ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 9001 belgesi almak kurumsal gelişmeler anlamına gelir. Kalite yönetim sistemi belgesi çeşitleri hakkında kapsamlı bilgiyi danışmanlık firmamızdan bulabilirsiniz.

ISO 9001 kalite yönetim sistemi nedir sorusu işletmeler, imalat yapan firmalar ve belgesini yeniletmek isteyenler için önemlidir. firmanızı geliştiren birçok proje, yönetmelik ve prosedür konusunda destek veren danışmanlık firmamıza siz de hemen başvurabilirsiniz.

Web sitemizde bu alanda bir çok önemli bilgiye sizin için yer verdik. Kurumsal sitemizden Ekol Belgelendirme telefon numaralarını arayarak hemen bilgi alabilirsiniz.

ISO Ne Anlama Gelir? ISO 9001 Nedir?

ISO kelimesi İngilizce International Organization Standardizasyon  kısaltması olarak kullanılmaktadır Türkçe anlamı ise Uluslararası Standart Teşkilatı’dır.  Çeşitli alanlarda kalite seviyesi artışı için kullanılan bazı disiplinleri barındıran bir standartlar bütünüdür.

ISO bünyesinde çeşitli standart tanımlamaları ve kategorileri bulunur. Bu kalite yönetim sistemlerinin bir arada bulunduğu standartlardan biri de ISO 9001’dir. Kurumlar, üretici tesisler vs. kalite standartları konusunda danışmanlık ekibimizden destek alarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

ISO 9001 Belgesi Almanın FaydalarıISO 9001 belgesi almanın faydaları, amacıyla birlikte paralellik kazanan bir durumdur. Kurumsal yerlerde imalatı ve hizmetleri birtakım standartlara göre yapılandıran uygulamalar kısa ve uzun vadede birçok avantajı beraberinde getirecektir.

•    Firmanız daha müşteri odaklı hale gelerek sağlam bir alt yapıdan faaliyetlerini sürdürür. Genel hizmet kalitesi artışı ardından potansiyel müşterileriniz için de yeni bir zemin oluşacaktır.
•    Yönetimle ilgili sorun yaşayan firmalarda yenilikçi ve daha sistemli bir çalışma olanağı bulabilirsiniz. Kalite yönetim sistemlerine yönelik tüm prosedürler firmanıza uygun şekilde optimize edilecektir. Yönetimle alakalı düzenlemelere dair uygun kararları danışmanlık ekibimizle alabilirsiniz. Dilerseniz liderlik çalışmaları konusunda ek hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.
•    ISO 9001 Belgesi ile devamlı gelişim ilkesi doğrultusunda işlemler yapılacaktır. Sistemi düzenlemeye yönelik çalışmalarda firmadaki insanların katılımı son derece önemlidir.
•    Şirketiniz itibar konusunda her zamankinden daha iyi bir rotaya girecektir. Çalışmalar kurumsal motivasyonu da artıran uygulamalardan oluşacaktır.
•    ISO 9001 Belgesi ile firma maliyetleriniz daha az olacaktır. Ayrıca hatalı durumlara karşı önlem alma imkanınız da olabilir. Firma içerisinde sorunlara neden olabilecek durumları önceden bulacağınız için daha avantajlı bir sonuç alırsınız.
•    Firmanızın iş akışı ve kurum içi iletişimi her zamankinden daha iyi ve etkili hale gelebilir. Bazı teknikleri bilmek, kurumsal faaliyet anlamında avantaj sağlayacaktır.

iso-9001-kalite-yonetim-sistemi-nedir

Yüksek iş verimi sayesinde kurumsal işleyişi etkileyen tüm bölümler birbirini besleyen özellikte olacaktır. Kurumu sürdüren bölümleri kalite standart belgesi prosedürlerine göre yeniden yapılandırmaya odaklanmaktayız.

İşletmeniz için en uygun seçenekleri öğrenmek sizin de hakkınız! Ekol Belgelendirme sitesinde yer alan whatsapp hattı yada canlı destek hattı sayesinde bilgi alın.
 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Firması Nasıl Seçilir?


ISO 9001 belgesini talep edeceğiniz danışmanlık firmamız, kurumsal bir alt yapıya sahiptir.  Talep ettiğiniz belge ve belgeler hakkında önceden bilgi alarak doğru bir başlangıç sağlayabilirsiniz.

Müracaatlarınızı sorunsuz bir şekilde yapmanız için sizlere kapsamlı bir destek sunmaktayız. Firma içi düzenlemeler gerektiğinde tüm detayları karşılıklı görüşüyoruz. ISO standartlarına uygun bir işletmenin size getirisi çok olacaktır. Firmamız, bağımsız bir çalışma prensibi ile kapsamlı sonuçlar almanıza yardım edecektir.
 

Uluslararası İş Ortaklıkları Bakımından ISO 9001


ISO 9001 belgesini aldığınızda farklı ülkeler arasındaki iş ortaklıklarını sürdürme imkanı elde edersiniz. Ülke çapında oluşturulan standartlar ile yurt dışı standartları bakımından doğru bir yönlendirme elde etmiş olursunuz. Yeni bazı standartları uluslararası düzeyde takip eden danışmanlık ekibimiz, global bir bakış açısı sunacaktır.
 

ISO 9001 Standardı Kimlere Uygundur?


Sektör farkı olmaksızın her kurum ISO 9001 belgesi başvurusu yapabilmektedir. İşletme büyüklüğü ile kalite belge sistemi alma süreçleri arasında niteliksel fark olacaktır. Ancak gelişim ve prosedüre uygunluk talep eden her firmanın ISO 9001 belgesini alması önerilir.  

ISO 9001 kalite yönetim sistemi nedir sorusunu yanıtladığımız yazımızda daha farklı merak edilenler için doğrudan ekibimizi arayabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme’ye ulaşarak ISO sertifikaları için en uygun teklifleri alabilirsiniz, detaylı bilgi ve sorularınızın yanıtları için ayrıca kurumsal instagram hesabımızdan da bize yazabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp