ISO 45001´in Faydaları

İşletmeler tarafından önemsenen İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi olarak adlandırılan ISO 45001’in faydaları gerek işçi gerekse işveren açısından saymakla bitmiyor.

Son dönemlerde işletmeler tarafından vazgeçilmez bir kavram niteliği kazanan İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, iş verimliliğini artıran en büyük faktör olarak önem kazanıyor. İşyerinin büyümesinde ve iş sağlığının yüksek düzeyde korunması için uygulanan bu sistemde ISO 45001 belgesi almak için güvenilir bir firmanın tercih edilmesi gerekiyor. Uzun süredir işletmelere sunmuş olduğumuz kaliteli hizmet anlayışı ile öne çıkan firmamızın ISO belgelendirme hizmetlerinden faydalanmak için web sayfamızı ziyaret edebilir, bizimle irtibata geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İşletmenize faydaları saymakla bitmeyen bu ISO sertifikası ile alakalı merak ettiğiniz sorular var ise bunları Ekol Belgelendirme’nin sitesinde yer alan canlı destek hattından bize sorabilirsiniz.

ISO 45001 Belgesi Nedir?


ISO 45001 belgesi, işletmelerin hizmet ve ürünlerinin güvenliği, çalışanların sağlığı açısından uygulanan bir yönetim sistemi olarak tanımlanıyor. İşyeri içerisinde zararla sonuçlanabilecek her türlü risk ve tehlikeyi tespit etmek ve önceden tedbir almak için ISO 45001 belgesi önem kazanıyor.

Son dönemlerde Avrupa’da oldukça önem kazanan işçi sağlığı ve iş verimliliği gibi kavramlar için ISO 45001 belgesi popüler bir konumda yer alıyor. Türkiye’de işçi sağlığı ve iş güvenliği gibi kavramların önem kazanmasından itibaren işverenler işyerlerindeki olası risk ve tehlikeleri ortadan kaldırmak için İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi eğitimleri veriyor. Ardından verilen tüm eğitimler sonucunda çalışanlar ISO 45001 belgesi almaya hak kazanıyor.

İşyerinde gerçekleşebilecek olası kaza ve tehlikeler, işyerini güvenilir ortamlar olmaktan çıkarıyor. İşletmelerin uzun vadede prestij sahibi olması ve güvenilirlik kazanması için çalışanların can ve mal güvenliklerini korumakla yükümlü oluyor. Dolayısıyla çalışanlarını İşçi Sağlığı ve Güvenliği konusunda eğiten ve ardından eğitimi başarı ile tamamlayan çalışanlara belge sunan işyerleri, Avrupa kriterlerine uyum sağlayan bir verim ve ün kazanma fırsatı elde ediyor.

Avrupa’ya açılan kapılardan birisi olan bu ISO sertifikası için Ekol Belgelendirme hızlı süreçleri ile sizlere hizmet verir.
 

ISO 45001 Belgesi Nasıl Alınır?


ISO 45001 belgesini almak
isteyen firmalar, bu alanda hizmet gösteren danışmanlık firmalarına başvurmaları gerekiyor. ISO 45001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemi belgesi almak için başvuru yapan firmalar, baş denetçiler tarafından inceleniyor. Yapılan incelemeler sonucunda detaylı bir rapor hazırlandıktan sonra onay çıkması durumunda danışmanlık firması olarak firmalara başvuruları doğrultusunda ISO 45001 belgelendirme sürecini başlatıyoruz.

İşletmesini büyütmek ve ticari sektörde güvenilirliği ile öne çıkmak isteyen firmalar, ISO 45001 belgesi almak için firmamıza başvuru yapıyor. İşgücünde düşüşün büyük oranda azaldığı bu yönetim sistemi anlayışı sayesinde işletmeler uzun vadede arzuladığı büyüme noktasına kısa sürede ulaşım sağlıyor. İşletme olarak istediğiniz büyük çaptaki verimliliği elde etmek için firmamızın danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

ISO 45001 Belgesi Nedir?

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Kapsamı

Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından belirlenen kriterlere uyum sağlayan firmalar, bu düzeydeki sahip oldukları çalışma prensiplerini belgelendirerek ispatlamaları gerekiyor. ISO belgelendirme sürecini başlatmak isteyen firmalar, gerekli tüm koşulları sağlaması durumunda firmamıza başvuru yapabiliyor.

ISO 45001 belgesinin kapsamı incelenecek olursa;

•    İşletmenin çalışanları için iş sağlığı ve güvenliğini tehdit edecek riskleri ortadan kaldırmak
•    İşletmenin kendi bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemini kurmak
•    İş Sağlığı ve Güvenliği politikasına uyum sağlamak için gerekli güvenceleri sağlamak
•    İşletmelerin ISO 45001 belgelendirilmesi için gerekli talepleri oluşturmak
 

ISO 45001 Belgesinin Faydaları Nelerdir?


İşletmeler tarafından son dönemlerde sıklıkla başvurulan ISO 45001 belgesinin sağladığı faydalar şöyle sıralanıyor:

•    İşyerinde ölüm veya kazayla sonuçlanabilecek tüm risk ve tehlikelerin ortadan kaldırılmasını sağlıyor.
•    İşyerinin tüm kaynaklarını güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı oluyor.
•    Çalışanların işyerine güven duymalarını sağlıyor.
•    İş kazası ve meslek hastalığının büyük oranda düşmesine yardımcı oluyor.
•    Güvenlik sağlık risklerinin daha güvenilir bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.
•    Kurumun güvenilirliğini ve itibarını koruyor.
•    İşgücü kaybını önleyerek iş verimini büyük oranda artırıyor.

Firmalar bize başvuru yaparak ISO 45001’in faydaları olarak saymakla bitmeyen tüm bu niteliklere sahip olup, uzun vadede hedefledikleri büyümeye kısa sürede ulaşabiliyor. Siz de İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemi belgesine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En uygun fiyatlar için Ekol Belgelendirme’nin kampanyalarını yakından takip etmek adına INSTAGRAM hesabını ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp