Sepetim Sepetim

ISO 9001 Belgesi için Gerekli Evraklar

ISO 9001 Belgesi için gerekli evraklar pek çok dokümantasyonu ihtiva etmekte olup; firmaların büyüklüğüne, organizasyon yapısına ve sektörüne göre değişebilmektedir.

Faaliyetlerin veya süreçlerin nasıl gerçekleştirileceğini düzenlemesi bakımından, dokümente edilmiş bilgilerin önemi büyüktür. Bunlar basılı formatta olabileceği gibi; dijital raporlar, şablonlar, çizimler gibi farklı formatlarda da olabilmektedir.

Öncü kurumlar arasında gösterilern, eğitim ve danışmanlık konusunda profesyonel hizmetleri sizlere sunan Ekol Belgelendirme´ye sitesinde yer alan numarasından hemen ulaşın ve ihtiyacınız olan kalite belgesi için en uygun fiyatı alın.

ISO 9001 Belgesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?


Firmanızın ISO 9001 sertifikasına ihtiyacı varsa bunun için gereken şartları karşılamanız ve istenen evrakları ibraz etmeniz talep edilecektir. Dünya genelinde en çok uygulanan bu kalite yönetim sistemini firmanıza entegre etmek istiyorsanız, müracaat evraklarını tamamlamanız gerekmektedir. Firmamızın istediği bu belgeleri şöyle sıralayabiliriz:

1.    İmza Sirküleri nüshası,
2.    Faaliyet sertifikası nüshası,
3.    Vergi levhası nüshası,
4.    İşletmenizin kuruluşunu gösteren Resmi Gazete sayfası,
5.    Kurumun kalite amaçları, kalite politikası, misyon ve vizyon,
6.    Kurum  logosu,
7.    Şirket temel uygulama alanı,
8.    Personel adedi, Etkinlik  şeması ve yetki  tanımları,
9.    Kurum  faaliyet sahası  ve iş  aşamaları.

Bu belgelerin detaylarıyla ilgili bilgiyi firmamızdan alabilir, bunları nasıl tamamlayacağınız konusunda gerekli yönlendirmeye firmamız sayesinde ulaşabilirsiniz.
 

ISO 9001 Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?


Sürecin ilk aşamasında ISO 9001:2015 Dökümante edilmiş Bilgi oluşturulmalıdır ve bu dokümanlara bağlı plan, liste, form gibi kalite kaydı olarak nitelenen boş dokümanların uygulanmalıdır. Uygulama süreci için gereken süre minimum 3 aylık bir periyottur. Zira sistem en az bir yaşam döngüsü sağlamalıdır ve yeteri kadar veri olmadan analiz yapılması mümkün değildir.
Bu noktada firmanızın;

•    ISO 9001 2015 Risk Analiz Prosedur Örneği,
•    Yönetim Sistemleri el kitabı,
•    Örnek kalite politikası,
•    Üretim iş emri formu gibi örnek belgeleri inceleyip fikir edinmesinde de yarar vardır.

ISO 9001 Belgesi için Gerekli Evraklar

Başvuru sırasında ibraz edilecek evrakların yanı sıra, ISO 9001 Belgesi almak isteyen her kurum ve kuruluşun hazırlaması gereken temel dokümanlar mevcut olup, bunları ise şöyle sıralamamız mümkündür:

1.    Zorunlu prosedürler,
2.    Talimatlar,
3.    Diğer bölümlere ait prosedürler,
4.    Kalite listeleri,
5.    Planlar,
6.    Formlar,
7.    Toplantıları ve bu toplantılara ait dokümanlar.

İşte bunlar; firmanızda gerekli belgelendirme denetimlerinin gerçekleştirilebilmesi ve ilgili kalite belgelerinin düzenlenebilmesi için şart olup, daha fazla bilgiyi bize ulaşarak edinebilirsiniz. Ekol Belgelendirme bu alanda tecrübeli eğitmenleri ile işletmenize tüm Türkiye´de hizmet verebilmektedir.
 

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?


Gerekli evrakları kısaca sıraladıktan sonra belge alım sürecine de temas edecek olursak şunları söyleyebiliriz:

Bunun için ISO 9001 belgelendirme kuruluşlarından biriyle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bu kuruluşlar sizden başvuru formu doldurmanızı talep etmektedir. Bu formu doldurarak, firmanızın ISO 9001 gerekliliklerine uygun olup olmadığının kontrolünü başlatmış olursunuz.

Süreç içerisinde firmanıza Mevcut durum analizi yapılacak, standarttın gereksinimlerini anlamanız için gerekiyorsa eğitimler verilecek ve doküman yapısını oluşturup denetim öncesi hazırlıkları tamamlamanız sağlanacaktır.

Daha sonra, firmamız tarafından değerlendirme süreci başlatılacaktır. Denetim süreci sonucunda, uygunsuzluk tespit edilmezse ISO 9001 belgesi düzenlenecek ya da eksikliklerin giderilmesi için size rapor sunulacaktır.

Belgelendirme kuruluşunun gereksinimlerini nasıl karşılayacağınızı öğrenmek, ISO 9001 belgesi için gerekli evraklar ve süreçler hakkında bilgi sahibi olmak adına hemen bizimle iletişime geçebilir, ihtiyacınız olan profesyonel desteği ve en uygun fiyat teklifini firmamızdan alabilirsiniz.
 

 Türkiye´nin en etkili ekipleri ile çalışan Ekol Belgelendirme´de ISO sertifikaları konusunda tecrübeli eğitmenler yer alır. Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi  almak ve en uygun fiyatlardan hizmet alabilmek için sitemizdeki nuamramızı arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp