Sepetim Sepetim

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

Firmanızın enerji performansını iyileştirerek geleceğe yatırım yapması adına ihtiyacı olan tüm ISO belgelerinde Ekol Belgelendirme hizmette. İşletmenizin proseslerinin geliştirilmesi için ve tüketilen enerjinin azaltılması için Ekol Belgelendirme´nin uzmanları hizmetinizdedir. ISO 50001 ile enerji yönetiminizi sağlayın. Firmanızın enerji yönetimini azaltmak ve karbon ayak izini de küçültmek istediği anda yanında oluyor, doğayı, çevreyi, gelecek nesilleri koruma altına alıyoruz. Etkin enerji yönetimi kuruluşlar için yararlı olmanın haricinde artık bir gerekliliktir. Bunu başarmanın en iyi yolu da ISO 50001´dir. Bu uluslararası standart küresel anlamda en iyi olarak tanımlanan enerji yönetim standartlarını tanımlar.

Günümüzde üretim her geçen gün artmakta buna paralel olarak ise enerji kaynakları azalmaktadır. Üretimin artışı ile birlikte sanayilerde enerji kaynaklarının etkin kullanımı, enerji tasarrufu, enerji verimliliği, geri kazanım, tekrar kullanım kavramları önem kazanmaktadır. Bütün bunlar göz önüne alındığında bir enerji tasarrufuna gidilmesi ve bir enerji yönetim sistemi oluşturulması kaçınılmazdır.

Enerji yönetimi, güvenlikten, üretim kalite ve miktarından, çevresel sorumluluklardan taviz vermeden enerjinin verimli kullanımıdır. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı, organizasyonların enerji verimliliğini yükseltmek için gerekli olan, süreç ve sistemleri oluşturmalarını, bu süreç ve sistemlerin uygulanmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. Standart tüm enerji türlerini kapsar. Kuruluşların tamamını etkin enerji yönetimine, maliyetlerin azaltılmasına ve çevreye karşı duyarlılığa teşvik eder.

Ekol Belgelendirme´ye incelediğiniz web sitesinde yer alan telefon numarası ve diğer bağlantı kanallarından ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Firmanızın belgelendirme ile ilgili olan aşamalarının tamamında uzman danışmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 2 aşamalı bir çalışmayı sizlere sunan ekiplerimiz firmanızın enerji politikasını incelemekte ve gerekli düzenlemeleri, iyileştirmeleri sizlere sunmaktadır. En iyi iş süreçleri ve uygulama talimatları için Ekol Belgelendirme´nin telefon numarasını arayın.

 ?ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci Nasıldır

ISO 50001:2018 YAYINLANDI!!!!

ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Standardının yeni versiyonu 21 Ağustos 2018 tarihinde Uluslararası Standartlar Organizasyonu ISO tarafından yayınlandı. Mevcut ISO 50001:2011 belgeli kuruluşlara yeni versiyona geçiş yapmaları için 3 yıllık bir geçiş süreci tanınacak; 20 Ağustos 2021’e kadar yeni versiyona geçmeyen kuruluşların belgeleri geçerliliğini yitirecektir.

Uluslararası Akreditasyon Forumu IAF tarafından yayınlanan IAF Resolution 2017-14 dokümanında belirtildiği gibi; bütün akredite belgelendirme kuruluşlarının, ISO 50001 denetimlerini 21 Şubat 2020 tarihinden itibaren standardın 2018 versiyonuna göre gerçekleştirmeleri zorunlu hale getirilmiştir.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi´nin Faydaları Nelerdir?


* Uygulamaya konulan projeler yardımıyla enerji tüketimini azaltır.
* Enerjiden kaynaklanan masrafları kontrol altında tutar ve azaltır.
* Mevcut cihaz ve ekipmanların kullanımını kontrol altında tutar.
* Enerji tüketiminin izlenmesi yoluyla performans hakkında bilgi edinilmesini sağlar.
* Verimliliğin artırılması ve yasalara uygunluğu sağlar.
* İsraftan kaynaklanan olumsuz çevre etkisini azaltır.
* Hissedar ve diğer taraflara organizasyonun enerji kullanımı iyileştirme taahhütlerinin gösterilebilmesi
* Akredite bir üçüncü taraftan enerji yönetim sistem sertifikasyonunun yapılmasına olanak sağlaması
* Enerji bilinci ile ilgili olarak toplum içinde saygınlığı arttırır.
* Sera gazı emisyonlarının azaltılmasında katkı sağlar.
* Diğer yönetim sistemleri ile entegrasyonu halinde kaynak tasarrufu sağlar.
* Enerji yönetiminin taahhüt edilen politikaya uygunluğundan emin olunması

 ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci


ISO 50001 Sertifikası, bir kuruluşun ISO 50001’in gereklerine uygun olup olmadığı EKOL Belgelendirme gibi üçüncü taraf belgelendirme kuruluşları tarafından gerçekleştirilen bir denetimle belirlendikten sonra elde edilir. Bu sertifika, üç yılda bir yenilenir ve sertifikanın denetimi yıllık olarak gerçekleştirilir.

* Belgelendirme Kararı
* Proje Yönetiminin Uygulanması
* Kapsamı Tanımlama
* Boşluk Analizi ve Risk Değerlendirmesi
* Dokümantasyon/Belgeleme
* Dâhili ISO 50001 Denetimi
* ISO 50001 Belgelendirmesi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini ne boyutta olursa olsun ve hangi sektörde faaliyet gösteriyorsa göstersin, bir mal veya hizmet üreten her kuruluş kurabilir ve uygulayabilir. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi,  yoğun olarak enerji bağlantılı faaliyet gösteren kuruluşları veya sera gazı salınımlarıyla ilgili yasal bir yükümlülük ile karşılaşabilecek kuruluşları doğrudan ilgilendirmektedir. Bu tür işletmelerin ISO 50001 sistemini kurması ve bu belgeyi alması kendi çıkarları anlamında ve küresel anlamda büyük öneme sahiptir.

“EKOL Belgelendirme Firması olarak ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi hizmetimiz ile size yardımcı olmak istiyoruz. Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

Soru ve talepleriniz için firmamıza web sitemizde yer alan whatsapp hattımıza bize yazabilir veya kurumsal INSTAGRAM hesabımızdan bize yazabilirsiniz.

 ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgelendirme Süreci

ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminin Zorunluluğu ile alakalı olarak aktaracaklarımız ise, operasyonlarınızın hemen her birinin kontrol altında olması önemlidir. Tüm firmalar için hammadde hususunda enerjinin ekonomik kullanılması ve enerji fiyatlarından avantaj edinilmesi önemlidir. Tedarik zinciri ile de yakından bağlantısı olan enerji tüketimi hususu için Ekol Belgelendirme´nin uzman danışmanlarından bilgi & destek alabilirsiniz. Enerjinin doğru kullanılıyor olması, iklim değişimine neden olacak durumlardan kaçınılıyor olunması Uluslararası pazarda kabul gören, bilinen ve en çok talep edilen ISO 50001´i almak için iyi bir avantaj sunacaktır. Enerji kaynaklarının tüketilmesi konusunda dünya kaynaklarının doğru kullanılabiliyor olması, iklim değişiklikleri ve dünyaya olan zararların azaltılması için Ekol Belgelendirme´den destek alabilirsiniz.

Büyük veya küçük farketmeksizin her işletmeye fayda sağlar. Her işletmeye gelecek için önemli adımlar atma imkanı sunar. ISO 50001 sayesinde sera gazı emisyonlarınız azalacaktır. Zorunlu olan enerji verimliliği için hedeflere ulaşmak, mevzuatlara uyarlılığınızı göstermek için Ekol´den bilgi alabilirsiniz.
 

ISO 50001 Belge Danışmanlığı


Ekol Belgelendirme´yi arayarak bu ISO sertifikası ile alakalı danışmanlık alabilirsiniz. Firmanızın enerji maliyetinin dahi düşürüleceği, müşterilerinize, ortaklarınıza ve iş paydaşlarınıza da güvenirlilik sunacağı bu sistem sayesinde firmanızda daha etkili bir risk yönetimine sahip olacaksınız. Yasal olarak iyi bir yönetime sahip olduğunuzu hem yerel pazarda, hemde uluslararası pazarda sahip olacağınız bu ISO belgesi gözler önüne getirecek ve gösterecektir. Etkili yönetim sistemlerine sahip olan firmaların her zaman pazardaki payı yüksektir. Kurumların çalışanlarına ve müşterilerine olumlu mesajlar iletmesi için enerji yönetim sistemleri danışmanlığı alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için sitemizde yer alan numaramızı arayabilirsiniz. Ekol Belgelendirme Sertifika Örnekleri için BURAYA TIKLAYINIZ.. 

Örnek ISO Belgesi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi

Sıkça Sorulan Sorular
ISO 50001 Neyin Kısaltmasıdır?

 ISO 50001, "Energy management systems -- Requirements with guidance for use" olarak adlandırılan bir ISO standardıdır.

ISO 50001 Nedir?

 ISO 50001, enerji yönetim sistemleri için gereklilikleri ve kullanım için rehberlik sağlayan bir standardı temsil eder.

ISO 50001 Denetimi Nasıl Olmaktadır?

 ISO 50001 standartlarına uyumun değerlendirilmesi genellikle belgelendirme kuruluşları veya iç denetim ekibi tarafından gerçekleştirilen bir denetim sürecini içerir.

ISO 50001 Standart Detayları Nedir?

 ISO 50001 standartları, enerji yönetim sistemleri için gereklilikleri ve kullanım için rehberlik sağlar.

ISO 50001 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

 ISO 50001 belgesinin geçerlilik süresi, ISO standartlarının genel olarak belirli bir süre boyunca geçerli olma zorunluluğunu içermediği için standartlar tarafından belirlenmez.

 

ISO 50001 Ne İşe Yarar?

 ISO 50001, enerji yönetiminde yönetim sistemlerinin gerekliliklerini belirleyerek ve rehberlik sağlayarak organizasyonlara yardımcı olur.

 

ISO 50001 Kapsamında Neler Olmalıdır?

 ISO 50001 kapsamında, organizasyonlar enerji yönetim sistemleri için belirli gereklilikleri takip etmeli ve enerji verimliliğini artırmak için en iyi uygulamaları kullanmalıdır.

ISO 50001 Kapsamında Risk Analizi Nedir?

 ISO 50001 kapsamında risk analizi, enerji yönetim süreçlerinde karşılaşılabilecek potansiyel riskleri belirlemek, değerlendirmek ve yönetmek için yapılan bir süreçtir.

ISO 50001 Belgesini Kimler Almak Zorundadır?

 ISO 50001 belgesi, enerji yönetim sistemleri konusunda bir standardı temsil eder ve almak zorunlu değildir. Organizasyonlar, enerji verimliliğini artırmak ve sürekli iyileştirmeler yapmak istediklerinde bu belgeyi almayı tercih edebilirler.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp