ISO 50001 Enerji Yönetim Belgesi

ISO 50001 Enerji Yönetim Belgesi ihtiyacı olan tüm firmaların yanında olan Ekol Belgelendirme sizlere en iyi teklifleri sunmaktadır. Hemen sitemizdeki numaralarımızdan anında teklif alabilirsiniz.

Enerji tüketimi her firma için büyük maliyetlere neden olmaktadır. Enerji kayıplarının fazla olduğu üretim tesislerinde ürünün ortaya çıkma maliyetleri çok yüksek olmaktadır. Enerjiye ait olan maliyetleri en aza indirmek ve enerjinin verimli kullanılması oldukça önemlidir. Verimli enerji kullanımı için en iyi ve etkili yollardan birisi iyi yönetim sistemine sahip olmaktır. Bu kapsamda ISO 50001 Enerji Yönetim Standardı ortaya çıkmaktadır. Firmalara sürekli olarak geliştirilebilir bir sistemi entegre etmeyi amaçlayan bu sistemde eylemlerin planlaması, eylemlerin uygulanabilir olması ve sonuçların kontrol ediliyor olması oldukça önemlidir.

ISO 50001´de iyi bir enerji yönetim sistemi sayesinde firmaların enerji politikalarının belirlenmesi ve bu belirlenen politikaların doğru hedefler, doğru amaçlar ile oluşturulması gerekir. Enerji yönetim sistemlerinde yer alan tüketim miktarının kontrol altında olması, yönetiliyor olması ve enerji ile alakalı performansların ölçülebilmesi için Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir.

ISO 50001 Enerji Yönetim SistemiHer işletme için gereklidir. Büyük küçük farketmeksizin her firmanın enerji için doğru yönetim sistemlerine sahip olması gerekir. Yalnız başına uygulanabilecek bir uluslararası standart belgesi olmasının yanı sıra diğer ISO belgeleri ile beraber entegre şekilde de çalışılabilmektedir. Enerjinin kullanımı ile alakalı faaliyetlerin doğru bir şekilde yürütülmesi ve firmaların doğru enerji yönetim sistemine sahip olması kurum için ciddi yararlar sağlayacaktır. Firmalara sağladığı bazı yararlardan bahsetmek gerekirse;

* Enerji maliyetlerinde tasarruflar edinilecektir.
* Kurumların günlük işlemleri için daha az enerji harcanması ve enerji tasarruflarının edinilmesindeki önceliklere sahip olunacaktır.
* Firmanın daha az sera gazı emisyonuna sahip olmasına olanak sağlayacaktır.
* Her geçen gün artan enerji fiyatları ve maliyetlerinden daha az etkilenme durumu ortaya çıkacaktır.
* Marka için daha az karbon ayak izi sahip olunmasına olanak sağlayacaktır.
* İthal olan bir çok enerji yakıtı bulunmaktadır. Firmaların bu ithal maddelere bağımlılığı azalacak ve arz güvenliği sağlanacaktır.
* Firma personelleri arasında enerji farkındalığı elde edilecektir.
* Enerjinin tüketimiyle ilgili olarak ve kullanımıyla alakalı olarak iyileştirme fırsatlarının sağlanması olacaktır.
* Daha bilinçli hareket edilecek ve daha iyi kararlar alınacaktır.
* Gelecek dönemdeki firma enerji tüketimlerinin belirsizliği ortadan kalkacaktır.
* Marka için olumlu bir tanıtım belgesi olacaktır.
* Kurumsal imaj konusunda ISO 50001 oldukça etkilidir.

Sizde ISO 50001 Enerji Yönetim Belgesi danışmanlığı için hemen Ekol Belgelendirme telefon numaralarından bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • VDE Belgesi
  Bir çok teknolojinin ortaya çıkması ile beraber daha yenilerine olanak sağlayabilmek ve bunlarla beraber güvenlik standartlarının geliştirilmesi için VDE kurumu Dünya üzerinde bir çok faaliyete katılmaktadır.
 • Fama & Disney Denetim
  Fama & Disney Denetim hizmetlerinde başarılı bir sonuca erişebilmek için Ekol Belgelendirme´ye hemen sitede yer alan numaradan ulaşabilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • ISO 26000 Nedir?
  ISO 2600, şirketler, sivil toplum kuruluşları ya da vakıflar için sosyal sorumluluk standardizasyonunu belirler. ISO 26000 gönüllülük esasına dayanan bir sistemdir.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp