Sepetim Sepetim

ISO 9001 Belgesi Kimlere Verilir?

ISO 9001 belgesi, uluslararası kabul görmüş bir kalite yönetim sistemi standartı olan ISO’ nun gerekliliklerini karşılayan kuruluşlara verilen bir sertifikadır. Bu anlamda üretim gerçekleştiren firmaların da merak ettikleri konulardan biri ISO 9001 belgesi kimlere verilir? Olmaktadır.  Belge, bir kuruluşun kalite yönetim sistemini etkin bir şekilde uyguladığını ve sürekli iyileştirmeler yaptığını gösterir. Bu belge genel olarak, müşterilere, tedarikçilere ve diğer paydaşlara bir kuruluşun kalite yönetimi konusundaki taahhüdünü ve yetkinliğini kanıtlar.

Firmamız da bu alanda uzun yıllardır profesyonel olarak belgelendirme hizmeti sunmaktadır. Ekiplerimiz alanında uzman ve tüm süreçlere hakim kişilerden oluşmakta ve sizler için tüm eğitim, onay ve belgelendirme süreçlerini kolay şekilde sağlamaktadır. Bu anlamda firmanızı büyütmek ve iç düzeni daha efektif olacak şekilde sağlamak isterseniz ekiplerimiz ile en kısa sürede iletişime geçebilir ve bu süreci profesyonel olarak yöneterek belgenize ulaşabilirsiniz.

Öncü firma Ekol Belgelendirme ile yola çıkın, kısa süre içerisinde denetimlerden başarılı bir şekilde geçerek belgeye sahip olun.

Hangi Sektörler Belgeyi Edinebilir?


ISO 9001 belgesi, herhangi bir sektörden ve herhangi bir büyüklükteki kuruluşa verilebilir. Standart, imalat, hizmet, kamu ve kar amacı gütmeyen sektörler dahil olmak üzere her sektörde uygulanabilir. İmalat sektöründe faaliyet gösteren otomotiv, elektronik, gıda, ilaç, tekstil gibi birçok şirket belirli şartlar kapsamında bu belgeyi alabilir. Aynı şekilde, bankalar, sigorta şirketleri, danışmanlık firmaları, sağlık hizmeti sağlayıcıları, oteller ve restoranlar, lojistik şirketleri gibi hizmet sektörü kuruluşları da ISO kapsamında olan bu belgeyi alabilir.

Konu ile alakalı daha detaylı bilgiye erişmek istediğinizde kurumsal web sitemizde yer alan telefon numaramızı hemen arayabilir veya Ekol Belgelendirme´ye INSTAGRAM sayfasından anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

ISO 9001 belgesi
, küçük ve orta ölçekli işletmelere ( KOBİ ) de verilebilir. KOBİ´ler, ISO standartlarını uygulayarak kalite yönetim sistemlerini kurabilir ve belgelendirme sürecini başarılı bir şekilde tamamlayarak bu belgeyi alabilirler. Bu, KOBİ´lerin müşteri memnuniyetini artırması, operasyonel etkinliği geliştirmesi ve pazarda rekabet avantajı elde etmesi için önemli bir adımdır. Firmamız kapsamında da en fazla çalıştığımız müşterilerimiz içerisinde KOBİ’ lerimiz gelmektedir. Sadece büyük firma ve şirket kapsamında değil, büyümek isteyen tüm KOBİ’ lerimize de hizmetlerimiz tam anlamı ile devam etmektedir.

ISO 9001 Belgesi Kimlere Verilir?

Bunlara ek olarak ilgili belge, kar amacı gütmeyen kuruluşlara da verilebilir. Vakıflar, dernekler, kamu yararına çalışan kuruluşlar, eğitim ve sağlık kurumları gibi kuruluşlar da kalite yönetim sistemlerini geliştirerek belgeyi almaya hak kazanmaktadırlar. Bu belge, bu tür kuruluşların kalite odaklı hizmet sunumunu gösterir ve güvenilirliklerini artırır. Bu şekilde de sizlerin ilerlemenize fırsat yaratılmaktadır.

Sitemizde yer alan Ekol Belgelendirme canlı destek hattını kullanarak merak ettiğiniz soruların yanıtını öğrenebilirsiniz.
 

Firmamız Kapsamında Belge Edinme Süreci


Yukarıda sözünü ettiğimiz ISO belgesi, belgelendirme kuruluşları tarafından verilir. Kuruluş, ISO 9001 gerekliliklerini karşıladığını belgelemek için bir denetim sürecinden geçer. Denetçiler, kuruluşun kalite yönetim sistemi süreçlerini, dokümantasyonunu ve performansını değerlendirir. Eğer kuruluş, gereklilikleri başarıyla yerine getiriyorsa, ISO belgesi verilir.

Bu belge, bir kuruluşun kalite yönetimi konusundaki taahhüdünü ve yetkinliğini kanıtlar. Belge, müşterilere ve diğer paydaşlara güven verir ve bir rekabet avantajı sağlar. Bunlara ek olarak belgeye sahip olmak, kuruluşların kaliteyi artırma, hataları azaltma ve sürekli iyileştirme prensiplerine bağlılığını gösterir.

Bizler de belgelendirme kuruluşu olarak firmamız kapsamında siz değerli üreticilerimiz için bu hizmeti sunmaktayız. Bu kapsamda ekiplerimiz ile birlikte profesyonel olarak sağladığımız bu hizmetlerimiz belge edinmeniz için tüm operasyonel süreçleri, başvuru ve onaylama alanlarında yardımcı olmaktadır. İlgili belgeyi edinebilmeniz için işetmenizde ilerletilmesi ve geliştirilmesi gereken yönleri de firmamız sizler için saptayarak bu alanda düzenlemeler sağlamaktadır. Sonrasında da belirli süreçler kapsamında belgelendirmeniz gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda sizler de ekiplerimiz ile en kısa süre içerisinde iletişime geçerek ISO 9001 belgesi kimlere verilir? Sorunuz kapsamında iseniz belgenizi edinebilirsiniz.

Ekol Belgelendirme´nin işinde uzman danışmanları ile yola çıkın, kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgeye sahip olun.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp