Sepetim Sepetim

ISO 22483 Belgelendirme

Türkiye´de ihtiyaç duyduğunuz ISO 22483 Belgelendirme hizmeti için biz yanınızdayız. Ekol Belgelendirme´ye hemen ulaşarak alanında uzman kadromuzdan hemen hizmet talep edebilirsiniz. Turizm alanında çalışan tüm işletmeler ISO 22483 Belgelendirme yaparak hizmet kalitesine uluslararası düzeyde standartlar getirir. Uluslararası Standardizasyon teşkilatı tarafından 2020 Nisan ayında oluşturulan bu başlıklar, ISO 22483 Turizm ve İlgili Hizmetler- Oteller- Hizmet ve Gereksinimleri standardı olarak ta anılır. 29 sayfadan oluşan bu belge şu şekilde başlıklar üzerinde belirli standartlardan oluşmaktadır:

•    Konaklama hizmetleri
•    Büfe ve nezaket hizmetleri
•    Eğlence, etkinlik, tehlike kritik kontrol noktaları
•    Personel araçları, hizmet araçları
•    Temizlik ve tedarik yönetimi
•    Konuk ve bakım faaliyetleri

Turizm kalite yönetim sistemi alanındaki bu standartlar ile hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti artar.

ISO 22483 Belgelendirme Hizmetleri


İşletmeler uluslararası standartlara uygun hizmetler sunarak global alanda daha güçlü rekabet edebilir. Artan hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyeti doğru orantılı olacaktır. Belge sahibi firmalar çalışmalarını daha kurumsal bir düzleme taşımış olur. Firmanın tanınırlığı ve bilinirliğinin artması ile de müşteri portföyü sürekli artacaktır.

Oteller gibi turizm alanında faaliyet gösteren tüm işletmeler bu belgeyi alabilir. Belgeyi almak için işletmeler öncelikle bu alanda hizmet sunan kuruluş araştırması yapar. Maliyet analizleri ve sertifikasyon planının hazırlanması ile belgelendirme süreci başlar. Etkili turizm hizmetleri için kalite yöntemin sistemi geliştirmeleri ve uygulamaları ile şekillenen süreç, standartların dokümante edilmesi ile devam eder. Önemli aşamalardan biri eğitimlerin yapılması ve farkındalık oluşturulmasıdır. Değerlendirme ve denetimlerin ardından ISO 22483 Belgelendirme tamamlanır. Belgeyi alan işletme için yıllık gözetim denetimleri gerçekleştirilir. Bu nedenle turizm hizmetlerinin sürekli olarak gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi devam eder.

Ekol Belgelendirme´ye hemen ulaşabilir ve anında bilgi alabilirsiniz.

ISO 22483 Belgelendirme Eğitimi

İşletme personelleri otel hizmetleri için geliştirilen uluslararası kaliteli standartları ile ilgili eğitimlere katılarak hem sertifikasyon sürecine hem de sertifikasyon kuruluşu için denetimlere hazır olacaktır. Eğitimler genellikle temel düzeydedir. Destekleyici faaliyetler sınıfında bulunan bu tür eğitimler sonucunda katılımcılara sertifika verilir. Genellikle işlemler online olarak tamamlanır. İki ay boyunca devam eden eğitimler sonunda test usulü sınav uygulanır. Sertifikalar sınavdan belirlenen geçme notunu alanlara verilmektedir.

ISO 22483 Belgelendirme Kapsamı


ISO 22483 Belgelendirme Kapsamı


Turizm tesislerinin konuklarına tatmin edici deneyimler sunmak amacı ile tasarlanan bu standartlar otellerde sunulan tüm hizmetleri kapsar. Hem ulusal hem de uluslararası ölçekte turistlerin beklediği güvenli ve kaliteli konaklama hizmeti sağlanması adına genel bir çerçeve çizilmiştir. Standarda konu olan maddeler ekonomik otellerden lüks otellere tatil köylerinden pansiyonlara hatta demiryolları ve havayolları tarafından sağlanan tüm konaklama hizmetlerinde de geçerliliği bulunur.

Bu standartların hazırlanmasında dikkate alınan kriterler şu şekilde sıralanabilir:

•    Dünya çapında değişik otel konseptleri
•    Halihazırda bulunan sistemler
•    Hem sektör içinde yer alan hem de geliştirilmekte olan iş modelleri
•    Konukların güncel istekleri
•    Verilen hizmetlerin kapsamı ve içeriği
•    Uluslararası düzeyde konaklama ve seyahat trendleri

Yapılan ISO 22483 Belgelendirme ile işletmeler prestijli bir imaj, kurumsallık ve güvenilirlik gibi pek çok avantajı bir arada elde eder.
 

ISO 22483 Belgelendirme Faydaları


Turizm sektörü her ülke için ekonominin en önemli can damarlarından biridir. Artan virüs bazlı hastalıklar nedeni ile bu sektördeki en önemli unsurlardan biri de temizlik haline gelmiştir. Alınacak bu ISO belgesi ile birlikte işletmeler hijyen, temizlik ve gıda güvenliği gibi pek çok alanda güvenilirlik kazanır. Ayrıca hem misafirler hem de personel tasarından oluşabilecek israf azalır. Otellerde daha sürdürülebilir iş uygulamaları geliştirilir. Kısacası rezervasyon aşamasından misafirlerin check- out yaptıkları zaman kadar geçen tüm süreç iyileşir. Bu durum doğrudan tesis gelirinin artmasını sağlayacaktır.

Ekol Belgelendirme´nin alanında uzman danışmanlarından hemen bilgi ve destek alabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki numaralarımızdan bize ulaşınız. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 9001 Belgesi Alabilmek İçin İstenen Evraklar Nelerdir?
  ISO 9001 belgesi hiç kuşkusuz ülkemizde en çok talep edilen belgedir, bugün sizlere ISO 9001 Belgesi Alabilmek İçin İstenen Evraklar Nelerdir? sorusunun yanıtnı aktaracağız.
 • ISO 15038 Çeviri Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi
  Ekol Belgelendirme bu faaliyet alanında en iyi danışmanlar ile hizmetlerini vermektedir. Profesyonel danışmanlardan ISO 15038 Çeviri Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi ile alakalı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
 • Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti
  Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti alabilmek için araştırmalarınız sırasında rastladığınız firmamız Ekol Belgelendirme bu alanda sizlere en iyi hizmeti, en uygun fiyatlardan sunabilmektedir.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp