ISO 26000 Standardı Özet Bilgiler

ISO 26000 Standardı Özet Bilgiler için Ekol Belgelendirme´nin uzmanları sizler için bu içeriği hazırladı, hemen inceleyebilir ve en uygun teklifler için sitemizde yer alan numaramızı arayabilirsiniz.

ISO, bir standardı, mutabakatla oluşturulan ve tanınmış bir kuruluş tarafından onaylanan bir belge olarak tanımlar. ortak ve tekrarlanan kullanım için faaliyetler veya bunların sonuçları için kurallar, yönergeler veya özellikler sağlar. belirli bir bağlamda optimum düzen derecesinin elde edilmesi (ISO/IEC Kılavuz 2:2004 [39], tanım 3.2). ISO terminolojisi (ISO/IEC Yönergeleri, Bölüm 2, 2004, Ek H´ye dayalı) Bu Uluslararası Standart, herhangi bir gereklilik içermemektedir ve bu nedenle, bir ISO dilindeki gereklilik kullanılmaz.

Öneriler “gerekir” kelimesini kullanır. Bazı ülkelerde, ISO 26000´in bazı tavsiyeleri yasaya dahil edilmiştir ve bu nedenle yasal olarak gereklidir. “May” kelimesi bir şeye izin verildiğini belirtmek için kullanılır. “Can” kelimesi bunu belirtmek için kullanılır. bir şey mümkündür, örneğin bir organizasyon veya bireyin bir şeyler yapabilmesi. Rehberlik sağlayan bir Uluslararası Standart, gereklilikleri içermez ancak şunları içerebilir: öneriler. ISO/IEC Yönergeleri, Bölüm 2´de tavsiye, "bir belgenin içeriğindeki ifade" olarak tanımlanır. çeşitli olasılıklar arasından birinin özellikle uygun olarak önerildiğini iletmek, bahsetmeden veya diğerlerinin hariç tutulması veya belirli bir hareket tarzının tercih edilmesi ancak gerekli olmaması veya ( olumsuz biçim) belirli bir olasılık veya eylem tarzı reddedilir ancak yasaklanmaz. Madde 2´de tanımlanmayan terimler, sözlükleri varsayılarak kelimenin genel anlamında kullanılır. anlamlar. Bilgilendirici ekin amacı (ISO/IEC Yönergeleri, Bölüm 2, 2004, 6.4.1´e dayalı) Bu Uluslararası Standardın bilgilendirici Ek A´sı, yardımcı olması amaçlanan ek bilgiler verir. belgenin anlaşılması ve kullanılması; kendisi rehberliğinin bir parçasını oluşturmaz ve burada atıfta bulunulmaz. bu Uluslararası Standardın metni. Ek A, mevcut gönüllü girişimlerin kapsamlı olmayan bir listesini sunar ve sosyal sorumlulukla ilgili araçlar. Bunlara örnekler vermekte ve ilave hususlara dikkat çekmektedir. mevcut olabilecek rehberlik, kullanıcıların uygulamalarını diğer kuruluşlarınkilerle karşılaştırmasına yardımcı olur. Bir girişimin veya aracın Ek A´da listelenmiş olması, bu girişimin veya aracın Türkiye tarafından onaylandığı anlamına gelmez. ISO. Kaynakça Bu Uluslararası Standardın ayrılmaz bir parçası olan Bibliyografya, tanımlamak ve metinde atıfta bulunulan belgeleri bulun. olan uluslararası belgelere yapılan atıflardan oluşur. bu Uluslararası Standarttaki tavsiyeler için yetkili kaynaklar olarak kabul edilir.

Bu enstrümanlar ek yararlı rehberlik ve bilgi içerebilir; ISO 26000 kullanıcılarının kendilerine danışmaları önerilir. sosyal sorumluluğu daha iyi anlamak ve uygulamak. Kaynaklar metinde üst simge ile gösterilir köşeli parantez içindeki sayılar.

NOT Referans numaraları, belgelerin metindeki görünüm sırasına göre atanmamıştır. ISO belgeleri ilk sırada; daha sonra kalan belgeler düzenleyen kuruluşun alfabetik sırasına göre sıralanır. Metin kutuları Metin kutuları, tamamlayıcı rehberlik veya açıklayıcı örnekler sağlar. Kutulardaki metin dikkate alınmamalıdır diğer metinden daha az önemlidir.

Uzman desteği alarak ISO 26000 Belgesi için doğru adımları atmak istediğinizde çekinmeden
EKOL BELGELENDİRME firmasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Koşer Sertifikası Almak
  Koşer Sertifikası Almak için merak edilen tüm bilgiler, belgenin alınabilmesi için izlenmesi gereken yol ve Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunduğu hizmetleri hemen sitemizden inceleyin.
 • ISO 10004 Nereden Alınır?
  ISO 10004 Nereden Alınır? - ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları hakkında geniş kapsamlı bilgilerin yer aldığı Ekol Belgelendirme sitesine hemen gözatın.
 • ISCC Sertifikası
  ISCC Sertifikası ile alakalı sizler için hazırlanmış olan bu önemli içeriğe gözatabilir ve bu belgelendirme süreciyle alakalı her türlü sorunuzu Ekol Belgelendirme´nin uzman danışmanlarına yöneltebilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp