Sepetim Sepetim

ISO 9001 Almak Zorunlu Mudur?

ISO 9001 almak zorunlu mudur? Sorusuna kısaca şöyle yanıt verebiliriz: Bu belgeye sahip olmak işletmeler için mecburi değildir fakat söz konusu belgenin sağladığı çok önemli faydalar, onu önemli bir gereklilik hâline getirmektedir. Zira ISO 9001 standartı; kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması sırasında uygulanacak şartların belirtilip tanımlandığı, belgelendirme denetimine tâbî olan bir sistemdir. Hizmet sunumundan veya bir ürünün üretiminden müşteriye ulaştığı âna varıncaya dek, her aşamada müşterinin gereksinimlerini ve beklentilerini karşılayarak kaliteyi güvence altına almayı hedefler.
İster küçük veya orta ölçekli, ister büyük çaplı bir işletme olun; kurumsallaşmak, kalite odaklı bir yapıya kavuşmak, her geçen gün daha da iyileşmek ve gelişmek istiyorsanız, ISO 9001 Belgesi’ne ihtiyacınız var demektir.

Hizmet sektöründen üretim sektörüne kadar her firma, kurum ve kuruluşa yönelik ISO 9001 belgelendirme hizmetleri sunan firmamız, bu alandaki bütün ihtiyaçların proaktif çözüm noktasıdır.
Mâliyetlerde artış, hizmet ve ürün kalitesinde düşüş, yanlış kurum imajı, zaman kaybı, müşteri şikâyetleri ve benzeri olumsuzlukların ve telâfisi zor kayıpların önlenmesinde büyük bir yer tutan ISO 9001 Sertifikası’nı edinmek, böylece firmanızın geleceğini güvenceye almak için bize başvurmanız yeterli olacaktır.

Ekol Belgelendirme´ye hemen ulaşabilir ve en uygun fiyatlardan sizlerde danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

ISO 9001 Almak Zorunlu mudur?


Uluslararası bir geçerliliğe sahip olan ISO 9001 Belgesi; piyasa koşullarında rekabet şansınızı artıracak, global ticari avantajlardan yararlanma imkânı sunacak ve Pazar payınızın genişlemesine olanak tanıyacaktır. Ayrıca bu belgeye sahip olmak, müşterilerinize hizmet ve ürün sunumu esnasında tutarlı bir yapı sergilemenizi de mümkün kılacak, belli bir yönetim standartı oluşturup kurumsallaşmanızı sağlayacaktır. Müşteri odaklı yaklaşımı benimsemenizde, verimlilik ve kârlılığınızın artmasında etkin rol üstlenecek bu sertifika, devamlı gelişen bir kurum olmanıza önemli katkılarda bulunacaktır.
Tüm bu ayrıcalıklara rağmen; ISO 9001 almak zorunlu mudur? Sorusuna ‘hayır’ diye cevap vermemiz mümkündür. Şirketlerin faal olabilmeleri için bu belgeyi edinmeleri şart değildir, yasal olarak böyle bir zorunluluk yoktur.

Lâkin şunu eklemeliyiz ki; bu belgeye sahip olmanın firma, işletme, kurum veya kuruluşlar için mecburi bir yükümlülük olmaması, ondan feragat edilebileceği anlamına gelmemektedir.
Rekabet gücünüzü, ticari performansınızı ve kârlılık oranınızı günden güne yükseltmek istiyorsanız, ISO 9001 Belgesi almayı kendiniz için bir zorunluluk kabul etmeli ve firmanızın bu ihtiyacını karşılamakta geç kalmamalısınız.

ISO 9001 Almak Zorunlu mudur?

Türkiye´nin öncü danışmanları ile EKOL BELGELENDİRME sizlere 1 telefon kadar yakın olarak en uygun fiyatları sunarak eğitim veriyor, kısa sürede belgeyi almanızı sağlıyor.

ISO 9001 Almak için Neler Gerekli?


ISO 9001 belgesini,
şirketinizde ilgili standartların gerekliliklerini bulunduran ayrıntılı bir yönetim sistemi olarak tanımlayabiliriz. Her sektör ve her kapasitedeki firma için uygulanabilir olan bu sertifika, çeşitli maddeler ihtiva etmektedir ve firmanızın tüm bunları yerine getiriyor olması gerekmektedir.

Örneğin bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:
•    Liderlik,
•    Kalite politikasını oluşturma ve duyurma,
•    Kurumsal sorumlulukların ve yetkilerin tanımlanması,
•    Müşteri odaklılık vb.

İşte biz; belgelendirme hizmeti verirken firmaların bu gerekliliklere ve prosedürlere uygunluğunu denetliyor, ayrıntılı analiz ve değerlendirme ile hataları ve eksiklikleri belirleyerek giderilmesi için çözümler üretiyoruz.

Mühendislik, inşaat, Gıda, turizm, makine ve çelik konstrüksiyon, imalat gibi farklı sektörlere yönelik belgelendirme hizmeti sunuyor, binlerce firma ve kuruluşun marka itibarında ve ticari hayatında pay sahibi oluyoruz.

Sektörünüzde rekabet edebilmek ve rakipleriniz le aynı kulvarda yarışıp eşit şartlarda ticaret yapabilmek istiyorsanız, ISO 9001 Belgesi alımı için bize başvurabilirsiniz. ISO 9001 standardının kurulumu, işletilmesi, danışmanlık, eğitim ve uygulama alanlarında hizmet sunan belgelendirme firmamızı tercih ederek, bu sertifikanın sağladığı tüm avantajlara kavuşabilirsiniz.

Tüm bu detaylar için Ekol Belgelendirme´ye ulaşmanız yeterli olacaktır. Hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan numaramızı arayarak bizden bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp