Sepetim Sepetim

ISO 9001 Belgesi Nereden Alınır?

ISO 9001 belgesi nereden alınır? sorusuna nitelikli hizmetleriyle cevap veren bir belgelendirme firması olarak biz; çeşitli sektörlerden küçük, orta ve büyük ölçekli firmalara yönelik destek sağlıyoruz. Bu noktada; firmaların organizasyonel yapısını ve çalışma modellerini ISO 9001 standartlarına uygunluk açısından denetleme, gerekli analiz ve değerlendirmelerin eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi, uygun görülen firmalara ilgili belgenin düzenlenmesi gibi konularda aktif rol alıyoruz.

ISO 9001 Belgesi Nereden Alınır?


ISO 9001 belgesi
, uluslararası çapta tanınmış olan belgelendirme kuruluşları tarafından verilmektedir. Firmamız da ilgili belgelendirme kuruluşlarından biri olup, akredite edilip yetkilendirilmiştir. ISO 9001 standardına uygunluk denetimlerini gerçekleştiren ve kişilere hem danışmanlık, hem teknik destek sunan firmamız, belgelendirme süreçlerini efektif bir şekilde planlayıp yönetmektedir.
Süreç boyunca size doğru bir şekilde rehberlik edecek ve belgenizin kabul edilebilirliği için tüm gereklilikleri karşılamanızı sağlayacak olan firmamız, ISO 9001 sertifikasına kolay ve hızlı bir biçimde sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

Ekol Belgelendirme´nin alanında uzman danışmanları ile süreci en iyi şekilde takip ediyoruz. Sitemizde bulunan canlı destek hattı veya email adresimiz üzerinden sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

ISO 9001 Belgesini Kim Verir?


Bu belgeyi düzenlemeye yetkili firmalar TURKAK veya İAS gibi Akreditasyon kurumlarınca akredite olmuş bağımsız belgelendirme kuruluşlarıdır. Sözünü ettiğimiz kuruluşlar başta ISO 9001:2015 olmak üzere çeşitli yönetim sistemi standartlarında denetimler yapmaktadır. Denetimde başarılı olan firmalara ise ilgili belgenin düzenlenmesini sağlamaktadır.

Dolayısıyla ISO 9001 belgesi veren firmalar bu alanda yetkili akreditasyona sahip belgelendirme kuruluşlarıdır. Fakat bunların danışmanlık firmaları ile beraber hareket ettiğini, hazırlık aşaması için bu şekilde bir işbirliğinin gerekli olduğunu da eklemek isteriz.

Buna şöyle bir örnek vermemiz mümkündür: Bir araç almak isteyen kişi doğrudan fabrikaya değil, bayilere gider. İşte belgelendirme hizmeti almak isteyenlerin de önce danışmanlık firmalarının kapısını çalması lâzımdır. Firmamız hem danışmanlığı hem belgelendirme hizmetini aynı noktada buluşturmuş olup, bu husustaki tüm ihtiyaçlara etkin çözüm sunmaktadır.

ISO 9001 Belgesi Nereden Alınır?

Alanında uzman kadromuz sizlere 1 telefon kadar yakın! Hemen sitemizde yer alan numaramızdan bize ulaşın ve EKOL BELGELENDİRME´nin uzmanlarından destek alın.

ISO 9001 Belgesi Almak Ne Kadar Sürer?

Bu soruya net bir cevap vermemiz mümkün olmayıp, belgelendirme sürecinin ne kadar zaman alacağı şu faktörlere göre değişmektedir:

1.    Kuruluşunuzun karmaşıklığı, büyüklüğü ve mevcut durumu,
2.    Hazırlık düzeyiniz,
3.     Uyugulayacağımız denetim programı,
4.    İyileştirme sürecinin gerektirdiği işlemler.

ISO 9001 belgesi nereden alınır? diye merak edenlerin arayışına çözüm sağlayan ve belgelendirme sürecini hızlı bir şekilde yöneten firmamız; profesyonel danışmanlık, sertifikalandırma ve teknik destek hizmetleriyle tercih sebebidir.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?


Bu aşamada izlediğimiz adımları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

1.    Öncelikle kuruluşunuzun ISO 9001 standardı kapsamındaki gereksinimlere uygun olup olmadığını değerlendiriyoruz.
2.    İş süreçlerinizi ISO 9001 gerekliliklerine uygun hâle getirmek için titiz bir hazırlık süreci yürütüyoruz.
3.    Belgelendirme süreci için gerekli evrakları ve dokümanları hazırlamanıza yardımcı oluyor, bu noktada işinizi kolaylaştırıyoruz.
4.    Gereken denetimleri gerçekleştiriyor, ISO 9001 standardının şartlarına tam olarak uygunluğunuzu doğruluyoruz. Denetim sürecinde kuruluşumuzun profesyonel denetçileri; dokümantasyonunuzu inceleyecek, uygulamaları ve süreçleri gözlemleyecek, sistemin etkinliğini kapsamlı şekilde değerlendirecektir.
5.    Denetim sonucu hatalar veya eksiklikler tespit edersek, bunları düzeltmeniz için neler yapmanız gerektiği hususunda size yol gösteriyoruz.
6.     Tüm bunların ardından kalite yönetim sisteminizi tekrar gözden geçiriyor ve onay alması hâlinde, ihtiyacınız olan ISO 9001 belgesinin düzenlenmesi için işlemleri başlatıyoruz.

Firmanızın kalite standartları doğrultusunda hareket ettiğini ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tuttuğunu kanıtlayan bu belgeye sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, tüm prosedürler ve fiyatlandırma ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çok daha fazlası için EKOL BELGELENDİRME firmamıza ulaşabilirsiniz. Sitemizdeki canlı destek hattımız veya whatsapp numaramızdan bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp