Sepetim Sepetim

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve Belgelendirme Nedir?

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve Belgelendirme Nedir? sorusu sizler için Ekol Belgelendirme web sitesinde yayınlandı, hemen sitemizde yer alan bu içerik aracılığıyla bu sorunun yanıtına erişebilir ve ihtiyacınız olan sertifikaların tamamı için Ekol Belgelendirme danışmanlarından destek alabilirsiniz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, bir kuruluşun hizmetlerini veya ürünlerini müşterilerine sunması için gereken politikaları, prosedürleri ve iş süreçlerini belgeleyen bir sistemdir. Uluslararası geçerliliğe sahip olan bu standart, kuruluşun kalite yönetim sisteminin akredite ve bağımsız bir belgelendirme kuruluşu tarafından doğrulandığını göstermektedir.

ISO 9001 Belgesi almak ve bu sayede üstün kalitenizi tescilleyerek müşteri güvenini ve memnuniyetini üst düzeye taşımak istiyorsanız; bu alanda yetkili belgelendirme firması olarak, bize başvurabilir ve süreci sizin adınıza yönetmemizi talep edebilirsiniz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Nedir?


Kısaca tanımlamamız gerekirse; ISO 9001, ISO yani Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından yayımlanmış ve dünyaca kabul görmen bir kalite yönetim sistemi standardı anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda ISO 9001; kuruluşların mevzuat şartlarını, müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini nasıl ve ne derece karşıladığını ortaya koymaktadır. ISO 9001 standardının en yeni versiyonu ISO 9001:2015 olup, 2015 yılının Eylül ayında yayınlanmıştır.

ISO 9001 Belgesi Nedir?

Bunu ise; kuruluşların ISO 9001 gerekliliklerini karşılamakta olduğunu ve kalite yönetim sisteminin etkin biçimde uygulandığını gösteren sertifika olarak tanımlayabiliriz. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen firmaların, bağımsız bir belgelendirme kuruluşunca denetlenip değerlendirilmesi gerekmektedir. İşte ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi alanında belgelendirme yetkisine sahip bir firma olarak, bu alanda sunduğumuz profesyonel hizmetlerin odak noktası budur.

Bu doğrultuda firmamız; ISO 9001 sertifikalandırma için kendisini tercih edenlerin, başlıca şu avantajlara kavuşmasını sağlamaktadır:

1.    Sahip olacağınız ISO belgeleri sayesinde işletmenizin prestijini ve kalitesini tescilliyoruz.
2.    Bu sayede fireleri önlemeniz, hataları en aza indirmeniz, para ve zaman tasarrufu yapmanız için size destek oluyoruz.
3.    Uluslararası alanda kabul gören bu kalite güvencesi yardımıyla ürün ve hizmetlerinizin gerekliliklere uyumluluğunu kanıtlayarak, yeni iş fırsatları edinme ve rekabet avantajı kazanma şansı tanıyoruz. Değişken Pazar koşullarına uyum sağlamanıza ve risk yönetimini daha etkin bir şekilde gerçekleştirmenize olanak veriyoruz.
4.    Müşteri memnuniyetini artırma imkân sunarak, satış hacminizin genişlemesini ve kârlılık oranınızın yükselmesini mümkün kılıyoruz.
5.    Firmanızın yeni fırsatlardan yararlanmasına, verimliliğini ve performansını her geçen gün artırmasına öncülük ediyoruz.

Ekol Belgelendirme´nin uzman danışmanlarına hemen ulaşın ve aklınızdaki soruların tamamının yanıtını anında alın.
 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?


Kalite yönetim sistemini
etkin şekilde uyguluyor ve ISO 9001 gerekliliklerini karşılıyorsanız, bu belgeyi almak için bize başvurabilirsiniz. Söz konusu işartlara uygunluğunuzdan emin değilseniz ve önce bunun tespit edilmesini, varsa hata ve eksikliklerinizin giderilmesini istiyorsanız, yine firmamıza müracaat ederek ihtiyaç duyduğunuz profesyonel desteğe kavuşabilirsiniz.

Firmamız; kamu kurum ve kuruluşşlarından sivil toplum kuruluşlarına, vakıf ve derneklerden özel şirketlere kadar geniş bir alanda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme ve sertifikalandırma hizmetleri sunmaktadır.

Bu aşamada kuruluşlar firmamız tarafından çeşitli değerlendirmelere tâbî tutulmakta; sekiz temel ilkelere bağlılıkları incelenmektedir.

Faaliyet belgeleri, oda kaydı, vergi levhası gibi gereken evrak ve dokümanların hazırlanması, analiz ve denetimlerin sağlanması ve benzeri tüm konularda kusursuz destek sağlanmakta olup, ISO 9001 Belgesi alım sürecinin her aşaması titizlikle yönetilmektedir. Bu etapta ekibimiz tarafından; kayıtlar, formlar, talimatlar, prosedürler, süreç haritası, kuruluşun kalite hedefleri ve kalite politikası detaylı olarak gözden geçirilmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

Bunun yanı sıra firmamız; belgelendirme sonrasında da kesintisiz desteğini sürdürmekte, ISO 9001 Sertifikası’nın geçerli olacağı süre boyunca firmaların istenen kriterlere bağlı kalıp kalmadığını belli aralıklarla kontrol etmektedir.

Eğer kuruluşunuzun kalite yönetim sistemi uluslararası standartlara tamamen uygun hâle gelsin ve bu uygunluk, ISO 9001 gibi prestijli bir sertifika ile belgelensin istiyorsanız, aradığınız çözümü firmamızda bulmanız mümkündür. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz; belgelendirme sürecinizin hatasız ve en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayarak, firmanızın değerine değer katacaktır.

İşinin ehli danışmanlarımız ile Tüm Türkiye´de sizlerin hizmetindeyiz. Ekol Belgelendirme bu alanda uzman kadrosu ve profesyonel ekipleri ile sizlerin hizmetindedir. Konu ile alakalı HAP BİLGİ detaylarımızı sitemizin haricinde INSTAGRAM hesabımızdan da inceleyebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp