıtlamaktadır. Sağlıklı şekilde beslenmek ve gıda açısından en ufak bir sorun yaşamak istemeyenler için bu belgenin varlığı söz konusudur. Günümüzde üreticiler, işleyiciler ve taşıyıcılar, pek çok kurum ve kuruluşlar çeşitli yöntem ve yaklaşımlar geliştirmektedir. Eski yaklaşımlardaki gıda güvenliği yaklaşımları geniş kapsamlı olmamakla beraber genellikle son ürünlere yapılan değerlendirmeler ile sonuçlanmaktadır. Ancak bu durumda tam olarak bir güvenlik ya da hassasiyetine sağlanması mümkün olmadığından kesinlikle bu sistem ve belge gibi uluslararası olan belgeye ihtiyaç duyulur.

Son ürünlerde yapılmakta olan kontroller ve değerlendirmeler hiçbir şekilde genel bir bilgi ve güvenliği göstermeyeceği için ürünün hep son hali hakkında bilgi vermektedir. Günümüzde ise daha güvenli ve kişileri memnun edecek sonuçların alınması adına hammaddeler, katkılar, yardımcı diğer maddeler ve ambalajlar, tedarikçilerin seçimlerini ve değerlendirmelerini, son muhafaza ve sevkiyat işlemleri de dahil olmak üzere bu tarz bir yaklaşım daha güvenli olmaktadır. Uluslararası piyasalarda her ülkenin gıda güvenliği ve diğer ülkelerinde birbirilerine uyum sağlamaları açısından standartların hazırlanıp bu standartlara uyumlu olması gerekir. Bu sistemin uygulanması aşamasında kişilerin belgeyi de alması için gerekli olan koşullar ve şartlar en iyi şekilde uygulanmalıdır. Bu sistem ise belgenin alınması ile hemen her şirkette uygulanabilir ve oldukça fayda sağlamakta olan yapısı ile kişilere yardımcı olur.

Türkiye´nin önde gelen gıda firmaları ile çalıştık, halen daha devam eden denetim ve eğitim süreçlerimiz bulunmaktadır. Sizlerde işinde uzman belgelendirme eğitmenleri ile yola çıkmak istiyorsanız sitemizdeki numaramızdan bize ulaşabilir veya firmamıza ait INSTAGRAM Hesabından bize yazabilirsiniz.

Gıdaya verilen önem ve kişilerin beslenmesinde en ufak şekilde sorun olmaması adına kişilerin bu sistemi benimseyerek belgeyi almalarında fayda vardır. Hem uluslararası şekilde geçerliliği olması hem de müşteri ve şirket arasında istenilen şekilde güvenli ve konforlu bir bağın oluşması için bu belgeye önem vermek gerekir. Gıdadan kaynaklanmakta olan tehlikelerin varlığının en aza indirilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması amacıyla bu sistem ve belge son derece önemlidir. Gıda zincirinin yeterli ve eksiksiz şekilde kontrol edilmesi ve bu doğrultuda gıdaların tüm olumsuz yönlerini azaltmak adına bu belgenin şirket ce kuruluşlarda bulunması gerekir.

22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi almak ve bu belge ile birçok avantaj, fayda ve artıları elde etmek üzere kişiler firmamızdan hizmet alabilirler. Daha etkili ve de daha dinamik şekilde üretim yapabilmek ve bu üretim neticesinde kişilerin daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlamak adına bu belgenin varlığı kişilere oldukça yardımcı olur. Çalışma ortamına, ürünlerin kalitesine, müşteri memnuniyetine ve de şirket yada kuruluşun istikrar ya da güvenliğine katkıda bulunacak bir belgedir.

İletişim sayfamızda yer alan Ekol Belgelendirme numaralarından hemen bilgi alabilirsiniz.


ISO 22000 Belgesi Ne İşe Yarar?


Gıda güvenliği tam olarak tüketim noktasındayken gıdadan kaynaklanmakta olan tehlikelerin seviyeleri ve varlığı ile ilgili bir durumdur. Gıda güvenliği tehlikeleri gıda zincirinin herhangi bir aşamasında ortaya çıkabileceği için gıda zincirinde yeterli şekilde kontrol ve denetimin yapılması gereklidir. Gıda güvenliği gıda zincirinde tüm tarafların sorumluluğunun altındadır. Peki ISO 22000 belgesi ne işe yarar? Gıda sektöründe bulunması gereken özen ve titizlik sayesinde kişilerin hayatının tehlikeye atılmaması da mümkün olur. Bu sayede kişiler bu belgeyi bulundurursa gıdalardan kaynaklı olarak herhangi bir tehlike ya da riskler oluşmamaktadır.

Gıda zincirinde bulunan zayıf halkaları ortadan kaldırıp gıda kaynaklı oluşabilecek olan tehlikeleri en aza indirmektedir. Gıda işleyişi, üretimi, depolama ve gıda ürünlerinin dağıtımında bütünlüğü sağlamaktadır. Gıdaların güvenlik ve emniyetini sağlayarak kişilerin en iyi şekilde ürün bulundurmasına yardımcı olmaktadır. Gıda tedarikleri konusunda hatalar genellikle ihmaller yüzünden ortaya çıktığı için bu belgenin varlığı her türlü olumsuz durumu ve ihmalleri de ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Ekol Belgelendirme uzman müşteri temsilcilerinden bilgi edinmek ve bu alandaki en uygun teklifleri almak sizin elinizde, mesai saatleri içerisinde web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilir veya canlı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hem kişilerin en iyi şekilde beslenmesi hem de insanların müşteri memnuniyetini sağlaması açısından bu belgenin varlığı kişilere birçok avantaj sunmaktadır. Şirketin daha iyi şekilde gelişme ve kalkınması için bu belge işe yaramaktadır. Aynı zamanda insanların daha güvenilir gıdaları yemesi ve bu gıdalar hakkında em ufak bir tereddüt etmemesi de mümkün olur. Gıda zincirindeki aksaklıklar bu belgenin varlığı sayesinde son bulacağı için bozuk ya da tarihi geçmiş olan gıdalar yüzünden kişiler hayati önem ifade eden herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır.

Gıda zincirinde bulunan şirketler ya da kuruluşlar için bu belgenin olması müşteri bakımından daha çok gelişmeye ve müşteri kitlesinin en iyi şekilde genişletilmesine yardımcı olmaktadır. Bu da gelişen ve büyüyen şirketlerin daha iyi şekilde çalışmasına katkı sağlayacağı için en iyi şekilde çalışma performansıyla karşılaşılmasına katkıda bulunur. Hem çalışanlar memnun kalmakta hem de müşteri memnuniyeti artmaktadır. ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi bu yönleriyle hemen herkesin işe yarayan bir sistem ve belgedir.

ISO 22000 Belgesinin Faydaları Nelerdir?


Etkili ve de dinamik olarak yapılan kontroller sayesinde bu belgenin varlığı gıdaların en iyi şekilde denetlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede tehlike ve riskler ortadan kalkarak gıdaların kişilere vereceği en ufak bir sağlıksız durum ortadan kaldırılmış olur. Gıdadan dolayı ortaya çıkmakta olan tüm hastalıklara son verilmesine yardımcı olunur. Müşterinin bu şekilde işlemekte olan bir şirkete ya da kurum kuruluşa olan güveni ve sadakati daha çok artmaktadır. Bu da müşteri kitlesini genişletip değiştireceğinden müşteri memnuniyeti daha çok artmaktadır. Müşteri memnuniyetinin sağlanması ile de şirketler daha çok kalkınır.

ISO 22000 belgesinin faydaları nelerdir? Konusunda programların sistematik yönetim ve kontrolü de sağlanmış olur. Ürün geri dönüşü gibi sorunların ortadan kalmasına yönelik olarak kalitesizlik maliyetlerinde düşüler bulunur. Bu da müşterilerin daha kaliteli ve konforlu şekilde alışveriş yapıp beslenmelerini sağladığı için hem müşteri memnuniyeti hem de şirketlerin varlığı sonuna kadar sağlanmaktadır. Gıda zincirindeki tüm halkaların arasındaki iletişim desteklenerek organizasyon yapılması da mümkün olmaktadır. Kaynak optimizasyonu sağlanarak personel yeterliliğinde de artış görülmektedir.

Ekol Belgelendirme müşteri temsilcilerine hemen erişin.

Kişilere güven veren bir şirkette çalışmak ve şirketin sunduğu kaliteden memnun kalan müşteriler ile iletişim kurmak çalışanları da ve personeli de memnun etmektedir. Bu da şirket içindeki kaliteyi ve çalışan performansındaki artışı da gözler önüne sermektedir. Çalışma ortamının daha iyi şekilde gelişmesine ve de artan performansla doğru orantılı olarak gelişme gösteren her türlü olumsuzluğu karşı da önlem alınmış olur. Dokümantasyonun iyileştirilmesi ve daha iyi şekilde geliştirilmesi için kişilere olanak tanımaktadır. Daha iyi planlama yapılmasını sağlayarak şirketlerin iyi şekilde çalışmasını kolaylaştırmaktadır.

Kanunlara uyumluluk sağlanarak resmi denetimlerde karşılaşılmakta olan tüm sorunlar ve riskler en aza indirilmektedir. Gıda güvenliğine dair olarak gösterilen güven ve denetlemeler ile müşteriler karşısındaki memnuniyetin artması da mümkün hale gelir. Tedarikçi olarak kişilerin yurtdışındaki kuruluşlarda uyum ve daha etkin şekilde çalışmaları da söz konusudur. Ekonomik anlamda büyüme elde etmek ve şirketlerin kalkınmasını sağlamak amacıyla da bu belgenin varlığı son derece faydalıdır. ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi faydaları açısından hemen her kişiye oldukça avantaj sunmaktadır.
 

ISO 22000 Belgesinin Önemi Nedir?


Gıda sektöründe ve zincirinde birçok avantajı ve katkısı bulunmakta olan bu belge hemen her şirket ya da kuruluş ve müşteri için öneme sahiptir. Çünkü bu belgenin varlığı hem müşterileri daha çok memnun etmekte olan bir alışverişi beraberinde getirmekte hem de müşteri memnuniyeti sonrasında artan işlerden dolayı şirketlere katkıda bulunmaktadır. ISO 22000 belgesinin önemi nedir? Konusunda geçerliliği uluslararası bir boyut kazanmış olan belgenin şirketlere kazandırdığı saygınlıkla da nitelendirilebilir. Hem şirkete olan güven ve itibar artmakta hem de müşterilerin hayatları sağlıksal açıdan tehlikeye atılmamaktadır.

Özen gösterilmekte olan gıda sektörü için bu belge son derece önemlidir. Çünkü ürünler ve gıdalar en iyi şekilde kontrol edilmekte ve incelenip denetlenmektedir. Bu denetlemeler sayesinde de kişiler memnun olacak şekilde iyi bir alışveriş yapmış olurlar. Müşterinin istediği şekilde güvenli olarak alışveriş yapması da her zaman için şirketlerin büyümesine olanak tanımaktadır. Müşterilerin memnuniyetini artması ve şirketlerin her geçen gün daha da büyümesi adına bu belgenin hemen her kuruluş ve şirkette bulunmasında fayda vardır. Hem avantan elde etmek hem de şirketlerin büyüme aşamasında kişilerin hayatını tehlikeye atmaması son derece önemli durumlardandır.

Türkiye´nin önde gelen belgelendirme kurumu EKOL İle yola çıkın. Uygun fiyatlar ile belge sahibi olmak isterseniz web sitemizdeki müşteri hizmetleri numarmaızı arayabilirsiniz.

Uyumlu ve olması gerektiği gibi çalışmak öncelikle şirketlerin büyümesinin önündeki engelleri kaldırmaya yarayacağından kişilerin müşterilere sunacağı memnuniyette de artış olur. Bu da daha fazla tercih edilmek ve beğenilmek demektir. Hem daha fazla tercih edilmek hem de her geçen gün beğenilen bir gıda şirketi olmak ekonomik açıdan şirketlerin yararınadır. Buna ek olarak gıdaların belirli aralıklarla denetlenmesi ve kişilerin sağlıklarının tehlikeye atılmaması adına bu belgenin varlığı önem arz etmektedir. Çalışma ortamının da çalışan kişilere iyi gelmesi açısından bu belge oldukça önemlidir.

Kişilerin yaptıkları işten memnun kalarak ve müşteri memnuniyetini artırarak hareket ettiklerinden hem çalışanlar hem şirket hem de müşteri bu durumdan karlı çıkmaktadır. ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi sadece bir taraf için değil hemen her taraf için önem arz eder. Bu durumda belgenin alınması ve kullanılması standartların uygulanması aşamasında gıda sektöründeki artışlar ve ilerlemeler kişileri oldukça mutlu etmektedir. Bu da belge sayesinde daha çok avantaj ve artı elde edilmesini sağlayacağı için her türlü kalkınma ve iyileşmeyi beraberinde getirir. Gıda sektörüne doğrudan ya da dolaylı olarak yardımı dokunan bu belgenin varlığı herkesin memnuniyetini artırmaktadır.

ISO 22000

Kişilerin bu belgeyi kullanmaya başlaması ve devam etmesi çalışanlardan müşterilere ve şirket sahiplerine kadar herkesin yararına olduğundan oldukça önemli ve gerekli olan bir belgedir. Bundan dolayı belgenin kullanılması geniş kapsamlı olarak herkesin hayatındaki gelişmeleri ve etkileri de yansıtmaktadır.

ISO 22000 Belgesi Kaç Yıl Geçerli?

Belgenin alınması sayesinde elde edilmekte olan birçok fayda ve avantaj olduğunu kişilerin bilmesi gerekir. Bu belgenin alınması ile her anlamda bir ilerleme gelişme yaşanacağı için kişiler bundan son derece memnun kalmaktadır. Peki ISO 22000 belgesi kaç yıl geçerli? Belgenin alınmasının ardından 3 yıl boyunca geçerliliğinin olduğunu belirtmek gerekir. Bu belgenim alınması ve kullanılmaya başlanması ile 3 yıl boyunca herhangi bir yenileme ya da değişim söz konusu olmamaktadır. Bundan dolayı kişiler 3 yıl boyunca sorunsuz ve aksaklık olmadan bu belgeyi kullanabilirler. Belge içerisinde gerekli olan ve uygulanması gereken tüm standartlara bağlı olarak şirket işlemekte ve bu sayede çalışmalara devam edilmektedir. Hem kişilerin daha sağlıklı ve güvenilir şekilde alışveriş yapmaları hem de şirketlerin kendilerini daha iyi seviyelere yükseltmeleri açısından belgenin varlığı oldukça önem arz eder. Belge geçerlilik süresi dolmadığı sürece kişiler bu belgeyi kullanabilir. Belgenin geçerlilik süresinin dolması a yakın ise yani 2 3 ay kala belgenin tekrar süresinin uzatılması gerekmektedir.

Belgenin süresinin uzatılması halinde en iyi şekilde hizmet vermeye ve belge standartlarına uyumu şekilde çalışılmaya devam edilmektedir. Belgenin süresi dolduğu zaman uzatma için yapılan başvuruda denetlemeler yapılarak belge için süre uzatması yapılmaktadır. Tabi ki belgenin süresinin uzatılması hususunda yapılan değişikliklerde belirtilmelidir. Bunlar ise kapsam genişliği, adres değişikliği ya da sözleşmede olacak herhangi bir değişiklik olamaz. Belgenin geçerlilik süresi için her zaman belgenin alındığı ilk tarih baz alınmakta ve yapılmakta olan değişiklikle ilgili olarak da yeni sözleşmenin imzalanması gerekmektedir. Bu sayede belge geçerlilik süresinin yenilenmesinin ardından kaldığı yerden kullanılmaya devam edilir.

Belgenin geçerlilik süresi firmalar ya da şirketler tarafından takip edilerek yeniletilmelidir. Bu durumda daha önceden başvuru yapılarak tüm denetlemeler için fırsat tanınmamalıdır. Hem daha iyi şekilde değişim yapılması hem de geçerlilik süresinin uzatılması açısından bu hususlara dikkat etmekte fayda vardır. Belge geçerlilik süresi yapılan uzatma sayesinde 3 yıl daha kullanıma hazır ve yeterli hale getirilmektedir.

Ekol Belgelendirme´yi arayarak işletmeniz için en uygun fiyatlardan bu belgeye sahip olabilirsiniz.

ISO 22000 Belgesi Nasıl Alınır?

Belgeyi almak isteyen firmaların, şirketlerin ya da gıda sektör ile ilgilenen kuruluşların bazı adımları bilmesi gerekir. Bu sayede kişiler daha kolay ve pratik şekilde bu belgeyi almaları ve işlemleri hızlandırmaları mümkün hale gelir. Peki ISO 22000 belgesi nasıl alınır? Şirketlerin ya da firmaların belgeyi almaları adına tüm sürece hazır olmaları ve bu sayede belgeyi almaları gerekmektedir. Kişilerin bu belgeyi almaları için iki seçeneği bulunur. Bundan dolayı istedikleri seçeneğe yönelip en hızlı ve kolay şekilde belgeyi alabilirler. Bu seçeneklerden ilki olarak firmaların bu konu ile ilgili olarak departman oluşturması gerekir. Burada elbette ki departmanın da belirli işlevleri ve amaçlar bulunur.

Gıda güvenliğini sağlayacak olan standartların yönetmeliklere uygun şekilde entegre edilmesi, gıda zinciri içerisindeki tüm süreçlerin bilgisini belirlenmesi de gerekir. Bu bilgilerin entegrasyon yapısına uygun şekilde uygulama alanı bulması ve bu uygulamaların yapılması gerekir. Buradaki hazırlık aşamalarının eksiksiz ve aksaklık olmadan yapılmasının ardından ise ISO standartlarının talep etmekte olduğu yeterlilikler sağlanırsa başvuruda bulunmakta olan firma ve şirket bu belgenin sahibi olabilmektedir. Bu yüzden tüm aşamaların ve standartların uygun şekilde işlemesi ve uygulanması önemlidir.

EKol Belgelendirme´ye ulaşarak en hızlı belgelendirme süreçlerinden geçebilirsiniz.

Gerekli olan tüm denetimler firmaya yapılır. Sırası ile gıdalara ve ürünlere bakılmakta ve bu belgeyi almaları için gerekli olan tüm düzenleme, sorunsuz bir hizmet verebilme durumu, gıdaların tüketilmesinde oluşabilecek en ufak bir sağlıksız durumunun olmaması sayesinde kişiler bu belgenin sahibi olabilirler. Belge almak ve belge almak için nelerin yapılması gerektiği ile ilgili olarak gerekli olan adımların bilinmemesi durumunda firmamızdan yardım ve destek alabilirsiniz. Alacağınız hizmet sayesinde belgeye en iyi şartlarda ve pratik şekilde sahip olarak şirketinizin değerini ve itibarını katlamış olursunuz. Yapılan denetlemeler hem şirket için hem de belgenin alınması hususunda son derece etkili ve de önemlidir. Gerekli olan denetlemeler yapıldıktan sonra şirketin her türlü aşamadan olumlu netice elde etmeleri gerekmektedir. Ancak tam tersi bir durum olursa yani şirket denetlemeden olumsuz bir yanıt alırsa da bunun sonucunda ek bir süre verilir.

Ek süre verilmesinin nedeni ise tekrar bir denetleme ve inceleme yapılmasını mümkün kılmaktır. Bu süre içinde firma yararına olacak her türlü iyileştirmeler ve geliştirmeler kaydedilmelidir. Bu durum yapılmazsa da belge alma hakkı kaybedilir. Denetleme ve kontrolün yapılması sonrasında olumlu sonuç alanlar prosedürlerin de tamamlanması halinde bu belgeyi alabilirler. Bununla beraber ISO standartlarına uygunluğun test edilmesi ve gıdaların da iyi durumda olması son derece gereklidir. Kişiler ancak bu şekilde belge sahibi olabilir. Belgenim en sağlıklı şekilde alınması ve tüm aşamaların en iyi şekilde gerçekleşmesi için en firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Güvenilir ve tercih edilen bir firma olmak için bu belgenin alınmasında fayda vardır.

Aklınıza takılan hususların tamamı için EKOL BELGELENDİRME firmamızı arayın.

ISO 22000 Belgesi Kimlere Verilir?ISO 22000 belgesi kimlere verilir?  Konusunda ise kişilerin, şirketlerin ya da gıda üzerine çalışan firmaların bilmesi gereken durumlar vardır. Bundan dolayı kişilerin belgeyi eksiksiz ve de doğru şekilde alabilmeleri adına tüm işlemlerden başarılı şekilde sonuç almaları gerekir. Gıda zincirinde doğrudan ya da dolaylı olarak çalışmakta olanlar, bu amaçta belirli şekilde hizmet verenler yani şirket, firma ya da kuruluşlar bu belgeyi almaya hak kazanabilirler. Özelliklem çiftlikler, süthaneler, balıkçılar bu belgeyi almaya hak kazanmakta ve belgeyi almak için başvuru oluşturabilmektedir.

Et, balık ve gıda işletmeleri, ekmek, meşrubat, hububat ve konserve, dondurulmuş gıda üreticiler de bu belgeyi alabilirler. Ayaküstü büfeler, restoranlar, hızlı gıda zincirleri, hastaneler, seyyar gıda satıcıları, oteller de aynı şekilde bu belgeyi almaya hak kazanır. Gıda muhafaza ve dağıtım şirketleriyle gıda işleme ekipmanlarını, gıda hammaddelerini, gıda katkılarını, ambalaj malzemelerini temin etmekte olan ve kişilere bu şekilde hizmet vermekte olanlar da belgeyi alabilirler. Sterilizasyon tesisleri de bu belgeyi almak adına başvuruda bulunabilir.


ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi


Özetlemek gerekirse gıda sektöründe kendine yer edinmiş olan ve gıda üzerine hemen her şey ile ilgilenip üretim yapan, kişilere hizmet veren, ürün temin etmekte olan hemen her firma, şirket bu konuda belge alabilir. Belgenin alınması zor olmamakla beraber bu sektörlerden herhangi birinden bulunan şirketler firmamızdan yardım ve destek alarak da belge konusunda ve belge alımında bizlerden hizmet alabilirler.

Ekol Belgelendirme´den bilgi almak sizin elinizde, hemen incelediğiniz sitede yer alan numaramızı arayın ve sektörün öncü firmasının işinde uzman eğitmenlerinden hizmet alın.
 

ISO 22000 Belgesi Fiyatı


Bu belge iki farklı şekilde alınmakla beraber kişilerin hangi şekilde belge almaya karar vermeleri fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Belgelerde değişiklik göstermekte olan 2 farklı etken bulunduğundan kişilerin hangi şekilde belge alacağına karar vermeden önce seçenekler arasındaki farkları bilmeleri gerekmektedir. Bu seçeneklerden biri TÜRKAK diğeri de akreditasyon çeşitleridir. Bunlar değişik ülkelerin kurumlarınca verilmekte ve kişiler bunlardan belge almakta da özgürdür. ISO 22000 belgesi fiyatı kurumların yapmakta olduğu işlemler ve kurumlar tarafında verilen belgelerin içeriklerine göre değişkenlik gösterir. Kişilerin çalışmakta oldukları sektör gıda olduğu için şirket ya da firma içerisindeki nitelik, çalışan sayısı, proses sayısı, adres, yapılmakta olan işin açılımı gibi konular kesinlikle belgenin alınması hususunda kurumlar tarafından istenilen bilgilerdendir. Tüm bunlara bağlı kalınarak alınmakta olan belgeler için kişilerin ödemesi gereken tutarda da bu kriterler önem arz eder.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi


Bazı kurumlar devlet odaklı şekilde çalışmakta olduklarından dolayı kesinlikle bu belgeyi bulundurmaları gerekmektedir. Yani belgenin TÜRKAK nitelikli olması istenmektedir. Ancak kişiler herhangi b,r devlet kurumunda çalışmamaktaysa da yabancı akreditasyonlardan bu belgeyi temin edebilirler. Bu durumda kişilerin alması gereken belge konusunda fiyat belirlemesi ç.eşitlilik göstermekle beraber istenilen şartların ve koşulların taşınması halinde belgeyi almak zor olmamaktadır. Belgenin nereden ve nasıl alınması gerektiği ile ilgili olarak daha detaylı şekilde bilgi ve hizmet almak adına firmamıza ulaşabilirsiniz.
 

ISO 22000 Belgesi İçin Gerekli Evraklar?


Kişilerin firmalarında, şirketlerinde ya da kuruluşlarda kullanmak ve itibarını artırmak üzere almak istedikleri belge için belirli şekilde bazı evrakları bulundurması gerekmektedir. Bu evrakların eksiksiz ve de tam olarak hazırlanması halinde kişiler bu belgeyi alabilirler. Bu belgenin alınması sonrasında elde edilen avantajlar ve faydalar çok sayıda olduğundan hemen her şirkette bulunması gereken önemli belgelerden biridir. Bundan dolayı kişiler başvuru sürecinde birtakım bilgileri ve de evrakları bulundurmalıdır. Belgenin alınması adına belgelendirme kuruluşuna verilmesi gereken evraklardan biri gıda güvenliği yönetim sistemi el kitabıdır.

Gıda güvenliği yönetim sistemi prosedürleri, gıda güvenliği etki envanteri, ticaret sicil gazetesi, ticaret ve sanayi odası sicil belgesi, gayri sıhhi müessese raporu ve de imza sirküleri gerekmektedir. Tüm bu detaylar ile kişilerin belge almak için gerekli olan kuruluşlara başvuruda bulunmaları mümkündür. Belgelendir kuruluşları da bu belgeler ve bilgiler üzerinden kontrol ve denetlemeleri yaparak eksiklik görürse tekrar firma ya da şirkete ek bir süre sunarlar.

Verilen ek süre içinde kişilerin eksik olan bilgileri doldurması halinde tekrar değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme sonucunda olumlu yanıt alınırsa belge verilir. Kişilerin herhangi şekilde engel oluşturacak olan bir durumda bulunmaması ve eksiksiz şekilde şartları taşıması gerekir. ISO 22000 belgesi için gerekli evraklar bunlardan oluşur. Belgelendirme konusunda daha iyi hizmet almak adına firmamızı tercih edebilirsiniz.

“EKOL Belgelendirme Kuruluşu olarak verdiğimiz ISO 22000 hakkında bilgi almak, firmanıza nasıl bir katkısı olabileceğini öğrenmek ve bu konuda destek almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

Ekol Belgelendirme Sertifika Örnekleri için BURAYA TIKLAYINIZ..

 

ISO 13485

Sıkça Sorulan Sorular
ISO 22000 Nedir?

  ISO 22000, gıda zinciri içinde faaliyet gösteren herhangi bir organizasyon için gıda güvenliği yönetim sistemini belirleyen bir standarttır. Bu standart, gıda güvenliği risklerini kontrol etmek ve tüketicilerin sağlığını korumak için gereken gereksinimleri tanımlar.

ISO 22000 Denetimi Nasıl Olmaktadır?

 ISO 22000 standartlarına uyumun değerlendirilmesi genellikle belgelendirme kuruluşları veya denetim firmaları tarafından gerçekleştirilen bir denetim sürecini içerir. Bu süreç, organizasyonların gıda güvenliği yönetim sistemlerini kontrol eder.

ISO 22000 Standart Detayları Nedir?

 ISO 22000 standartları, tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları (HACCP), temizlik ve sanitasyon, ürün izlenebilirliği, personel hijyeni, tedarik zinciri yönetimi gibi konularda gereksinimleri belirler.

ISO 22000 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

 ISO 22000 belgesinin geçerlilik süresi belirli bir standart tarafından belirlenmez. Belgelendirme kuruluşları, belgelendirme süreçlerini belirlerken bu konuyu ele alır.

ISO 22000 Ne İşe Yarar?

  ISO 22000, gıda güvenliği yönetim sistemini kurarak organizasyonların gıda güvenliğini sağlamalarına yardımcı olur. Bu da tüketicilere güvenilir ve sağlıklı gıda ürünleri sunulmasını sağlar.

ISO 22000 Kapsamında Neler Olmalıdır?

 ISO 22000 kapsamında, organizasyonlar tehlike analizi yapmalı, kritik kontrol noktalarını belirlemeli, temizlik ve sanitasyonu sağlamalı, ürün izlenebilirliği sağlamalı ve personel hijyenini korumalıdır.

ISO 22000 Kapsamında Risk Analizi Nedir?

 ISO 22000 kapsamında risk analizi, organizasyonların faaliyetlerinde karşılaşabilecekleri gıda güvenliği risklerini belirlemek ve yönetmek için yapılan bir süreçtir. Bu, gıda güvenliği ve tüketicilerin sağlığını korumak için önemlidir.

ISO 22000 Belgesini Kimler Almak Zorundadır?

  ISO 22000 belgesi, gıda zinciri içinde faaliyet gösteren herhangi bir organizasyon tarafından alınabilir. Gıda üreticileri, işleyicileri, depolayıcıları, dağıtıcıları ve hizmet sağlayıcıları gibi işletmeler, bu belgeyi alarak gıda güvenliği standartlarını kanıtlayabilirler. Ancak, ISO standartları genellikle isteğe bağlıdır ve alınması zorunlu değildir. Organizasyonlar, gıda güvenliğini ve kalitesini belgeleyerek tüketicilere güvenilir gıda ürünleri sunmak istediklerinde bu belgeyi alabilirler.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp