Sepetim Sepetim

ISO 45001in Geçerlilik Süresi

Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün kriterlerine uyum sağlayan firmalar ISO 45001’in geçerlilik süresi hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemi belgesi olarak tanımlanan ISO 45001 belgesi, işyerinin verimini ve saygınlığını artırmak isteyen işletmeler tarafından sıklıkla talep ediyor. Gelişme gösteren ve uzun vadede büyük oranda büyümeyi hedefleyen işletmeler, danışmanlık firmamızın satışını gerçekleştirdiği ISO 45001 belgesi için başvuru yapıyor. Firmamıza başvuruda bulunan işletmelerin başvuruları birtakım incelemelere tabi tutuluyor. Ardından siz değerli işletmelerin başvuruları onaylandıktan sonra, ISO belgelendirme süreci başlatılıyor. İş Sağlığı ve Güvenliği açısından büyük önem taşıyan ISO 45001 belgesinin geçerlilik süresi ve yenilenmesiyle ilgili merak edilen bilgiler şöyle aktarılıyor.

İşinde uzman ekiplerimiz ile kısa süre içerisinde ISO sertifikası sahibi olmanızı sağlıyoruz. Ekol Belgelendirme’nin telefon numarasını hemen arayın ve en uygun fiyatlardan işlem alın.

ISO 45001 Belgesinin Önemi Nedir?

İşletme ve kuruluşlar için oldukça önem teşkil eden ISO 45001 belgesi, işyerlerinin çalışanlar için daha güvenilir ortamlar olmasını sağlıyor. Özellikle çalışanların işyerinde kendilerini güvende hissetmeleri sonucunda uzun vadede verimi artıran bu süreç, Avrupa başta olmak üzere çeşitli dünya ülkelerince kabul gören uluslararası standartlara uyum sağlıyor.

ISO 45001 belgesine sahip olan firmalar, uzun vadede meslek hastalığı ve iş kazaları oranlarında büyük düşüş yapıyor. İşyerinde işçi sağlığı ve güvenliğine gösterdiği önemi bu standardizasyon süreciyle kanıtlayan firmaların çalışanları kendilerini daha güvenilir ortamda hissedip, daha verimli çalışabiliyor. Dolayısıyla uzun vadede işçiden aldığı verimi büyük oranda artıran firma, rekabet içerisindeki hayal ettiği konuma daha kısa sürede erişme imkânı elde ediyor.

Dünya çapında benimsenen bir standart olan ISO kriterlerine uyum sağlayan firmalar, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasyon sürecine dahil oluyor. İşletmelerin uzun vadede hedefledikleri verimi elde etmek için zorunlu bir unsur halini aldığı ISO 45001 standardizasyon süreci hakkında bilgi sahibi olmak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Daha fazlası için Ekol Belgelendirme’ye INSTAGRAM hesabından da yazabilirsiniz.
 

ISO 45001 Belgesi Kaç Yıllığına Verilir?


İşçi Sağlığı ve Güvenliği standardizasyon sürecine dahil olmak isteyen firmalar, danışmanlık firmaları tarafından sunulan ISO belgelendirme hizmetlerinden faydalanıyor. Firmamızın büyüme hedefi olan işletmeler için sunduğu Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün onayladığı ISO 45001 belgesi 3 yıllığına veriliyor. Diğer ISO belgelendirme süreçlerine benzer bir şekilde başvurusu gerçekleştirilen ISO 45001 belgesi ile firmalar hayal ettiği büyüme ve saygınlığa daha kısa sürede ulaşmayı hedefliyor.

İşçi Sağlığı ve Güvenliği

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de ISO 45001 belgesi 1 yıl geçerlilik gösteriyor. Fakat 3 yıllık olarak hazırlanan bu belgelerin gerekli denetim işlemleri tamamlandıktan sonra her yıl geçerlilik süresi uzatılıyor.
 

ISO 45001 Belgesi Nasıl Yenilenir?


ISO 45001 belgesini alan firmalar 3 yıl boyunca bu belgeleri sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Geçerlilik süresi her yıl yenilenen ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesinin yenilenmesi firmamız tarafından gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Standartlar Örgütü’nün belirlediği kriterler doğrultusunda ürün ve hizmet satışı yapan firmalar, İşçi Sağlığı ve Güvenliği alanında gerekli koşulları sağladığını ISO 45001 belgesi ile ispatlıyor. Firmamız tarafından 3 yıllık olarak hazırlanan ISO 45001 belgesi, her yıl gerekli denetlemeler sonucunda yenileniyor. ISO 45001 belgesini yenilerken firmamıza başvuru yapmanız ve belgelendirme sürecini başlatmanız gerekiyor.

ISO 45001 belgesi yenileme süreciyle ilgili merak ettiğiniz her bilgiye bizimle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.
 

ISO 45001 Belgesi Zorunlu Mu?


Dünya çapında ilk İş Sağlığı ve Güvenliği standardizasyonu olarak kabul edilen ISO 45001 belgesi 2018 yılında yürürlüğe giriyor. Ardından ticari saygınlığa sahip olmak ve dünya çapında kabul gören kriterlere uyum sağlamak isteyen firmalar bu belgelere sahip olmak için başvuru yapıyor.

İşletmeler için büyüme, verimlilik ve saygınlık anlamında büyük önem teşkil eden ISO 45001 belgesi, uluslararası düzeyde ticaret yapan her şirket için zorunluluk teşkil ediyor.  ISO 45001’in geçerlilik süresi 3 yıl olmakla birlikte her yıl firmamız tarafından gerekli başvuruların alınması koşuluyla yenilenebiliyor. Siz de ISO 45001 belgesine sahip olmak, fiyatlar ve süreç hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız web sayfamız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Uygun fiyatlandırma seçenekleri bulunan Ekol Belgelendirme sizlere 1 telefon kadar yakın! Sitemizdeki numaramız veya whatsapp hattımız ile bize ulaşın.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp