ISO 31000 Fiyatları

Hedefinize ulaşma yolundaki belirsizlikler risk olarak adlandırılabilir. Örneğin; İş yerinizde karşılaşabileceğiniz kayıp, hasar, sorumluluk, iş kazası ve diğer olumsuzlukları kısaca "Risk" olarak  tanımlayabiliriz. Risk analizi ve risk yönetimi, hedefinize ulaşmak için gerekli tedbirleri alır ve risklerin önceden tespit edilmesini ve kontrol edilmesine imkan tanır. ISO 31000 risk analizi, olumsuz etkileri en aza indirmek için ideal bir sistemden oluşmaktadır. ISO 31000 risk analizi, yeni yöntemler göstererek risk azaltma için gerekli koşulları sağlamaktadır. Ayrıca finansal, otomotiv endüstrisi, tıbbi cihazlar, bilişim gibi diğer standartların da uygulanmasına yardımcı olmaktadır.

Risk analizi bizim işimiz! Ekol Belgelendirme´nin bu alanda tecrübeli danışmanları ile hizmetlerini sürdürdüğünü unutmayın! Sitemizde yer alan numaralarımızdan hemen bilgi ve destek alabilirsiniz.

ISO 31000 risk analizi ve yönetim sistemi, her sektör için uygun ve gerekli, risklerin çok daha erken tespiti, analizi ve yönetimi için tasarlanmış bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir kurum ya da işletme için geleceği görmek ve riskleri erken tespit etmek iş yeri gelişimi için çok önemlidir. İşyerinde belirsizliğe ne kadar tahammül edebilirsiniz? Hayattaki fırsatları yakalamak için risk almalısınız ve risksiz iş ya da fırsat diye bir şey yoktur; ancak ne kadar risk almaya hazırsınız? İş yerlerinizde veya kuruluşlarınızdaki karmaşık çalışma ortamlarında nasıl davranabilir ve bunlara nasıl yanıt verebilirsiniz? İşletmenizin gelişmesine ve büyümesine yardımcı olmak için hangi stratejiyi uygulayabilirsiniz? Bu stratejileri kurumunuzda veya kuruluşunuzda etkili bir şekilde uygulamak için hangi ön koşullara veya prosedürlere sahipsiniz? İşte tüm bu sorulara bulabileceğiniz cevaplar ve uygulamalar, ISO 31000 Risk Yönetimi kapsamında yer almaktadır.

Kurumsal Risk Yönetimi Neden Önemli ve Gereklidir?


Kurumsal risk yönetimi, tüm işletmeler için  kritik bir süreci ifade etmektedir. Düzgün tasarlanmış ve uygulanmış bir risk yönetim sistemi, kuruluşların potansiyel riskleri doğru bir şekilde belirlemesine ve bu riskleri azaltmak için gerekli araçları geliştirmesine yardımcı olur. Riskler doğru tanımlanırsa ise bunları doğru  analiz etmek, etkilerini ölçmek ve doğru önlemleri uygulamak çok daha basittir. Risk yönetimi aynı zamanda şirketlerin sürdürülebilir kararlar alması ve doğru stratejiler geliştirmesi için genel bir çerçeve ve uygun bir zemin sağlar.

Kuruluşlar için risk değerlendirmesi ve yönetimi, gelişmeyi ve büyümeyi engelleyebilecek fırsatlara hazırlanmanın en iyi yoludur. Şirketler potansiyel tehditlere karşı bir planı değerlendirir ve ardından bunlarla başa çıkmak için yapılar geliştirirse faaliyetlerini başarıyla sürdürme ve kârlılığı artırma şansları yüksektir. Buna ek olarak aşamalı risk yönetimi ile yüksek öncelikli riskler mümkün olduğunca sert bir biçimde ele alınabilmektedir. Bu şekilde şirketin üst yönetimi, bilinçli kararlar vermek ve işin kârlılığını sağlamak için ihtiyaç duydukları bilgilere sahip olabilir. ISO 31000, tüm bu hususların temelinde yer alan kritik bir belgedir. Bu belgeye sahip olan kurum ve kuruluşlar, risk yönetimi yaklaşımını ve ilgili süreçleri kurumsal yönetim sistemlerine entegre edebilir ve kuruluşların risk yönetimi bilincini ve yeteneğini geliştirmesini sağlayabilir. ISO 31000 risk yönetimi standardı, paydaşlarla iletişim de dahil olmak üzere her türlü iç ve dış süreci ele alır. Ayrıca insan davranışı, kültürel ve coğrafi faktörleri de kapsar.

ISO 31000 risk analizi

Ekol Belgelendirme ile yola çıkan bir çok firma kısa süre içerisinde Uluslararası arenada fayda sağlayacak olan adımları atar.
 

ISO 31000 Standardının İşletmelere Katkıları


*Performansınızı değerlendirip sonuçları raporlamanıza imkan tanır.
*Şirketinizin risklerini yönetmenizi ve bu riskleri fırsata dönüştürmenizi sağlar.
*Aşağı yönlü risklere karşı stratejik bir plan geliştirir.
*Birleşik bir risk belirleme, analiz ve değerlendirme sistemini geliştirir.
*Sonuçların belirsizliğini azaltmaya katkıda bulunur.
*Mali ve diğer kaynakların mevcudiyetini sağlar.

ISO 31000 risk yönetim sistemi kurarak fark yaratmak isteyen işletme sahipleri, ISO 31000 fiyatları ve daha fazlası için firmamız ile iletişime geçebilirler.

Aklınıza takılan hususların tamamı için sitemizde bulunan Ekol Belgelendirme müşteri hizmetleri numaralarını aramanız yeterlidir. Türkiye´nin öncü danışmanları ile belgelendirme hizmetlerini sunuyoruz. Tüm bunların yanı sıra kurumsal INSTAGRAM hesabımızda sizler için bir çok önemli bilgi ve kampanya detayını da düzenli olarak sunmaktayız.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp