Sepetim Sepetim

ISO 31000 Belgelendirme İşlemleri

Tüm kurumlar tarafından uygulanabilen, firmalar için kolay uygulama yöntemleri sağlayan kabul görmüş bir standart olarak bilinen ISO 31000 standardı, risk yönetimi kapsamında sürekli iyileştirme çalışmaları için bir çerçeve sunmaktadır. Riske dayalı bir yaklaşımla, standartlarda yerleşik risk yönetimi için entegre bir çerçeve ile kurumsal risk yönetiminin bir parçası olarak kuruluşunuz genelinde uygulayabilirsiniz.

Planlama yöntemlerinde, özel sektörde, kamuda, uygulama fonksiyonlarında veya tüm süreçlerde uygulanabilirliği nedeniyle ISO 31000 standardından faydalanabilirsiniz. Riskler bir dereceye kadar yönetilse de bu standart, sistem iyileştirme, işyerinde sürekli iş sağlığı, güvenliği ve mesleki süreç risklerinin etkili bir şekilde azaltılması için en iyi tasarım ve uygulama önerilerini sağlar.

Ekol Belgelendirme olarak uzun senelerdir ISO sertifikalandırma alanında sizlere hizmet veriyoruz. Web sitemizde yer alan içeriklerin, hizmetlerin ve eğitimlerin tamamı hakkında bilgi edinmek için bize sitemizde yer alan numaramızdan ulaşabilirsiniz.
 

ISO Sertifika Hizmet İçeriğimiz


Bir danışmanlık şirketi olarak, şirketinizin zorlukları için doğru yönetim sistemini nasıl uygulayacağınızı öğrenmenize ve sertifika almanıza yardımcı olabiliriz. Harmanlanmış öğrenimimiz, ISO 31000 kavramlarını ve uygulamalarını entegre etmenize de yardımcı olacaktır. Yılların deneyimine sahip uzman eğitmenlerimiz, uygulamalı denetim çalışmasından öğrenilen en iyi uygulamaları yüz yüze paylaşmaktadır. Deneyimli belgelendirme ekibimiz, müşterilerimizi standarda göre belgelendirmek ve denetlemek için işletmeler ile beraber hareket etmektedir. Buna ek olarak, ekibinizin ihtiyaçlarını anlamalarına ve ISO 31000 standardının uygulanmasını açıklamalarına yardımcı olacak şekilde eğitimler sağlamaktayız.

Misyonumuz; belirsiz, somut, görünür, izlenebilir, geliştirilebilir ve hedeflerinize ulaşma yolunda sadece ana işe odaklanmanızı sağlayan bir yapıya sahip olmanızı sağlamak için; günümüzde her alanda büyük  önem kazanan bu çalışmalar sonucunda firmanızın hedeflerini, kalite algısını, rakiplerinden ayırt edici özelliklerini ve müşteri memnuniyetini yansıtan; ayrıca ilgili ISO standartları çerçevesinde pazarın, müşterilerin, tedarikçilerin, çözüm ortaklarının ve çalışanların hassasiyetini belgeler ile ortaya koymaktır.

Sistemin Avantajları

ISO 31000 risk yönetimi sisteminin kurumlara aşağıdaki avantajları sağladığı görülmektedir.

*Etkili risk yönetimi yoluyla operasyonel verimliliği artırır.
*Kayıp önlemede gelişmeler kaydeder.
*İş sağlığı, güvenliği ve çevre düzenlemeleri ile ilgili ileri düzeyde bilginin uygulanmasını sağlar.
*Tüm zorluklara karşı şirketinizin dayanıklılığını artırır.
*Fırsatları ve tehditleri belirler, değerlendirir ve bunları stratejik hale getirmeye yardımcı olur.
*Organizasyon birimlerinde raporlama oluşturmayı sağlar.
*Açıklık ve şeffaflık kültürünü güçlendirir.
*Süreçleri etkin ve proaktif bir şekilde yönetir.
*Farkındalık yaratır.
*Etkili kaynak planlaması yapar.
*Yönetimin karar verme ve kontrol süreçlerini iyileştirir.
*Kârlılığın sürdürülebilir olmasını sağlar.

ISO 31000 Belgelendirme İşlemleri


ISO 31000 Belgelendirme Süreci


Müracaat: Sertifikasyon sürecini mümkün olduğu kadar basitleştirip sizlere destek oluyoruz. Başvuru talebinizi aldıktan sonra Müşteri İlişkileri Müdürümüz sizinle iletişime geçecek ve sizi yönlendirecektir.
Denetim: Deneyimli denetçilerimiz tarafından belgelerinizi ve arşivlerinizi kullanarak kuruluşunuzdaki yönetim sistemini denetlenir. Muayene sırasında ISO 31000 soru formu kullanılır ve standardın tüm gereklilikleri gözden geçirilir. Tüm koşullar yerine getirildikten sonra belgenizin hazırlanma aşaması başlayacaktır.

Sertifikasyon ve Sonraki Süreç: Denetim sürecini başarıyla tamamladıktan sonra tarafınıza ISO 31000 Belgelendirme işlemi yapılır. Sertifikanız 3 yıl geçerlidir ancak geçerliliği yıllık kontrol denetimleri ile sağlanmaktadır. Müşteri ilişkileri yöneticimiz her daim sizinle iletişim halinde kalacak ve tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

Sonraki süreçte tüm işlerinizi, faaliyetlerinizi ve hedeflerinizi dokümantasyona dayalı olarak kullanabileceksiniz. Biz de periyodik denetimler ve izlemelerle verimlilik ve tutarlılığın sağlanması için yanınızda olacağız. Tek yapmanız gereken tesisinizde veya şirketinizde bu iş için hepsinden sorumlu bir kişi veya birim oluşturmak. Gerisi bizim uzmanlık alanımıza dahildir. Firmamız tarafından bu süreçte sizlere gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılarak destek olunacaktır. Belgelendirme teklifi ve talepleriniz için hemen ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Aklınıza takılan hususların tamamı için Ekol Belgelendirme´ye sitesinde yer alan telefon numarası, müşteri destek whatsapp hattı veya kurumsal INSTAGRAM hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp