Sepetim Sepetim

Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

Kalite yönetim sistemi; kaliteye odaklanarak, hizmetlerin, ürünlerin verimliliğini artırmaya, böylece müşteri memnuniyet oranını yükseltmeye yönelik yönetim uygulamalarını ifade eden  bir terimdir.
Bu sistemler; müşteriye yönelik tüm faaliyetlerin izlenip kontrol edilmesini, işletme yöneticileri ve personeller arasında güçlü bir ilişki kurulmasını amaçlamaktadır. Kurumsallaşma için son derece önemli bir adım olan kalite yönetim sistemi kurulumu, firmamızın geniş hizmet yelpazesi içinde kendine yer bulmaktadır.

Ekol Belgelendirme olarak ihtiyacınız olan tüm ISO Sertifikaları için alanında uzman danışmanlarımız ile sizleri sürece hazırlıyor ve kısa süre içerisinde denetimlerden başarılı bir şekilde çıkmanızı sağlıyoruz.

Bu noktada firmamız; şirketlere ve kuruluşlara, kendilerine uygun kalite yönetim sistemini belirlemeleri, buna ilişkin gereklilikleri öğrenip yerine getirmeleri noktasında profesyonel destek sunmaktadır. Böylece işletmelerin hem ulusal, hem global düzeyde kabul görmesine imkân tanımaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi Nedir?


Kalite yönetim sisteminin
daha detaylı bir tanımını yapmamız gerekirse; bu, müşterilerin beklentilerini karşılamak ve onların ötesine geçmek üzere kurgulanmış olan, farklı faaliyetlerin ve birimlerin kontrol edilmesini sağlayan, ekiplerin organize çalışmasını destekleyen, iş süreçlerinin etkisini iyileştirilme çalışmalarıyla artıran yönetim anlayışıdır.

Denetlenebilir prosedürlerden meydana gelen bu sistemler, dış veya iç ekipler tarafından yönetilmektedir.

Daha fazla bilgi ve detay için Ekol Belgelendirme´ye sitede yer alan numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kalite Yönetim Sistemi Avantajları Nelerdir?

Firmamızın kalite yönetim sistemi kurulumu ile işletmelere sağladığı bazı avantajları şöyle sıralayabiliriz:

1.    İş süreçlerinizi adım adım koordine etmenize ve hataları, daha oluşmadan engellemenize imkân tanıyoruz.
2.    Hem tedarik zincirinizi, hem de markanızı ve tüketicinizi korumanıza yardımcı oluyoruz.
3.    Risk yönetiminizi ve personellerinizin kurumsal bağlılığını güçlendiriyor, organizasyon kalitenizin artmasını destekliyoruz.
4.    İşletmenizin değerleri, vizyonu, misyonu ve prensiplerine yön veriyor, liderlik anlayışıyla hareket etmenizi sağlıyoruz.
5.    Kaynaklarınızı verimli kullanmanızı mümkün kılıyor, personel ve işletme performansının iyileşmesine katkıda bulunuyoruz.
6.    Ürünlerinizde ve işlerinizde her yönüyle kalite standartlarına odaklanmanızı sağlıyor, kalıcı müşteri memnuniyetini inşa etmek için yerine getirmeniz gerekenleri kaliteli bir işleyiş süreci dâhilinde uygulama fırsatı sunuyoruz.
7.    Personellerinizin de kaliteyi içselleştirmesine yardımcı olarak, onların da bu süreçte aktif rol almasını mümkün hâle getiriyoruz.
8.    Düşük kalitenin yol açacağı kayıpları azaltıyor, zamandan ve paradan tasarruf sağlamanıza öncülük ediyoruz.

Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

Tüm bu avantajlara kavuşmak; türlerine göre kalite yönetim sistemi nedir? Sorunuza detaylı cevap bulmak ve bu sistemlerden sizin için uygun olanı, firmanıza nasıl entegre edebileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uygun bir teklif edinmek isterseniz ISO 9001 belgesi için Ekol Belgelendirme numaralarını anında siteden arayabilir veya canlı destek hattına da yazabilirsiniz.

Kalite Yönetim Sistemi Aşamaları Nelerdir?


Bu sistemler pek çok adımdan meydana gelmekte olup, bazılarını kısaca şöyle sıralayabiliriz:

1.    Kontrol mekanizmaları,
2.    İstatistiksel süreçler,
3.    Ürün kalite planlaması,
4.    Kontrol planları,
5.    Doğrulama protokolleri,
6.    Analizler,
7.    Üretim uygulamaları,
8.    Hata modları.

İşletmenizde ölçeklendirilebilir ve sürdürülebilir kalite anlayışının benimsenmesini sağlamak, sözünü ettiğimiz adımları başarıyla uygulamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan desteğe firmamız sayesinde kavuşabilirsiniz. Böylelikle gereksinim duyduğunuz kalite yönetim sisteminin kurulumunu ve uygulanmasını sağlayarak, organizasyon yapınızı beklentilere göre kurgulayıp müşteri memnuniyetini üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Kalitenin detaylarda gizli olduğunu bilen ve tüm faaliyetlerinde mükemmeliyetçi bir anlayışı benimseyen firmamız, işletmeniz için iyi olanı değil mükemmeli hedefleyecektir. Kalite yönetim sisteminin gerekliliklerinden hayata geçirilmesine, takibinden denetim ve iyileştirilmesine, analiz ve değerlendirmesinden güncellenmesine kadar tüm süreçleri profesyonel bir rehber eşliğinde yürütmek istiyorsanız, aradığınız proaktif çözümler için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Çok daha fazlası için lütfen Ekol Belgelendirme müşteri hizmetlerini arayın ve anında hizmet için teklif alın.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp