ISO 22000 Sertifikasını Kimler Alabilir?

Tüketici sağlığı için gıda güvenliği önemlidir. Üretimden tüketime kadar her bir adımda oluşabilecek ve sağlığı olumsuz etkileyecek her türlü sorunun meydana gelmesi muhtemeldir. Bozuk ve güvensiz gıdalar insan sağlığını bozmakla birlikte ekonomik açıdan da işletmelere ve tüketicilere büyük maliyetler getirebilmektedir. Bu nedenle gıda güvenliğini sağlamak ve bunu sağladığını belgelendirmek işletmeler açısından önemlidir. Bahsi geçen belge de anlaşılacağı üzere ISO 22000 sertifikasıdır. Peki, ISO 22000 sertifikasını kimler alabilir? Bu soruya cevap olarak genel anlamda gıda sektöründe herhangi bir şekilde yer alan tüm firmalar diyebiliriz. Sektörün ana üreticileri, tedarikçileri, dağıtıcıları başta olmak üzere bir köşesinden de olsa tutarak sektöre katkı sağlayan tüm firmalar bu sertifikayı alarak belgelendirebilirler.

Ekol Belgelendirme’ye ulaşarak kısa sürede bu belgeyi almak için gerekli adımı atmış, sonuca ulaşmış olursunuz.

ISO 22000 sertifikası
uluslararası geçerliliğe sahip olduğu için oldukça önemlidir. Tüm standartları gayet şeffaf ve makul olup gıda zincirinde yer alan tüm firmalar tarafından uygulanabilir düzeydedir. Bu belgeyi almak için sağlanması gereken bir dizi önlem ve özellikler bulunmaktadır. Bunlar gıda güvenliğini ve sağlığını sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlamaktadır. Standartların sağlanması ve bunların denetimi, sistematik bir otokontrol mekanizmasını da beraberinde getirir. Böylece karmaşa ve dağınıklık ortadan kalkarak düzenli bir işleyiş var olur. Ortaya çıkması muhtemel sorunların öngörülerek ortadan kaldırılması, azaltılması ya da en uygun seviyeye düşürülerek kabul edilebilir düzeyde kalması hedeflenmektedir. Yaşanabilecek aksaklıklar karşısında düzeltici adımların hızlıca uygulanarak gıda zincirinin devam etmesi sağlanır. Böylece tüketiciye kadar giden yolda gıdanın en ideal ve güvenli bir şekilde ulaşması gerçekleştirilir.

ISO 22000 Belgesini Hangi Firmalar Alabilir?


ISO 22000 Belgesini Hangi Firmalar Alabilir?


Sertifikalandırma ve belgelendirme alanında uzun yıllardan beri danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Firmamız birçok işletmenin çeşitli sertifikaları alabilmesi için yaptığı başvuruları başarılı bir şekilde tamamlamalarını sağlayarak onlara yardımcı olmaktadır. Siz de gıda sektöründe faaliyet gösteriyorsanız hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman isimlerden ve tecrübeli danışmanlardan oluşan kadromuzla sektörün önemli firmalarından biri olarak tanınmaktayız. Günümüze kadar birçok firmanın başta gıda güvenliği ve yönetimi için verilen ISO 22000 olmak üzere çeşitli sertifikaları alması sürecinde en büyük destekçisi olduk. Tüm hizmetlerimizden haberdar olmak ve bilgi edinmek için dilerseniz firmamıza mail atarak istekte bulunabilirsiniz.  Uzman isimlerimiz en kısa zamanda tarafınıza dönüş yaparak sorularınızı cevaplandıracaktır.

Türkiye’nin öncü belgelendirme firması EKOL BELGELENDİRME’nin web sitesinde yer alan müşteri hizmetleri numaraları ile en uygun fiyatları alabilmek mümkün.

ISO 22000 sertifikasını kimler alabilir sorusuna verilen cevabı toparlayacak olursak ortaya şöyle bir tablo çıkacaktır:

•    Gıda sektöründe yer alan üreticiler,
•    Gıdaya temas eden her türlü temizlik malzemeleri ve ekipmanları üreticileri,
•    Servis sağlayıcılar,
•    Gıda sektörüne ucundan da olsa katkı sağlayan işletmeler,
•    Gıda paketleme ve ambalajlama firmaları,
•    Gıdalara katılan malzemelerin üreticileri, tedarikçileri,
•    Hazır gıda ve yemek hizmetleri veren işletmeler,
•    Perakende hizmeti sunan firmalar,
•    Gıda taşıma, dağıtma ve depolama yapan firmalar.

Yukarıda bahsi geçen firmaların yanı sıra ilgili sürece bir köşesinden de olsa temas eden her firma için ISO 22000 sertifikasına sahip olmak öncelikli hedeflerden olmaktadır Uluslararası geçerliliği olan bu sertifika firmanın prestiji bakımından oldukça önemlidir. Marka değerini artırmak ve müşterilere karşı güvenli imajı oluşturmak adına büyük katkı sunmaktadır. Bu nedenle gıda sektöründe yer alan her firma tarafından alınması tavsiye olunmaktadır.  

Detaylı bilgi ve uygun seçenekler için Ekol Belgelendirme firmasına ulaşın. Ayrıca sizler için önemli notların paylaşıldığı EKOL INSTAGRAM sayfasını da takip etmeyi unutmayın.
 

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp