ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine dair merak edilen tüm bilgileri ve konu ile alakalı işletmenizin yapması gerekenleri Ekol Belgelendirme web sitesi aracılığı ile öğrenebilir ve hemen firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı üzere tamamen bilgi kelimesinden yola çıkılarak alınabilecek bir belgelendirme olduğu ortadadır. İşletmelerin işleyişlerinde  ISO 27001 belgesine sahip olması ile beraber, bilgilerin elektronik alanlarındaki güvenliklerini sağlarlar.  Gelişen teknoloji ile bilgiler söz ile, elemanının hafızasıyla veya farklı çeşitli yollar ile depolanabilmektedir. Bu nedenle bu değişimleri sürekli göz önünde bulundurarak bilgilerin ehemmiyeti sorgulanacak ve incelenecektir. Bilgilerin işletmeler, kurumlar tarafından sır gibi saklanması ve güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Firmanızın ISO 27001 standartlarına uyarak bilginin korunmasına yönelik çalışmalarınızın en güçlü göstergesini sunmuş olacaksınız. ISO 27001 belgesine sahip olan kurum ve kuruluşlar güvenlik risklerini en aza indirir ve sistemin zaaflarından insanların yararlanmasını engeller, aynı zamanda kontrollerin de yerinde olmasına özen gösterir. İşletmeler bu belgelendirme, bilgi güvenliği yönetim sistemi sayesinde risk faktörlerini ya tamamen yok eder yada en aza indirmiş olurlar.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi´ni daha net ve kısa bir cümle ile açıklamak gerekirse, bilgi varlıklarının tamamını en etkin şekilde koruyani, izinsiz veyahut yasa dışı yollar ile bilgilere erişilme olasılıklarını en aza indiren ve ilgili taraflara güven veren, yeterli orantılı güvenlik kontrollerini sağlamak için geliştirilmiş, dünya üzerinde kabul gören, uluslararası bir standarttır. Bu belgeye sahip olan işletmeler uluslararası pazarda tanınır, dünya üzerinde geçerli olan ISO standartları arasında yer alan 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini işletmenize entegre ederek 1 adım önde olmak isterseniz hemen Danışmanlık Hizmetleri için firmamız olan Ekol Belgelendirme´nin alanında üstün performanslı, alanında uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Güvenlik adına olan tüm sistemi işletmenizin işleyişi içerisine entegre ederek, bilgiyi yönetebilen, bilgiyi doğru şekilde saklayabilen, her türlü riski en aza indirerek minimum seviyede tutabilen bir firma lın. Bilgi güvenliği işletmelerin ticari faaliyetleri için oldukça önemli olması sebebi ile en çok tercih edilen belgelendirmelerden biridir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin Yaraları Nelerdir?

* İlgili belgelendirmeye sahip olarak ve standartlara uygun bir işletme olarak, yasal tarafların zorunlu kılmış olduğu kriterleri yerine getirmiş olacaksınız.

* ISO 27001 belgesine sahip olmak demek gizli ve önemli bilgileri koruyabildiğiniz ve doğru bir şekilde yönetebildiğiniz anlamına gelmektedir.

* İlgili standarta sahip olan işletmeler riskleri en aza indirecek ve sistemde olabilecek zayıflıkları tespit ederek hemen önlem almanızı sağlayacaktır.

* ISO 27001 belgesinde müşterilerinize güven sunar ve bilgi varlıklarının korunduğunu hissedarlarınıza sunmuş olursunuz.

* ISO 27001 aranılan kriterler içerisinde yer aldığınız taktirde piyasada aranan tedarikçi firma olacaksınızdır.

* Uluslararası pazarda da önemi olan, yeri olan bu belgelendirme ile pazar içerisinde söz sahibi olacaksınız.

* ISO 27001 sayesinde firmanızı rakiplerinizden 1 adım öne taşıyacaksınız.

E-Fatura hizmeti verecek olan işletmelerin ISO 27001 belgesine, ISO 22301 belgesine ve ISO 20000 belgesine sahip olmaları zorunludur.

Ayrıca bilgi teknolojileri hizmet yönetim sisteminde TS ISO IEC 20000 veyahut ISO 20000 belgeleri alınmalıdır. Şeklindeki açıklamasıyla e-fatura hizmeti verecek özel entegratör firmalara ISO 27001, ISO 22301 ve ISO 20000 belgeleri alma zorunluluğu getirmiştir.

Özel Entegratör Firmalar;

- ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
- ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi
- ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi

Standartlarına göre bir sistem oluşturup uluslararası akreditasyona tabi begelendirme kuruluşlarından bu sistemleri belgelendirmeleri gerekmektedir.

Sizlerde firmanız için ihtiyaç duyduğunuz anda ISO 27001 belgelendirmesi için danışmanlık hizmeti almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Ekol Belgelendirme tecrübeli ve alanında uzman eğitmenleri ve personeli ile bilgi güvenliği yönetim sistemi danışmanlığını sizlere sunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 10004 Kimlere Verilir?
  Türkiye´nin öncü belgelendirme firmalarından olan Ekol´de müşteri memnuniyeti alanında en çok tercih edilen sertifikalar kısa sürede size sunuluyor. Uzman danışmanlarımızdan ISO 10004 Kimlere Verilir? sorusu yanıtı sizlere sunu
 • Güvenlik (GSV) Denetim Danışmanlığı
  Güvenlik (GSV) Denetimleri ile alakalı tüm detaylara bu içeriğimizden erişebilir ve danışmanlık hizmetleri için Ekol Belgelendirme´den anında destek alabilirsiniz.
 • ISO 45001 İş Güvenliği Sistemi Belgelendirmesi
  ISO 45001 İş Güvenliği Sistemi Belgelendirmesindeki tüm talepleriniz için Ekol Belgelendirme firmamız ile görüşebilir, teklif alabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp