Join Life Sertifikası ve Belgelendirme Hizmetleri

Ekol Belgelendirme olarak sizlere Join Life Sertifikası ve Belgelendirme Hizmetlerini alanının en iyi danışmanları ile sunmaktayız. Türkiye´nin neresinde olursanız olun, sürdürlebilir etiketleme standartları kapsamında Join Life belgesi sahibi olmak istediğinizde bizden destek alabilirsiniz. Firmaların üretim aşamaları içerisinde sosyal uygunlukjları ile alakalı tüm koşulların belli olduğu ve bu koşullara uyan firmaların da çevre bakımından en iyi koşulları sağlaması ve hammaddelerinin son teknoloji cihazlar ile üretildiği anlamı taşır. Inditex grubunda üretilen ve satılan ürünlerin tamamı 2025 senesinde %100 olarak Join Life standartlarına geçmeyi planlamaktadır. Sizlerde 2025 senesi gelmeden biran önce işletmeniz için aranan özellik Join Life kapsamına dahil olmak isterseniz Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz.

Join Life Sertifikalandırma


2025 senesi itibariyle Inditex grubunun tüm üretilerinin bu sertifikaya sahip olması gerekecek. Şirketin  bünyesinde satılacak olan tüm tekstil ürünleri %100 Join Life standartları kapsamında üretilmelidir. Bir işletmenin bu standarda sahip olabilmesi için yapması gerekenler, başvuru detayları ve süreç kontrolünü aşağıda sizlerle paylaştık. Tamamını inceleyebilir ve aklınıza takılan her türlü husus için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Sürdürülebilirlik alanında en çok çaba gösteren firmaların başında hiç şüphesiz Inditex grubu gösterilebilir. Moda ürünleri satış markası grubu olan Inditex´in bu alanda ilk olarak 2015 senesinde Join Life ile alakalı standardı içeren ve barındıran ürünlerini piyasaya sürdü ve verimliliğin daha artması adına bu standardı daha çok benimsedir. Firmaların verimli olması ve elektrik tüketimlerindeki azaltmaya gitmesi, sera gazı emisyonlarındaki azaltma odağına odaklanması kapsamında marka son senelerde sıfır depolama atıklarını hedeflemekte ve bu kapsamda ambalaj malzemelerinin yeniden kullanımına başlamıştır.

Bu proje Zara, PULL&BEAR, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, OYSHO ve OTERAÜE markalarının şirketi olan Inditex kapsamında ürünlerin büyük bir kısmının sürdürülebilir hammaddeler aracılığı ile veyahut en son teknolojiler ile üretilmesi amacındadır. Ürünlerde kullanılan hammaddelerin Join Life standardına uygun olan bazı detaylardan geçmesi, bazı testleri başarılı şekilde tamamlaması amaçlanmıştır.

JOIN LIFE STANDARDI KOŞULLARI

Ekol Belgelendirme olarak standarda ve Inditex şirketler grubu belgelendirme seçeneklerine hakim olan uzman danışmanlarımız bulunmaktadır. Join life belgelendirmesi için sizlerle tüm koşulları yerine getirmekteyiz. İstenen bazı koşullardan bahsetmemiz gerekirse;

* Sektördeki tüm tedarik zinricinin firmanın Extranet sistemine kaydının olması gerekir ve bu kayıt kabul edilmiş bir kayıt olmalıdır. Ön değerlendirme talepleri bu kayıt ile sunulacaktır.
* Doğrudan tedarikçi firmaların sosyal denetimlerinin iyi geçmiş olması denetim sonuçlarının A yada B olması şartı aranır.
* Firmaların kesinlikle ciddi davranış kuralları uyumsuzlukları bulunmamalıdır.
* İşletmelerin JL siparişleri ile alakalı olarak tüm iplik kumaşları fabrikalarının ve fason üretim yapan atölyelerinin sosyal denetimleri A, B yada C-CAp olması şartı aranmaktadır.
* JL ile ilgili sipariş kayıtlarında ıslak proses olarak firmaların çevre denetim skorlarından başarılı olmaları gerekir.
* Join Life ile alakalı olarka doğrudan tedarikçi firmalaırn ve tedarik zinciri firmalarının ürünlerin türlerine uygun onaylar alması gerekir. Üretimleri boyunca firmaların OCS / GOTS, RCS / GRS sertifikalarına sahip olması şartı aranır. Ekol Belgelendirme olarak Join Life sertifikası alacağınız dönemde tamamlamanız gereken diğer sertifikalandırma süreçlerini de biz takip ediyor ve gerekli olan sertifikalarınızı tamamlamanızı sağlıyoruz.

Join Life / Inditex Belgelendirme


Tüm ürünlerin yaşam döngülerini her aşamada kontrol altında tutmak ve bu aşamaların tamamı için sürdürülebilir olmak şartı aranıyor. Firmaların kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında yer alan ve bunları düzenli olarak kontrol altında tutan şirketler grubu olan Inditex güvenli ürünler üretir. Firmaların her zaman büyümeyi taahhüt eden ekipleri tarafından ekolojiye ve sürdürülebilirliğe değer vermesi büyük bir başarı olarak görüşür. Çevreye değer veren bir anlayış ile etiketleme standardı olan Join life güvenli adımların atılmasını sizlere sunmaktadır.

Daha fazla bilgi ve Join Life Belgesi Teklifi almak için hemen Ekol Belgelendirme firmamıza incelediğiniz web sitesinin iletişim sayfasında yer alan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Türkiye´nin her yerinde Ekol Belgelendirme hizmetlerini sunabilmektedir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp