Sepetim Sepetim

ISO 26000 Belgesi

Birçok işletme ISO 26000 belgesi hakkında araştırma yapıyor. Bu belge organizasyonlara sosyal açıdan sorumlu davranmalarına rehberlik etmektedir. ISO 26000 belgesi ile küresel organizasyonlar kendi sosyal sorumluluk stratejilerini kolayca oluşturabiliyor.

Mevcut ve potansiyel müşterilerin başarınızı değerlendirmesini istiyorsanız ISO 26000 Standardı sosyal sorumluluk rehberinden yararlanmak gerekir. Firmaların sosyal açıdan sorumlu davranışlardan faydalanması adına ISO 26000 standardı bulunuyor. İyileştirme yapılacak alanları saptamanıza yardımcı olmak amacıyla sizlere bu konuda destek verebiliriz. Ayrıca standardı kuruluşunuza tümüyle entegre edebiliriz.

Sizde Ekol Belgelendirme ile ihtiyacınız olan belgeye en kısa sürede ulaşırsınız.

ISO 26000 Nerede Kullanılır?ISO 26000, hem kamu hem de özel sektörde faaliyet gösteren işletmeler tarafından tercih edilir. Bu standart, toplumun beklediği şekilde, sosyal sorumlulukların yerine getirilmesini sağlar. Böylece sürdürülebilir işletme yapısına kazandırılır. Müşteriyi memnun edecek ürün ve hizmet sağlamak için bu belgeden gerekli desteği alabilirsiniz. Dünya genelinde kuruluşlar kendi sosyal sorumluluk stratejierini ISO 26000 standartlarına göre belirlemektedir. ISO 26000 belgesi, kuruluşunuzun sosyal sorumluluk tutumlarına rehberlik eder. Bu belge ile;

•    Sosyal sorumluluğa ilişkin terimleri öğrenebilir,
•    Sosyal sorumluluğun geçmişine göz atabilir,
•    Sosyal sorumlulukla ilgili ilke ve uygulamaları öğrenebilir,
•    Sosyal sorumluluğa ilişkin konuları inceleyebilir,
•    Yeni sosyal sorumluluk davranışlarını entegre edebilir,
•    Paydaşlarla verimli bir şekilde beraber çalışabilirsiniz.

Paydaşlarınızın beklentilerini ISO 26000 sosyal sorumluluk belgesi üzerinden karşılayabilirsiniz. Bu konuda belgelendirme firmamız gerekli desteği sizlere sunabilir.

Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Temel AmacıISO 26000 Sosyal Sorumluluk belgesi çok sayıda sivil toplum kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. 2010 yılında Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından belirli standartlara erişmiştir. Belgelendirme sistemi firmaların faaliyet gösterdiği topluma ve çevreye en iyi hizmeti vermek için tasarlandı. Bu belge ile rakiplere karşı rekabet avantajı yaratabilirsiniz. ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi performans değerlendirmesi ile firmaların performansı en iyi şekilde belirlenir.

Bu uluslararası standardı uygulamak için profesyonel belgelendirme firmalarından destek almak gerekir. Sosyal sorumluluk performans iyileştirmelerinin yapılması için en iyi desteği verebiliriz. ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim sisteminde insan odaklı şekilde hareket etmenizi sağlıyoruz. Her kuruluşun topluma karşı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar hakkında detayları öğrenmenize yardımcı oluyoruz.

Sosyal Sorumluluk Kavramının Gelişmesi

Son zamanlarda sosyal sorumluluk kavramı adından daha fazla söz ettiriyor. Günümüzde ISO 26000 belgesi alan işletme sayısı son derece düşüktür. Önceden firmalar arasında hep kalite ve maliyet rekabeti öne çıkıyordu. Ancak son yıllarda sosyal sorumluluklara ilişkin rekabette adından söz ettiriyor. ISO 9001 standardı işletmelerin müşterilerine daha güvenilir ve kaliteli ürünler sunmasını amaçlar. ISO 14001 standardı ise doğal çevreye karşı olan sorumlulukları düzenler.

Sosyal Sorumluluk 8000 standardı ilk olarak 1997 yılında yayınlandı. Bu standardın yayınlanmasında birçok faktör etken oldu. Bu standardın temel amacı, çalışanların haklarını koruma altına almaktır. Belgelendirme alanında hizmet veren merkezimiz ihtiyacınız olan desteği uzmanlarıyla beraber sizlere sunabiliyor.

Uygun fiyat teklifleri için hemen Ekol Belgelendirme firmasını arayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Teknik Dokümantasyon Hangi Bilgi ve Belgeleri İçermeli?
  Ekol Belgelendirme´de aradığın tüm yanıtlar var. Teknik Dokümantasyon Hangi Bilgi ve Belgeleri İçermeli? sorusunun yanıtını bugün kurumsal sitemizde sizlere sunduk.
 • ISO 10004 Nereden Alınır?
  ISO 10004 Nereden Alınır? - ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları hakkında geniş kapsamlı bilgilerin yer aldığı Ekol Belgelendirme sitesine hemen gözatın.
 • ISO 26000 Danışmanlığı
  ISO 26000 Danışmanlığı hakkında en uygun teklifleri, bilgileri ve diğer detayları Ekol Belgelendirme firmasının kurumsal web sitesinden alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp