ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Belgesi

Ekol Belgelendirme olarak sizlere ISO sertifikaları konusunda profesyonel destek sunuyoruz. Yüksek seviye yapı denilen ortak bir çatı altında yayımlanmış olan 31000 belgelendirme hizmetinde risk tabanlı bir yaklaşıma sahip şekilde, kurumsal risk yönetim sistemi kapsamında işletmenize hizmet veriyoruz. Uzman eğitmenlerimiz ve danışmanlarımız ile sizle yol gösteriyor, kısa süre içerisinde bu belgeye sahip olabilmenizi sağlıyoruz.

Ekol Belgelendirme´nin web sitesinde bulunan diğer tüm ISO Sertifikaları ve Kurumsal Risk Yönetim sistemi ile alakalı eğitimler, doğrulama hizmetleri ve diğer detaylar için hemen bilgi alın. Riskleri en aza indirmek ve en doğru şekilde yönetmek için bizden destek alabilirsiniz. Her sektöre, her şirkete hizmet verebilen firmamız sayesinde kurumsal yöntemlerin daha geniş kapsamlı olması sağlanılmaktadır. Risk yönetimi ile alakalı uluslararası bir standart olan ISO 31000 için bizden hizmet alabilirsiniz.

Kurumsal Yönetim, işletmenin yürüttüğü tüm faaliyetler ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgili olan tüm paydaşların haklarını korumayı, işletme yönetiminin sorumluluk ve yükümlülüklerini ortaya koymayı amaçlayan bir yönetim anlayışıdır. Kurumsal Risk Yönetimi, işletmeyi etkileyebilecek riskleri tanımlamak, bunları işletmenin kurumsal risk alma profiline uygun olarak yönetmek ve işletmenin hedeflerine ulaşması ile ilgili bir güvence sağlamak amacıyla oluşturulan ve idarenin üst yönetimi ile tüm diğer çalışanları tarafından stratejilerin belirlenmesinde kullanılan ve tüm süreçlerde yürütülen bir faaliyettir.

ISO 31000 Risk Yönetimi ise uluslararası bir standarttır. Bu standart kapsamlı ilke ve yönergeler sağlayarak şirketlere risk analizleri ve risk değerlendirmelerinde yardım eder. İster kamu, ister özel, ya da sosyal alanda çalışın, planlama, yönetim faaliyetleri ve iletişim süreçlerine yani bir kuruluşun var olduğu sürece yürüttüğü tüm çeşitli faaliyetlerine uygulanabilir. Bu faaliyetler sırasında yürüttüğü stratejilerde, kullandığı iş süreçlerinde, yönetim kararlarında, projelerinde, uygulama talimatlarında kısaca her türlü riske bu standartları uygulamak mümkündür.

ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Belgesi

Kurumsal yönetim uygulamaları her ülkenin içinde bulunduğu çeşitli faktörler ( hukuk sistemi, kurum kültürü, vb.) çerçevesinde belirlendiği için her ülke için geçerli standart bir kurumsal yönetim modelinden söz etmek pek mümkün değildir.  Kurumsal yönetim yaklaşımlarında eşitlik, şeffaflık, hesap verilebilirlik ve sorumluluk kavramlarının ortak ilkeler olarak karşımıza çıktığı görülmektedir. Kurumsal yönetimin bu dört temel ilkesi, performans ölçümü ve geliştirilmesi esasına dayalı olarak birbirleriyle ilişkilendirilmekte ve böylece, hem şirketlerin hissedarları için değer yaratmakta hem de toplumsal değerlerle de uyumlu çalışması beklenmektedir.

ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı

Kapsamlı bir ilkeye ve yönergelere sahip olan ISO 31000 standartlarında risk analizleri ve risk değerlendirmeleri yer alır, Ekol Belgelendirme ile doğru adımları atmak, doğru bilgileri sunmak sizin hakkınız. Kamu alanında, özel sektörlerde veya diğer faaliyetlerde iyi bir süreç takibi yapmak gerekir. Firmaların riski bir ölçüye kadar yönetebildiği ve sonrasında profesyonel destek alması gerektiğini herkes bilir. En iyi uygulamaları işletmenize dahil etmek ve doğru teknikleri kullanabilmemiz için EKOL BELGELENDİRME firmamıza ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan hususların tamamı için sitemizde yer alan whatsapp hattımızdan, canlı destek kanalından veya Ekol Instagram hesabından bize ulaşabilirsiniz.

Kuruluş Bünyesinde ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Oluşturmanın Faydaları


Bir kuruluş bugün için var olan risklerini ya da ileride karşı karşıya kalacağı risklerini bir düzene sokmak ve dokümantasyonunu buna göre uydurmak için ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi standartlarını kullanabilir. Neticede bu standartlar, doğrudan bir belge amacı taşımaz ve belirli risklerle ilgili olan standartları destekleyen genel bir yaklaşım gösterir.

ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Belgesi

ISO 31000 Standardı uyum içerisinde uygulandığında ve sürdürüldüğünde, bir kuruluşun aşağıdakileri gerçekleştirmesine önemli katkı sağlar;


* Hedefleri gerçekleştirme ihtimalini arttırmak,
* Pro aktif yönetimi teşvik etmek,
* İş sürekliliği elde etmek,
* Kuruluş genelinde riski tanımlama ve işleme gerekliliğinden haberdar olmak,
* Fırsatların ve tehditlerin belirlenmesini iyileştirmek,
* İlgili yasal ve düzenleyici şartlara ve uluslararası normlara riayet etmek,
* Kayıpları en aza indirmek için risk analizine yönelik yönetim sistemi kontrolleri uygular
* Zorunlu ve gönüllü raporlamayı iyileştirmek,
* Yönetimi iyileştirmek,
* Hissedarların güven ve itimadını sağlamak,
* Karar verme ve planlama için güvenilir bir temel oluşturmak,
* Kontrolleri iyileştirmek ve risk işleme için kaynakları etkili bir biçimde ayırmak,
* İşletme etkinliğini ve verimliliğini iyileştirmek,
* Sağlık ve güvenlik performansını ve buna ek olarak çevre korumasını artırmak,
* Hasar önlemesini ve olay yönetimini iyileştirmek,
* Hasarları en aza indirmek ve örgütsel öğrenmeyi geliştirmek.

“EKOL Belgelendirme Kuruluşu olarak verdiğimiz ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi hakkında bilgi almak, firmanıza nasıl bir katkısı olabileceğini öğrenmek ve bu konuda destek almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Belgesi

Firmaların süreçlerinde ortaya çıkacak olan riskleri sistemli bir şekilde ve mantıklı bir şekilde belirlenebilmesi, değerlendirilebilmesi, derecelendirme işlemleri ve düşürülmesi için yapılması gerekli olan planlamaları içeren bu sisteme sahip olarak bu belgeyi alabilmek için Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir. İşletmenizin ilke ve yönergelere uygunluğunu sağlayabilmek adına uzmanlarımız ile hizmet sunmaktayız. Ekol Belgelendirme olarak denetim ve belgelendirme hizmetleri ile alakalı elde edilen bilgiler, tecrübemiz ile ISO 31000 belgelendirmesinde sizlerin yanındayız. Ekol´den edineceğiniz uzman eğitimleri sayesinde bilgileri, anlayışı, uygulamalarınızı rahatlıkla test edebilir ve daha pratik çalışma durumlarını öğrenebilirsiniz.
 

ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Fiyat Teklifi


Risk her zaman vardır. Her sektörün kendine has riski, riskli durumu ve ortaya çıkabilecek problemleri vardır. Riski bilerek, risk öncesinde gerekli adımları atmak, önlem almak gerekir. Riskin ortaya çıkma ihtimalini ve bunun işletmeyi ne şekilde etkileyeceğini öğrenmek için Ekol Belgelendirme´den destek alın. Bu alanda sayısız belgelendirme sunan firmamız size riski fırsata çevirme adına atılacak adımları aktaracaktır. Firmalar için risk doğal yapı içerisinde yer alır. Bir işletme adına riskten söz edebilmemiz için süreçlere hakim olmak gerekir. Süreçlerle ulaşılmak istenen hedefler vardır.

Bu kapsamda Ekiplerimiz ile en uygun teklifleri size sunmak istiyoruz.

Risk analizi ile sonuçların tehlikeli veya problemli olup olmadığını anlayabilir, değerlendirebilirsiniz. Gerekli önlemlerin alınması ve risklerin seviyesini düşürmek gerekir.

Aklınıza takılan her türlü durum için ve en uygun fiyat tekliflerini almak için Ekol Belgelendirme telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Sertifika Örneği

Ekol Belgelendirme Sertifika Örnekleri için BURAYA TIKLAYINIZ..
 

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!