Sepetim Sepetim

ISO 9001 Sertifikası Ne İşe Yarar?

ISO 9001 sertifikası ne işe yarar? Sorusunun cevabında; işletmelerin marka itibarını, hizmet ve ürün kalitesini, müşteri memnuniyetini yakından ilgilendiren birçok avantaj karşşımıza çıkmaktadır.
Global pazarda seçkin bir yer edinmek ve rekabet gücünü artırmak isteyenlerin sahipğ olması gereken bu sertifika; bir kuruluşun, ISO tarafından belirlenmiş standartlara uygunluğunu ortaya koymakta ve üst düzey kalitesini kanıtlayarak, müşterilere güven vermektedir.

Biz; Türkiye’nin önde gelen belgelendirme firmalarından biri olarak, söz konusu avantajlara ulaşmanızı sağlıyor, firma yapınızı ISO 9001 gerekliliklerine uygun hâle getirmeniz ve bu yapıyı korumanız hususunda profesyonel destek sunuyoruz. ISO 9001 sertifikası için gerekli dokümantasyonun hazırlanması, süreç yönetimi ve sonrasında teknik destek gibi hizmetlerimizle; çeşitli sektörlerden kamu ve özel kurumlarının, kuruluşlarının ve firmaların bu alandaki beklentilerine cevap veriyoruz.

Ekol Belgelendirme´nin işinde uzman eğitmen & danışmanları size 1 telefon kadar yakındır. Sitemizdeki numaramız ve INSTAGRAM üzerinden bir çok veriye ulaşmanız da ayrıca mümkün.

ISO 9001 Sertifikası Ne İşe Yarar?


Öncelikle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi´nin tanımını yapmamız gerekirse; bu sistem, ürün ve hizmet kalitesini müşteri beklentileri, gereksinimleri ve mevzuat şartları gereğince iyileştirmeyi temel alan, müşteri memnuniyetinin artırılmasını hedefleyen ve dünyaca kabul görmüş olan bir kalite yönetimi sistemi biçimidir. Kuruluşlarda, tasarımdan itibaren pazarlama, imalat ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsamaktadır.

Bu noktada ISO 9000 ile ISO 9001 kavramlarının birbirine karıştırılmaması gerekmektedir. Zira; ISO 9000 Kalite Standartları Serisi, bir organizasyonun müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik Kalite Yönetim Sistemi´nin kurulması ve geliştirilmesi hususunda rehberlik eden bir standartlar bütünüdür. Fakat ISO 9001 ise; Kalite Yönetim Sistemi´nin kurulumu sırasında uygulanması gerekli şartları tanımlayıp belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır.

Firmamız; ISO 9001 sertifikası almak isteyen farklı tip ve büyüklüklerde kuruluşlara yardımcı olmakta, böylece rekabet gücünün ve müşteri sadakatinin artmasına imkân tanımaktadır.

ISO 9001 Sertifikası Ne İşe Yarar?


ISO 9001 Sertifikası Ne İşe Yarar?


Bu sertifikaya sahip olmanız size pek çok açıdan ayrıcalık ve üstünlük sağlayacak olup, ISO 9001 sertifika hizmetiyle sunduğumuz avantajlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

1.    organizasyonel yapınızdan müşterilerinin memnuniyet düzeyine, toplanan tüm verilerin kapsamlı şekilde analiz edilmesinden süreçlerin etkin yönetimine, ürün tasarımından iç denetimlere, satın alma sürecinden satışa kadar her alanda Kalite Yönetim Sistemi koşullarına göre hareket etmenizi sağlıyoruz.

2.    ISO 9001 Standardını firmanızda temel kontrol mekanizması olarak kullanmanızı mümkün kılıyor; bu sayede hata ve kusurları azaltmanıza, ortadan kaldırmanıza ve  oluşabilecek hata ve kusurları önlemenize destek oluyoruz.

3.    Yönetim sisteminizin kalitesini iyileştiriyor, etkin bir Kalite Yönetim Sistemi oluşturmanıza ve uygulamanıza yardım ediyoruz. Böylelikle müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli hizmetler ve ürünler ortaya koymanızı destekliyoruz.

4.    Büyük ya da küçük ölçekli ayrımı olmadan her firma ve pek çok sektör için uygulayabildiğimiz ISO 9001 sertifikası sayesinde güçlü, dinamik, çağdaş, modern, güncel ve yenilikçi bir yönetim sistemine sahip olmanızı kolaylaştırarak, firmanızı inovatif bir çizgiye taşıyoruz ve rekabet üstünlüğü elde etmenize olanak veriyhoruz.

5.    Kısaca biz; ´standart´ (fix) bir Kalite Yönetim Sistemi değil, bilakis size özel fakat standardın şartlarını karşılayan Kalite Yönetim Sistemi oluşturma fırsatı sunuyoruz.
Öyleyse; ISO 9001 sertifikası ne işe yarar? Sorusunun cevabında sıraladığımız bu avantajlara kavuşmak için, hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarak sektördeki tecrübe sahibi uzmanlarımızla size ulaştık. En uygun fiyatlandırma seçeneklerinden yararlanabilmek adına bize ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp