Sepetim Sepetim

ISO 26000 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 26000, organizasyonunuzun sosyal sorumluluğunu arttırmak için gerekli detayları sizlere sunar. Uzun süreli sosyal sorumluluk stratejisi inşa etmek istiyorsanız ISO 26000 standartlarına göre hareket etmeniz gerekir.

Sosyal sorumluluk, işletmelerin toplumsal ve çevresel beklentilerini karşılamasını sağlar. Uzun zamandır yapılan uygulamalardan bir tanesidir. İşletmeler toplumla yapıcı ilişkiler kurmak için bu projelerden destek alır. Aksi durumda rakiplerinin gerisine düşecektir. Önceden SA 8000 Sosyal Sorumluluk standardı günümüzde ISO 26000 olarak yoluna devam ediyor.

Ekol Belgelendirme ile sizlerde kısa süre içerisinde belgenize sahip olun.

Sosyal Sorumluluk Nedir?

Sosyal sorumluluk, son dönemlerde organizasyonunuzun performansını arttırmak için belirli standartlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yapılacak organizasyonun karar ve aktivitelerinin belirli standartlar üzerinden yapılması gerekir. Şirket sorumluluk stratejisi sayesinde organizasyonun sürdürülebilir gelişimine göre hareket edilir. Sosyal sorumluluk, işletmelerin toplum üzerinde bıraktıkları etkilere yönelik yapmaları gereken organizasyonlardır. Bu yükümlülüğü yerine getirmenin ana kuralı ülkelerde bulunan yasal düzenlemelere saygı göstermektir. İşletmeler sosyal sorumluluklarını yerine getirmek için ISO 26000 standartlarına göre hareket eder.

Küreselleşmeyle beraber sosyal sorumluluk kaygıları da dünyada önemli bir konu haline geldi. ISO 26000 sistemi belgelendirmeye yönelik değildir. TS ISO 26000 Sosyal sorumluluk için rehber uygulamalardan bir tanesidir. Gönüllülük esasına dayanmaktadır.

Sertifika Alabilir Miyim?

ISO 26000 sertifikası nasıl alınır? BS ISO 26000, sertifika olarak verilmez. Ancak ISO 26000 temelinde denetimler yapılmaktadır. Firmamız sizlere tavsiyeler ve gelişim fırsatlarıyla ilgili sizlere rapor sunar. Bu raporlarda;

•    Sosyal sorumluluğun altyapısı,
•    Sosyal sorumluluğun özellikleri,
•    Sosyal sorumluluk projelerine yönelik ilkeler,
•    Sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili temek konular,
•    Sosyal sorumluluk yaklaşımları,
•    Paydaşları sistem içerisine almak,
•    Sosyal sorumluluk ile ilgili gelişmeleri takip etmek.

Kuruluşumuz ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi’ni kurmak ve yönetmek isteyenlere gerekli profesyonel desteği en iyi şekilde verebiliyor.

Belge Nasıl Alınır?ISO 2600 sosyal sorumluluk belgesi almak için;
•    Sosyal sorumluluk yönetim sistemi için gereklilikler belirlenir.
•    ISO 26000 sosyal sorumluluk uygulaması için yönetim sistemi kurulur.
•    Yönetim sisteminin uygulamaları hakkında detaylar hazırlanır.
•    ISO 26000 sosyal sorumluluk için belge başvurusu gerçekleştirilir.
•    Belgelendirme başvurusu sonrasında kurum tarafından denetim gerçekleştirilir.

ISO 26000 belgesi almak için istenen standartları karşılamak gerekir. Belgeyi sağlıklı bir şekilde alabilmek için bu alanda hizmet veren firmalardan destek alabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerinde tüm maddeler uygulanır ve mevzuatlarına uygun şekilde hareket edilir. ISO 26000 belgesi alımı konusunda sizlere gereken desteği sunabiliriz.

Eğitimde Hedef Kitle Kimdir?

Şirket içerisinde ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Yönetim Sisteminin kurulması için sizlere yardımcı olabiliriz. Sosyal sorumluluk eğitiminde çalışanlar ve yöneticiler donanımlı hale getirilir. Ayrıca ISO 26000 konusunda da bilgi edinmek isteyen katılımcılar da eğitim desteğinden yararlanabilir. Firmamız tarafsız özel sertifikasyon kuruluşudur. Yasa, yönetmelik, tüzük ve benzeri yasal düzenlemeler doğrultusunda hareket ederek ihtiyacınız olan belgeleri sunabiliriz.

En uygun fiyatlardan belge sahibi olmak için bize ulaşın. Ekol Belgelendirme Türkiye´nin en iyi eğitmen kadrosu ile sizlerin hizmetindedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Güvenlik (GSV) Denetim Danışmanlığı
  Güvenlik (GSV) Denetimleri ile alakalı tüm detaylara bu içeriğimizden erişebilir ve danışmanlık hizmetleri için Ekol Belgelendirme´den anında destek alabilirsiniz.
 • İnovasyon Yönetim Sistemi Prensipleri
  İnovasyon Yönetim Sistemi Prensipleri için Ekol Belgelendirme´nin bu içeriğine gözatabilir ve anında uzmanlardan bilgi alabilirsiniz. Ihtiyacınız olan belgeleri uzmanlarımız ile sizlere sağlıyoruz.
 • HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri
  HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri için Ekol Belgelendirme sizlere en kaliteli hizmeti vererek, işletmeniz ve ürünleriniz için en iyi sonuçları almanızı amaçlamaktadır. Hemen sitemizden bilgi alın veya bizi arayın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp