Sepetim Sepetim

ISO 31000 Faydaları Nelerdir?

Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO), küresel bir standardizasyon kuruluşu olarak bilinir. ISO artık yönetim sistemlerini "Yüksek Seviye Yapı" olarak adlandırdıkları bir çatı altında birleştirerek yayınlamaktadır. Güncellenen yönetim sistemleri, artık "Risk" odaklı bir yaklaşıma sahiptir. Bu standartlar, tüm organizasyonunuzu içeren "Kurumsal Risk Yönetimi" konseptiyle birleştirerek, ISO 31000 rehberi sayesinde risk yönetimine yönelik bir yol haritası sunmaktadır. ISO 31000 risk yönetimi standardı, işletmelerde etkili bir risk yönetimi sağlamak amacıyla gereken şartların belirlendiği bir ilkedir. Bu standardın kapsamı kamu, özel veya sosyal alanlarda geniş bir yelpazeye dağılmakta olup planlama, yönetim operasyonları ve iletişim faaliyetlerine uygulanabilmektedir. Temel amaç; verimi, yönetim faaliyetlerini ve paydaş güvenini artırmak için her türlü kaybı en aza indirmeye yönelik bir yönetim sistemi standardı sunmaktır.

Ekol Belgelendirme ile yola çıkanlar tüm bu faydalardan yararlanabilmektedir. Kısa sürede belgelendirme süreçlerini tamamlar ve ihtiyacınız olan belgeyi almanıza olanak sağlarız.

ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı İçeriği


ISO 31000, uluslararası bir standart olarak risk yönetimine odaklanmaktadır. Bu standardın geniş kapsamı, risk analizleri ve değerlendirmelerinde kılavuzluk eden ilke ve sınırlamalar sunmaktadır. Kamu, özel veya sosyal alanların hangisinde faaliyet gösteriyor olursanız olun, ISO 31000 standardı sayesinde yönetim faaliyetleri, planlama ve iletişim süreçlerine uygulama yapabilirsiniz. Tüm kuruluş organizasyonları riski bir ölçüde yönetirken bu standardın en iyi uygulama önerileri, işyerindeki iş güvenliği ile sağlığını mevcut kılmak ve yönetim tekniklerini iyileştirmektir.


ISO 31000 Standardının Faydaları

ISO 31000 standardının uygulanması, işletmelere tüm işlemlere yönelik risk değerlendirme ve risk azaltmayı gerçekleştirme konusunda yüksek standartlar ve tüketicilerden yararlanma fırsatı sunmaktadır. Bu standart sayesinde olası risklerin sınırlarını belirlemek, bu risklerin gerçekleşmesi durumunda işletmeye olan potansiyel zararlarını ölçerek hesaplamak, riskin minimize edilmesi için ölçütleri belirlemek, kabul edilebilir risk seviyelerini belirlemek ve riskin gerçekleşmesi durumunda ne yapılması gerektiğine göre planlama yapmak mümkün hale gelmektedir. ISO 31000 risk ilkelerini ve eğitimlerini işletmenizde uygulamaya geçirerek yönetiminizi güçlendirebilir ve hissedar güvenini artırabilirsiniz. Ayrıca bu uluslararası standart sayesinde kayıplarınızı en aza indirilebilirsiniz. Bu standart aynı zamanda sağlık ve güvenlik performansınızı pekiştirmeniz, karar alma süreçleri için sağlam bir temel oluşturmanız ve proaktif yönetime teşvik olmanız için katkı sağlayacaktır.

Aşağıda yer alan faydaları incelemenizin ardından merak ettikleriniz için hiç çekinmeden  sitede yer alan Ekol Belgelendirme müşteri hizmetleri numaralarını arayabilirsiniz.
 

ISO 31000 Standardının Faydaları


ISO 31000 faydaları şu şekilde maddelendirilebilmektedir:

*İşletme içi verimliliği artırma ve yönetimi planlayarak geliştirmenize yardımcı olur.
*Hissedarların risk yönetimine karşı güven kazanmalarını sağlar.
*Risk analizi için yönetim sistemi kontrollerini sağlayıp eksiklikleri en aza indirir.
*Yönetim verimini ve dayanıklılığını yükseltir.
*Değişime etkili bir şekilde yanıt vererek şirketinizi büyürken koruma altına alır.
*Operasyonel yürütme sürelerini artırır.
*Hedeflerinizi gerçekleştirme ihtimalinizi artırır.
*Proaktif yönetime teşvik edicidir.
*Kuruluşun genel risk belirleme ve ele alma gerekliliğine dikkat çeker.
*Fırsatlar ile tehditleri analiz etmeyi sağlar.
*Karar verme ve planlama zincirini güvenilir bir temel üzerine oturtur.
*Gelecekte karşılaşılabilecek manzaraları öngörerek hazırlıklı olmanızı sağlar.
*Risk ortaya çıkmadan önce gerekli tedbirlerin alınmasına yardımcı olur.
*Zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
*Kaynak israfını önlemeye yardımcı olur.
*Riskleri makul boyutlarda tutmanıza yardımcı olur.
*İş sürekliliğini sağlar.

Riskleri etkili bir şekilde yöneten şirketler, hem kendilerini koruma altına almak hem de işlerinde büyümeyi sağlamak için daha güçlü bir konumda bulunurlar. Tüm işletmelerin karşısına çıkan riskler, iyi bir uygulamayı günlük operasyonlara entegre etmek ve kurumsal yöntemleri geniş bir perspektifle uygulamakla devre dışı bırakılır. Firmamız, ISO 31000 Risk Yönetimi eğitimleri ve denetleme hizmetleri ile kurumsal risklerinizi daha iyi anlamanıza ve söz konusu bu risklerle başa çıkmanıza yardımcı olmak için hizmetinizdedir. Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için iletişim numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ek olarak Ekol INSTAGRAM hesabında önemli verileri paylaşmaktayız. Bizi takip edin.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp