Sepetim Sepetim

ISO 31000 Eğitimleri

ISO 31000 standardı kapsamındaki risk yönetimi eğitimi giderek daha önemli hale geldi. Hem büyük hem de orta ölçekli firmaların öngörülerini artırma isteği; sürdürülebilir büyüme ve iş hedeflerine ulaşmak için alınan aksiyonların etkileri hesaplanmalıdır. Bunun için ise bu eğitim hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. ISO 31000 Risk Yönetimi Eğitimi, işinizi geliştirmek için edinebileceğiniz bir eğitimdir. Dolayısıyla uluslararası risk yönetimi kavramlarını, modellerini ve stratejilerini anlamak ve bunları ortaya koymak için bu eğitimden geçmek gereklidir. ISO 31000 risk eğitiminin temel amacı, şirketlerin ve kurumların kendilerine has risk yönetimlerini gözden geçirmelerini, risk yönetimi süreçlerini yeniden oluşturmalarını ve kanıtlanmış küresel yöntem ve modellere uyarlamalarını sağlamaktır.

İhtiyacınız olan eğitimlerin tamamını Ekol Belgelendirme’de görevli uzman eğitmenler sunmaktadır. Sitemizde yer alan numaralarımızı hemen arayabilirsiniz.
 

ISO 31000 Risk Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalı ve Faydaları Nelerdir?


Kurum ve kuruluşlar için potansiyel risk her an ortaya çıkabilir. Ayrıca dış risklerin önlenmesi ve yönetimi kadar şirketin faaliyetleri ve operasyonel süreçleri ile ilgili riskler de şirketi doğrudan etkileyebilmektedir. Her iki durumda da önlem almak ve adım atmadan önce olası riskleri hesaplamak isteyen tesis yöneticileri ve denetçiler, ISO 31000 risk yönetimi eğitimine katılmalı ve standart kapsamındaki global yöntemleri öğrenmelidir. ISO 31000 risk yönetimi standardı, Mart 2018 tarihinden itibaren güncellenmiştir. Eğitimde ISO 31000:2011 ve ISO 31000:2018 sürümleri arasındaki değişim ve gelişmelerin vurgulanması önemlidir.

Her şirket ve işletme, benzersiz ve özel bir yönetim tarzına ve buna göre tasarlanmış risk yönetimine sahip olabilir. Bu nedenle şirketlerin yeni küresel ekonomik döngünün gelişimi için yenilik yapması ve uygun risk yönetimi standartlarına sahip olması önemlidir. Rakiplerinden bir adım önde olma ve daha öngörülü pozisyon alma yeteneği; değişen veya reforme edilen bir ekonomik sisteme en iyi entegrasyon ile mümkündür. ISO 31000 Risk Yönetimi Eğitimi programı sayesinde, işletmenizin kültürüne ve gerçeklerine uygun risk analizi teorileri, iyi  işleyen bir pratiğe dönüştürülebilmektedir. Böylelikle ilgili çalışanların ve denetim otoritelerinin operasyonel süreçlerine ilişkin risklerinin hesaplanması mümkün olmaktadır. Bu da potansiyel riskleri ortadan kaldırmak, oluşma ihtimallerini azaltmak ve varsa etkilerini azaltmak için önceden belirlenmiş önlemlerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlamaktadır.

ISO 31000 Risk Yönetimi Eğitimi

Ekol Belgelendirme ISO belgeleri konusunda tecrübeli eğitmenleri ile hizmet verir. İhtiyacınız olan husus ile alakalı danışmak istediğinizde canlı destek ahttımızdan bize yazabilirsiniz.

Risk yönetiminde; İş süreçlerinin iyi yönetilmesi, önlem alınması, iş ortaklarının şirket faaliyetlerine güven duyması, marka kalitesinin tüketici tarafından kabul görmesi gibi birçok fayda ve avantaj bulunmaktadır. Örgütsel kayıpların neden olduğu zararların ortadan kaldırılması ya da en aza indirilmesi de risk tanımlama ve yönetimi ile yakından ilgilidir. Kayıpların nedenlerini, hangi durumlarda ortaya çıktıklarını, bu durumlara karşı alınan önlemleri ve çalışma modellerini öğrenmeyi mümkün kılan, risk yönetiminin kurumsal bir kültüre dönüşmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda ISO 31000, risk yönetimi eğitimi için küresel bir standart belirlemektedir. Bunu kurum kültürünün standart bir parçası haline getirmek isteyen şirketler, risk yönetimi eğitimi almalıdır. ISO 31000 risk yönetimi eğitimi, şirketin üst yönetimini ve uzman kadrosunu risk yönetimi ile ilgili küresel kavramlar, kurallar ve çalışma modelleri hakkında bilgilendirmektedir. Risk yönetiminde yönetimsel performans kendini geliştiren çalışanlar ile artabilmektedir. Eğitim sayesinde belirli risklere karşı direncin arttığı ve bu riskleri fırsata dönüştürme yeteneğinin sağlandığı görülmektedir.

ISO SERTİFİKA EĞİTİMLERİ


Uluslararası bir önem kazanan ISO 31000 Eğitimleri için bilgili ve tecrübeli ekibimizle sizlere en iyi hizmeti sunmayı vaad ediyoruz. Detaylı bilgi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları için bizimle iletişime geçin. Siz de donanımlı eğitimlerimize katılarak işletmeniz için gerekli bilgi ve tedbirleri önceden alın.

Ekol’e hemen ulaşın. Ayrıca eğitmenlerimizin sunmuş olduğu bazı hap bilgiler için kurumsal INSTAGRAM hesabımızı her zaman takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp