Sepetim Sepetim

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 27001 sayesinde kurumsal bilgilerin güvenliği sağlanmakta ve insaların ilgili süreçler ile alakalı bilgi sistemlerinde yer alan üst yönetim tarafından destekleyici olan ve aunı zamanda gerekli gereksinimleri de tanımlayabilen tek uluslararası denetlenebilir standarttır.

Bilgilerin korunması amacı ile müşterilerinize güven verebilmek adına ISO 27001 standardına sahip olabilirsiniz. İlgili standart ile bilgi güvenliği yönetim sisteminizi kurum içerisinde oluşturabilir, uygulayabilir ve işletebilirsiniz. Tabi ardından işlemlerin izlenmesi, incelenmesi ve geliştirilebilmesi için tüm süreçler kontrol altına alınabilmektedir. Hemen her kuruluşun ISO 27001 standardına uygun gereksinimleri yerine getirebilmesi mümkündür. Büyük ve küçük ölçekli işletme farketmeksizin tüm firmalar bu belgeye Ekol Belgelendirme aracılığı ile sahip olabilirler.

Firmaların yalnızca teknik önlemler alarak bilgileri koruyabilmesi mümkün değildir. Bilgi güvenliğini sağlamak, iş sürekliliklerinde aksaklıklar olmaması için bir takım önlemler alınmalıdır. Dünya üzerinde kabul görmüş bir belgelendirme sistemi olan ISO 27001 ile firmanızın güvenlik politikalarını gözden geçirebilir ve çalışanlarınız için bilgi güvenliği sertifikasına dair eğitimler verilebilir. Bir firmanın kendisinin ve personellerinin bilgi güvenliği anlamında uygun bir şekilde davranması, kurum için oldukça iyi sonuçları da beraberinde getirebilmektedir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
müşterilerinize bilgilerinin güvenli bir şekilde korunma altında olduğunu verebilmeniz için gereklidir. Güvenlik denetimlerinin yapıldığı uluslararası bir standarttır. Özellikle turizm, finans, sağlık, kamu alanlarında önemi büyük olan bu standardı firmanıza entegre etmek ve güvenli bilgi akışının sağlandığını müşterilerinize göstermek için hemen gereksinimleri firmanıza entegre edebilmemiz adına bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olan ISO 27001 sayesinde firmalar bir çok alanda risk yönetimini, riskli hallerdeki yapılacak planları, görevleri ve sorumlulukları önceden belirlemektedir. İşin devamlılığının aksamaması için bunlar oldukça önemlidir. Acil durum olay yönetimlerinin de hazırlanması ve uygulamalı olarak kayıtlarının tutulması önemlidir. Sizlerde kurumunuza entegre etmek istediğiniz bu sisteme dair belgeye sahip olabilmek adına Ekol Belgelendirme firmasının alanında uzman danışmanlarından hizmet alabilirsiniz.

Bilgi yönetimine önem veren firmalar iiçn ISO 27001 standardını benimsemeleri ve kurmaları yeterli olacaktır. E-fatura hizmeti verecek özel entegratör firmalara ISO 27001, ISO 22301 ve ISO 20000 belgeleri alma zorunluluğu getirilmiştir.

ISO 27001´in Amacı

* Firma içerisindeki iş sürekliliğinin sağlanması.
* Müşterinin bütünlük, erişilebilirlik ve gizlilik özelliklerinin korunması.
* Firma içinde yer alan bilgi kaynaklarına erişimlerin sınırlandırılması ve denetlenmesi.
* Güvenli bir biçimde bilgilerin saklanması ve denetçilere açık olmasının sağlanmasıdır.
* Firma içi bilgi güvenlik ihlallerinin önüne geçmek ve yaşanabilecek tüm sorunların etkilerinin azaltılmasıdır.
* Bilgi güvenliği sebebi ile yaşanacak olan iş hasarlarını en aza indirmektir.
* Firma içi güvenlik ile alakalı risk ve tehtidleri belirleyerek risk yönetiminin sağlanmasına bağlı olarak firmanın kurumsal açıdan itibarınında korunması amaçlanmaktadır.

Firma içerisinde bilgi güvenliğinin sağlanması için uluslararası bir standart olan ISO 27001´e ihtiyaç duyarsınız. Firmanızın bilgi güvenliği alanındaki başarısı bu belgelendirme ile kanıtlanmış olacaktır. Bilgi güvenliği ile alakalı politikaların izlenmesi ve gerekli prosedürlerin oluşturulması firmamızın uzman eğitmenleri ve danışmanları tarafından sizlere hizmetlerimiz karşılığında sunulmaktadır. Sizlerde Ekol Belgelendirme numaralarını arayarak aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

ISO 27001 ile güvenlikli yazılımlar ve donanımlara sahip olur v eaynı zamanda kurum içindeki personelin rol ve iş dağılımları tekrar gözden geçirilir. Gerekli atamaların yapılması ve bilgi güvenliği için kaynakların sağlanması için tecrübeli danışmanlarımız ile çalışabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve aklınızdaki soruların yanıtları için hemen Ekol Belgelendirme´yi iletişim sayfasında yer alan numaralar aracılığı ile arayın.
 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp