ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Risk Yönetimi tanımına bakacak olursak bunun en iyi açıklaması firmanız, ürünleriniz ve hizmetiniz için geleceği tahmin etme ve farklı alternatifleri göz önüne alarak seçme yeteneğine karar vermek gibi etkenleri barındırmaktadır. Risk yönetimi firmanın yatırım kararlarını verme aşamasındaki sağlıklı adımlarını korumaktan tutun, sigorta primlerini ödemeyen firmayı bekleyen sorunlara kadar işletme faaliyetleri içerisindeki tüm alanların her aşamasındaki karar verme sürecini belirlemeye yardımcı olacak bir etkendir.

ISO 31000:2018

Uluslararası bir standart olan ISO 31000 etkili bir risk yönetimi için firmanın planlamalarının nasıl olacağı, nasıl uygulanacağı ve ölçümleneceğine dair bir çok klavuzu içermektedir. Dünya üzerinde yetkili ve etkili olan bu standart sayesinde firmalar belirsizlikleri giderir, firmaların olabilecek tüm zararları gözlemlenir ve ekonomik olarak firmanın kazancının dengelenmesi için bir çok risk değerlendirmelerinin yapılması sağlanır.

Firmaların karşılaştıkları risklerin tamamı için bir yönlendirici klavuzdur. ISO 31000 kurallarının firma içerisinde uygulanabilmesi için firmanıza özel bir danışmanlık Ekol Belgelendirme aracılığı ile verilebilmektedir. Firmaların tüm risklere karşı davranışı, yaklaşımı incelenecek ve karar alma süreçleri hızlandırılacaktır.

Kurumsal firmalar için ISO 31000 Risk Yönetim Standartları için firmanızda risk yönetim sistemlerinin kurulmasını, örnekler ve bazı çalışmalar ile anlatacak olan Ekol Belgelendirme´nin profesyonel danışmanları risk belirleme, risk analiz etme, risk ölçme konusunda işinde uzman kişilerden oluşmaktadır. Firmamızın sizlere sunacağız ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi sayesinde işe devam planlarının hazırlanması, kriz yönetimi gibi konularda da uzman kişiler sizlere destek verecek ve firma iç departmanlarınızda bu çalışmalar uygulamaya alınacaktır.

Firmamızdan alacağınız ISO 31000 Standardı hizmeti sayesinde firmanız adına gelecekte meydana gelebilecek olan zor durumları öngörecek ve gerekli adımları atabileceksiniz. Riskleri ortaya çıkmadan belirlemeniz önlem alma imkanınızı da arttıracaktır.

ISO 31000:2018 Firmalara Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Risk yönetimi ile firmalar hedefleri için etkin bir maliyeti yerine getirme süreçlerini başarılı bir şekilde sürdürebilmektedir. ISO 31000 Risk Yönetimi faaliyetleri kapsamında firmaların geleneksel olarak tüm riskleri tanımlayabildiği ve analiz edebildiği bir hal alması beklenmektedir. Firmaların karşılaşabilecekleri tüm riskleri anında değerlendirmeye alabilir ve gözden geçirme konusunda başarılı adımlar atabilir. Aynı zamanda ISO 31000 sayesinde firmalar iletişim konusunda da önemli adımlar atabilmektedir.

ISO 31000 Standardına uygun olan firma değişimlere anında ve etkili cevaplar verebilmesi sebebi ile büyüme hızını arttıracaktır. Aynı zamanda yönetim sistemlerininde performansında artış olacak ve firma direnci bu uluslararası standart ile direncini arttıracaktır.

Hemen her sektöre uygulanabilen bu belgelendirme sayesinde firmalar sektörde yer alan bütün kuruluşlar tarafından benimsenecektir. Bir firmanın risk yönetim sistemine uygun olarak ilerlemesi uluslararası standartlarda ilerlemesini sağlayacaktır.

ISO 31000 Standardı diğer yararları ise firma içi operasyonel verimi ve yönetimi geliştirmesidir. Firmanızın hissedarlarına bu uluslararası standart sayesinde risk yönetiminiz ile güven sağlanacaktır. Kayıplarınızı en aza indirmek için risk analizleriniz bu standart dahilinde kontrol edilmektedir.

Firmamızın risk yönetimindeki hesap verebilirlik durumunu sağlamak, firma içi hedeflerin ISO 31000 ile uygun hale getirilmesi ve yönetim sistemi raporlamalarının firma içi sisteminize entegre edilmesi Ekol Belgelendirme firmasından alacağınız hizmet ile mümkün olacaktır.

Ekol Belgelendirme olarak sektörün en eski ve en tecrübeli danışmanları ile hizmetlerimizi ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetimi Belgelendirme hizmetimizi sunuyoruz. Ayrıca Ce belgelendirmeleri, diğer ISO belgelendirmeleri ve farklı faaliyetlerimiz içinde kurumsal sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilir ve alanında uzman kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.

ISO 31000 sayesinde firmanız için alınması gerekli olan en doğru kararları alabilir ve zaman tasarrufundan yararlanabilirsiniz. Kaynak stoğunu elde edebilmek için Ekol Belgelendirme firması ile hemen irtibata geçebilirsiniz. Proaktif bir yönetim uygulama şansı elde edebilmek için Uluslararası bir standart olan ISO 31000´ı firmanıza entegre edin. Iso 31000 sayesinde firma içinde iş sürekliliğinizi elde edebilir ve riskleri fırsatlara çevirebilirsiniz. Doğru planlama ve stratejiler ile hedeflerinize daha sağlam ilerleyebilmek için hemen Ekol Belgelendirme´yi arayın.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp