Sepetim Sepetim

ISO 9001 Belge Fiyatı Nedir?

Firmaların, kurum ve kuruluşlar için hazırlanan kalite yönetim sistemi belgesinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Peki, ISO 9001 belge fiyatı nedir? Neden bu kadar önemlidir? Kurumsallaşma yolunda ilerleyen firmalar için oldukça önemli olan bu belge hem yurtiçi hem de yurtdışındaki faaliyetlere çok büyük artılar getirmektedir. Bilinçli pek çok kurum ve kuruluş bu anlamda özel olarak hazırlanan ISO 9001 belgesini edinmektedir. Elbette diğer tüm önemli belge çıkarma süreçlerinde olduğu gibi ISO belgesinde de birtakım masraflar söz konusu olmaktadır.

Bu alanda en çok bilgi ve belge verdiğimiz ISO´ların başında gelen 9001 için sizde Ekol Belgelendirme´den anında destek alabilirsiniz.

ISO 9001 Belge Çeşitleri ve Fiyatları


Bu belgeyi iki farklı seçenekle almak mümkün olmaktadır. Bunlardan bir tanesi TÜRKAK (Türkiye) Akreditasyonu denilen akreditasyondur. Diğer akreditasyonlar ise yabancı akreditasyon çeşitlerine girmektedir. Bu akreditasyonlar ise ilgili ülkelerin prosedürlerine göre verilmektedir. Örneğin Amerika için Amerika: IAS, İngiltere için UKAS gibi… Yerli mi yabancı akreditasyona başvurulması gerektiği ise firmanın iş yaptığı ağ ile ilgilidir. Daha çok devlet ihalesi ile iş yapan firmalar yerli akreditasyonu tercih etmekte olup uluslararası pazarda ülkeye ait akreditasyon sahibi olmak o faaliyet üzerinden artı sağlayacaktır.

Hem yerli hem de yabancı akreditasyona tabi olmak isteyen firmalar her iki belge için de başvuruda bulunabilmektedir. ISO belgesi alınmak isteniyorsa danışmanlık firmasına kuruluşa dair bilgiler verilmektedir. Örneğin firma adı, adresi, çalışan sayısı, proses sayısı vb.) Tüm bu birimler fiyat üzerinde etkilidir. O sebeple firma bilgilerinizi danışmanlık firması ile paylaştığınızda bir rakam ortaya çıkarılmaktadır.

ISO 9001 belgesi fiyatı
+ KDV fiyatı şeklinde bir ücretlendirme söz konusudur. Ancak örnek vermek gerekirse ISO 9001 ile birlikte ISO 14001 belgesi alındığında fiyatta kurum lehine bir maliyet ortaya çıkabilmektedir. Yani daha düşük bir fiyatla iki belge ve KDV söz konusu olabilmektedir. Bu konuda danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeyi kuruma sağlamaktadır.

ISO 9001 Belge Süreci

Günümüz ticaret dünyasında sadece belirli bir sektörde değil geniş kapsamlı olarak hizmet veren her bir firma için en yaygın yönetim sistem standartlarından bir tanesi ISO belgesidir. ISO 9001 belgelerine sahip olmak isteyen firmalar mevzuatta belirtilen standartları karşılamakla yükümlüdürler. Bunun için bağımsız üçüncü taraf akredite kuruluşlar tarafından standartların karşılandığı onaylanmak durumundadır.

ISO 9001 Belge Fiyatı Nedir?

ISO belgesi sayesinde hem piyasada bir farklılık yaratabilmek hem de rekabet gücünü artırarak daha geniş bir zemine yayılmak mümkün olmaktadır. Bu sebeple de özellikle kurumsallaşma yolunda hızlı ilerlemek isteniyorsa ISO belgesinin temini sağlanmalıdır. Bunun için ise yetkili bir danışmanlık firmasından destek almak mümkündür.

Süreçlerden en iyi şekilde çıkmak ve kısa süre içerisinde işletmeniz için Kalite Yönetim Sistem belgesine sahip olmak istiyorsanız, Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz.
 

Hangi ISO Belgesi Alınmalı?


Temelde akreditasyon kurumları arasında herhangi bir fark yoktur. Yani TÜRKAK ile yabancı akreditasyonları arasında bir fark söz konusu olmamaktadır. Dünya genelindeki tüm akreditasyonlar eşit sayılmaktadır. Ancak bazı kurumlar direkt olarak devlet temelinde işlem yaptıklarından ötürü ve ihale sistemine göre çalışmaları nedeniyle TÜRKAK akreditasyonunu tercih etmektedir. Hatta bazı sözleşmelerde ve işlem şartnamelerinde TÜRKAK akreditasyonunun istendiği belirtilebilmektedir. Bu gibi durumlarda firmaların TÜRKAK akreditasyonuna dahil olmaları ve bu kapsamda belge için başvurmaları daha mantıklı olacaktır.
 

ISO 9001 Belge Fiyatlarını Hemen Öğrenin


Yukarıda değindiğimiz konu haricinde uluslararası ticaret yapan firmalar için yabancı akreditasyon daha yararlı olabilmektedir. Bu tip yabancı akreditasyonlar hem maliyet anlamında hem de zaman anlamında firmaya artı getireceğinden yabancı akreditasyon başvuru yapılabilmektedir. İster yerli olsun ister yabancı, akreditasyon hizmeti için mutlaka alanında uzman ve yetkili bir danışmanlık firmasından destek alınmalıdır. Danışmanlık firmamıza ulaşarak ISO 9001 belge fiyatı nedir, nasıl alınır, neler yapılmalıdır gibi sorularınıza yanıt bulabilir ve ISO belgesi işlemlerinizi profesyonel danışmanlarımız sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ekol Belgelendirme´den hemen teklif almak ve en uygun fiyatlardan hizmet almak sizin elinizde, dilerseniz web sitesindeki telefon, mail veya whatsapp hattı ile, dilerseniz de kurumsal instagram hesabı ile firmaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp