Sepetim Sepetim

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmetleri kapsamında ihtiyacınız olan her an Ekol Belgelendirme uzmanları yanınızda. Türkiye´nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi´ni ele aldığımızda gereklilikleri bilerek bu sisteme dahil olmak isteyen firmalar için iyi bir yönetim modeli sağlanmaktadır. Uluslararası bir standart olan ISO 28000´da firmaların tedarik zincirlerinin güvenliği ve faaliyetleri ile alakalı yönetim sistemi entegresiyle riskleri en iyi şekilde yönetmek için gerekli adımlar atılmaktadır. Bu pazarda ülkemizin bir çok ilinde Ekol Belgelendirme danışmanları ile profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Bir ürünün tedarik zincirini ele aldığımızda ve hizmetinkini ele aldığımızda tüm yaşam döngüsünü ele alırız. Yaşam döngüsünün süreçlerinin içerdiği, hammaddelerin yolculuk süreçleri dahil, müşterilerin ellerine geçene kadar olan süreçteki işlemlerin kontrolü, bilgi akışları, fiziksel anlamdaki dağıtım ve diğer tüm hususları içerir. İmalat alanında faaliyetlerini sürdüren fabrikalar, işletmelere bakıldığında aslında her firma her marka bir başka firmanın, bir başka markanın müşterisi  olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmaların tedarik zincirlerindeki güvenliğinin sağlanması ve riskleri en doğru biçimde yönetmenin sayesinde tehtidlerin sunacağı etkilerin azaltılması amaçlanmaktadır. İş güvenliği yönetimi, kalite ve müşteri memnuniyeti bu alandaki temel yönetim prensipleri olarak gösterilir. ISO 28000 sayesinde firmaların tedarik zincirlerinin doğru kurulmasını sağlıyor ve her firmanın en iyi şekilde işletilmesi için gerekli adımlar atılıyor. ISO 28000 ile firmalar güvenlik risklerini en aza indirmektedir. Mallarının ve malzemelerinin dağıtımının sorunsuz bir şekilde yapılması için bu standarda hemen sahip olabilirsiniz. Ekol Belgelendirme sizlere tedarik zinciri güvenliği yönetim sistemi ile ilgili olarak en geniş kapsamlı bilgiyi en uygun fiyatlardan sunacak ve danışmanları ile kısa süre içerisinde ISO belgenize sahip olmanızı sağlayacaktır.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi


Tedarikte "güvenli" yada "güvenlik" ifadesindeki anlam çok fazladır. Tedarik zinciri içerisinde hasarlı ya da zarar verme kapsamında yetkisiz olarak düzenlenen eylemlere karşı koyulması için bu standart sayesinde risk değerlendirmeleri yapılmakta ve tüm riskler kontrol altına alınmaktadır. Tedarik zincirindeki güvenlik hususlarındaki durumlardan bazı örnekler vermek gerekirse, firmanın ürünlerinin depolama sırasında, üretim esnasında, taşıma durumunda kaybolmasının ya da çalınmasının önüne geçmek için uluslararası standartlar ile kontrol altında tutulması sağlanmaktadır. Veya firmaya ait olan ürünleri taşıma esnasında, üretim esnasında ya da depolanması sırasında zedelenmesi,  hasar görmesi veya bozulması durumlarının önüne geçmek için ISO 28000 ihtiyacınız olandır.

Bir çok marka iş sürekliliğini edinebilmek için tedarik zincirini doğru yönetmek ister. Bir çok sektör için tedarik sırasında meydana gelen sorunlar firmayı büyük etkileyecek durumlardır. Tedarikteki aksamaların önüne geçmek için riskleri önceden bilmek ve tüm süreci etkin bir şekilde yönetmek gerekir. İş sürekliliği bakımından oldukça önemli olan bir husustur. Bir ürünün yerine ulaştırılmaması durumu büyük bir sorunu beraberinde getirebilmektdir. İyi bir risk yönetiminde bulunmak ve tedarikte sürekliliğe destek olmak macı ile 2007 senesinde ortaya çıkan ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Standardı Ekol Belgelendirme tarafından sağlanmaktadır.

Nerede olursanız olun, bu standardı benimsemek ve işletmenize entegre etmek için bizi arayabilir ve en iyi teklifleri alabilirsiniz.

ISO 28000’in Bilinen Bazı AvantajlarıHer sektöre ve her ölçekteki firmaya sayısız avantajı beraberinde getirmektedir. Bu standart ile güvenlik risklerini en aza indirecek ve AB´ye üye olan ülkelere ticaretlerinizi gerekli yasal düzenlemeler kapsamında rahatlıkla sürdürebileceksiniz. ISO 28000 ile sektörünüzdeki güvenlik risklerini edinebilecek ve gerekli önlemleri önceden alabileceksiniz. Meydana gelebilecek olan hasarların en aza indirilmesi yine tedarik zinciri yönetimi sistemi ile sağlanmaktadır.

ISO 28000’in Avantajları arasında en önemlisi yeni iş fırsatları yakalamanız olacaktır. Firmanız için rekabet önemlidir. Rekabetin her geçen gün genişlediği ve arttığı Dünya´mızda avantajı kapmak isteyenler ve yeni işlere yelken açmak isteyenlerin tercihi Ekol Belgelendirme ile kısa süre içerisinde ISO belgesi edinmek olmalıdır. Bu sistem sayesinde tüm paydaşlarınız ve müşterilerinize tedarik zincirindeki güvenlik durumlarından bahsedebilecek ve riskleri hafifletecek kontrollere sahip olduğunuzu gösterebileceksiniz. Bu tür durumlar için firmanızın güvence vermesi ve ürün & hizmetlerin korunmasını sağlaması her zaman bir artıdır.

Firmanız için verimliliğin arttırılması ve maliyetleri en aza idnrimek için tam bir klavuz olacaktır. Taşımacılık ve lojistik alanındaki verimliliği arttırabilmek amacı ile güvenlik yönetim uygulamaları  sayesinde işletmenizde sigorta primlerinde düşüş sunabilecek ve bu kapsamda maliyet tasarrufu edinmenizi sağlayacaktır.

Ekol Belgelendirme olarak yönetim sistemleri kapsamındaki denetimler ve belgelendirme faaliyetlerini uzun senelerdir Türkiye´nin çeşitli şehirlerinde sunmaktayız. ISO 28000 eğitimleri, ISO 28000 mevcut durum analizi ve ISO 28000 denetim ve belgelendirme hizmetleri için hiç zaman kaybetmeden bizlere incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

ISO 28000 sayesinde hizmetlerinizi ve ürünlerinizi sağladığınız kuruluşların size olan güveni artacaktır. Ekol Belgelendirme´den alacağınız hizmet sayesinde müşteri ihtiyaçlarınızı iyi bir biçimde karşılamakta ve müşteri memnuniyet düzeyindeki artışı gözle görebileceksiniz. Kurumların tedarikçi olan firmalar ile arasındaki ilişkilerini ve sorumluluklarını bilmesi ve iyi bir yönetim sistemine sahip olması için Ekol Belgelendirme danışmanları 1 telefon kadar yakındadır.

Daha fazla bilgi edinmek ve aklınıza takılan soruların yanıtlanması için web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri ile alakalı geçtiğimiz günlerde Ekol Belgelendirme web sitesinde verdiğimiz bilgilerin yanı sıra bu içeriği de ayrıca sizlere hazırlamak ve sunmak istedik.
 • UBB Kaydı (Ulusal Bilgi Bankası Ürün Kayıt)
  UBB Kaydı (Ulusal Bilgi Bankası Ürün Kayıt) taleplerinizin yönetimi, başvuru ve onay işlemlerinde başarılı sonuçlar alabilmek adına, zaman kaybetmeden hemen Ekol Belgelendirme firmamız ile irtibata geçebilir ve uygun fiyatlardan yararlanabi
 • Iso 9001 Kalite Sertifikası Ekonomik Fiyatlar
  Iso 9001 Kalite Sertifikası Ekonomik Fiyatlar ile küresel pazarda markaların ihtiyacı olan ISO belgelerinin içerisinde yer alan ISO 9001 belgesi için firmamız markanız için projelendirmelerin yapılması, uygulanması, yürütme ve çalışmalar?
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp