ISO 22000 Neden Gereklidir?

Günümüzde firmaların sahip olduğu birçok sertifika ve belgeler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı yasal zorunluluk olup bazıları ise zorunlu olmayı isteğe bağlı olmaktadır. Bazı kimselerin isteğe bağlı olanları alıp almama konusunda tereddütte kaldıklarını görmekteyiz. Firmamızı ISO 22000 neden gereklidir gibi soruların gelmesi de bu konudaki kafa karışıklıklarını ortaya koymaktadır. Aslında ISO 22000 gıda güvenliği ve yönetimine dair bir belgedir. Sağlıklı ve güvenilir bir gıda üretiminden tüketimine kadar geçen tüm süreci içerisine alan oldukça kapsamlıdır. Tüketicinin güvenilir ve sağlıklı ürüne en iyi şekilde ulaşmasını hedefler. İletmenin maliyetini düşürmeyi, marka değerini ve imajını yükseltmeyi de beraberinde getirir. Kabaca bu açıdan baktığımızda bile bu belgenin neden alınması gerektiği kolaylıkla gözler önüne serilmektedir.

Öncü danışman kadrosu ile Ekol Belgelendirme Tüm Türkiye´de hizmet verir.

Gıda sektöründe yer alan zincirin her bir halkası ISO 22000 kapsamında bu sertifikayı alarak müşterilerine güvenilir ve sağlam bir marka imajı vermektedir. Uluslararası standartlardan oluşan bu belgeye sahip olan işletmeler, sektördeki diğer firmalara karşı daha öne çıkarak daha fazla tercih edilmektedir. Uluslararası geçerliliği olması aynı zamanda uluslararası iş yapabilme imkânı da sunmaktadır. Bu nedenle günümüz gıda sektörü çalışanları ve paydaşları ISO 22000 almak için arayışlara girmektedir. Bu konuda uzun yıllardan bu yana vermiş olduğumuz destekle birçok gıda sektörü işletmelerinin en kısa sürede sertifikayı almasına yardımcı olmaktayız. Sektörün en ince ayrıntılarına kadar bilgi sahibi olan uzmanlarımız ve teknik imkânlarımızla ilgili sertifikasyon ve belgelendirme sürecini yönetmekteyiz. Siz de işletmeleriniz için bu belgeyi alabilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Neden Gerekli?


Gıda üzerine faaliyetlerde bulunan firmaların yöneticileri ISO 22000 gıda güveliği yönetimi sistemi neden gerekli sorusu ile muhakkak karşılaşmaktadır. Sektörde yeni olan, işletmesini büyütme niyetinde olan veya daha evvel bu tür belgelendirme işleri ile uğraşmamış olan hemen her yetkili mutlaka bu soruya cevap aramaktadır. Özellikle son yıllarda marka değeri ve prestijini artırmanın öneminin daha ön planda olmasıyla birlikte bu konudaki arayışlar da hızla artmaya başlamıştır. Sektörel gelişmeler ışığında gerekli bilgi ve birikime sahip olan uzmanlarımız ilgili süreçleri en iyi şekilde yöneterek uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Firmamıza mail atarak veya dorudan telefonla arayarak bu konuda aklınıza takılan her türlü soruyu rahatlıkla sorabilirsiniz. Sizlerin talepleri doğrultusunda en uygun koşullarda yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

ISO 22000 Neden Gereklidir?

Ekol Belgelendirme kurumsal INSTAGRAM hesabında düzenli olarak bilgilendirici içerik paylaşımını siz değerli ziyaretçilerine sunmaktadır, bizi takip etmekten çekinmeyin.

ISO 22000 neden gereklidir sorusuna cevabımızı şöyle bir toparlayacak olursak;

•    Üretimden tüketiciye kadar geçen süreçte olası tehlikeler önlenir, azaltılır veya kabul edilebilir düzeye getirilir.
•    Üretim maliyetleri, bozuk ve iade ürün oranları azaltılarak tasarruf sağlanır.
•    Etkili ve yönetilebilir bir oto kontrol sistemi oluşur.
•    Stok kontrolü ve ürün sevkiyatı daha verimli hale gelir.
•    Marka bilinirliği ve firma prestiji artarak daha fazla tercih edilmeye başlanır.
•    Gıda sağlığı ve güvenliği ön planda olduğu için marka imajı yükselir.
•    Gıda süreçleri sistematik bir şekilde ilerler, olası aksaklıklar karşısında yapılacaklar önceden belirlendiği için herhangi bir soruna anında çözüm getirilir.

Siz de firmanızın marka değerini ve güvenilirliğini artırarak büyümeyi hedefliyorsanız hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman kadromuzla ilgili sertifikasyon sürecini tamamlayarak en kısa zamanda amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Türkiye´nin öncü belgelendirme kurumu Ekol Belgelendirme´den hemen bilgi alın. Uygun fiyatlardan ISO Sertifikalandırma hizmetleri için sitede yer alan telefon numaralarını her zaman arayabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp