ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Ekol Belgelendirme ISO BELGELENDİRME faaliyetleri kapsamında " ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi Danışmanlığı " hizmetini sizlere sunmaktadır.

Yolsuzluk ile mücadele kapsamında kurumların yolsuzluk karşıtı bir yönetm sistemini edinmesi, edinen sistemin uygulanabilir olması ve sürdürülebilir olması için danışmanlık hizmetlerimizi Türkiye´nin her yerinde verebilmekteyiz. ISO 37001 kapsamına giren tüm alanlarda yolsuzlukla mücadelenin gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi için gerekli olan gereksinimleri belirtmekte ve siz değerli ziyaretçilerimizin işletmelerine rehberlik etmekteyiz. Bağımsız olarak çalışabilen bir sistem olan ISO 37001 ayrıca bir yönetim sistemine de entegre edilebilmektedir. Ekol Belgelendirme firmasından alacağınız yolsuzlukla mücadele yönetim sistemi kapsamında firmalara sunacağımız hizmet başlıklarını aktarmak gerekirse;

* Kurumların rüşvetçiliği konusu ele alınır.
* Örgüt tarafından yolsuzluk konuları incelenir.
* Kamu kurumlarının, özel sektörlerin yada kar amacı gütmeyen sektörlerdeki yolsuzluk konuları ele alınır.
* Kurumun iş ortakları tarafından hareket eden ve bunların yararına olan yolsuzluk durumları ele alınır.
* Firma adına çalışanların ve firmadan yararlananların personelleri tarafından yapılan yolsuzluk hususları ele alınır.
* Firma faaliyetleri ile alakalı olarak firma personelinin yaptığı yolsuzluk durumları ele alınır. Firmanın iş ortakları ile alakalı olarka firma faaliyetlerindeki yolsuzluk hususları.
* Doğrudan veya dolaylı olarak tüm yolsuzluk durumları ele alaınmaktadır.

ISO 37001:2016 kurumların rüşvetler sonucu ortaya çıkacak olan yıkıcı etkilerinin önceden önlenmesi ve bunların yok edilmesi için kurulmuş olan ve uygulaması geniş kapsamda yer alan, her zaman iyileştirmeyi hedefleyen bir Uluslararası standarttır. Bu belgeye sahip olan firmaların kendi içlerinde yaşanabilecek olan yolsuzluklara karşı önlem aldıklarını ve prestijlerini her zaman koruduklarını biliyoruz.

ISO 37001 YOLSUZLUKLA MÜCADELE YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 37001´in Kurumunuza Sağladığı Bazı Faydalar


ISO 37001 kurumunuz içinde her bireyin  rüşvet kelimesini tanımlamasını ve bu kelimeye ait fiilin meydana gelmeden önlenmesini amaçlar. Kurum içerisinde oluşabilecek olan tüm rüşvet ile alakalı durumların belirlenmesi ve sürekli takip altında olmasını sağlar.

ISO 37001 ile firmanız hem ülke içerisinde hemde dünya üzerinde daha güvenilir bir marka olmakta ve prestij sahibi olmaktadır. Etik olan bir iş kültürünü benimseyebildiğiniz ISO 37001 sayesinde yolsuzluk karşıtı olan bir yönetim sistemine sahip olur ve bu kapsamda kuruluşunuzun alt yapısını en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

ISO 37001 sayesinde markanız rakipleriniz arasında ön planda olacak ve daima gelişime açık olacaktır. Bu sisteme ve standarda sahip olarak yasal mevzuata uyarak mali cezalarınızı en aza indirebilirsiniz. Maliyeti azaltmak için yolsuzlukla mücadele sistemi önemlidir.

Bu standart diğer tüm yönetim sistemlerine entegre olabilen ve birlikte rahat bir şekilde kurulabilen bir standarttır. Ekol Belgelendirme firmamızdan alacağınız belgelendirme hizmetleri kapsamında sizlere öncelikle GAP analizi yapacak ve sonra kapsam belirlemesini hazırlayacaız. Yolsuzluklar ile alakalı olan mücadeledeki yönetim sistemi ekiplerinin belirlenmesi ile proje planları oluşturulacak, firma için eğitimlerin planlaması hazırlanacak ve risk değerlendirmeleri yapılacaktır. Ekol Belgelendirme sizlere her türlü ISO belgesi için vereceği hizmette olduğu gibi ISO 37001´de de dökümantasyon ve uygulama sistemlerinin kuruma adapte edilmesi, iç denetimler ve yönetimlerin gözden geçirilmesi ve en son aşamada da belgelendirme denetimleri sırasında firmanıza eşlik etmesi sunulur.

Sizlerde bu eşsiz hizmetlerden yararlanabilmek adına firmamızdan hemen teklif alabilirsiniz.  Ekol Belgelendirme firmasından ISO 37001 için teklif almak isteyenlerin iletişim sayfasını ziyaret etmesi ve  ilgili sayfada yer alan numaralarımızı araması yeterli olacaktır.

YOLSUZLUK KARŞITI BİR YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 37001 yalnızca yolsuzluk hususlarını kapsar. Bir kurumda yer alabilecek olan yolsuzlukların önlenebilmesi, tespit edilebilmesi ve bu durumlara anında tepki verebilmesi için ISO 37001 oldukça önemlidir. Danışmanlarımız tarafından tasarlanacak olan eğitim modelleri ve danışmanlık hizmetleir kapsanında dolandırıcılık, para aklama ve diğer yolsuzluk türlerinin önüne geçilecektir.

Daha fazla bilgi ve detay için çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!