Sepetim Sepetim

Karbon Ayak İzi Doğrulama

Karbon ayak izi doğrulama işletmeler için yapılmakta olan hesaplamalar ve ölçümler sonrasında belge ile doğrulanmaktadır. Günümüzde birçok firma açısından son derece faydalı ve avantajlı olan bu hesaplamalar ve ölçümler belgelendirme ile doğrulanır. Hesaplanmakta olan bu karbon izlerinin kesinlikle onaylanması ve de doğrulanması gerekir. Doğrulama yapılması ile de kişilerin işletmelerinde belgenin bulundurulması söz konusu olur.

Bu belgenin ve doğrulamanın varlığı da işletmenin doğru ve de tutarlı olduğunu ispatlamaktadır. Bu nedenle kişilerin işletmeleri için almak istedikleri bu belge için doğrulamanın en iyi şekilde yapılması adına firmamızdan yardım alması mümkündür. Firma tarafından sağlanmış olan bu belgenin sayesinde kişilerin işletme itibarı da sağlanmış olur. Faaliyet göstermekte olan her türlü kurumun almasının mümkün olduğu bu doğrulma ve de belge için firmamız hizmet verir.


Karbon Ayak İzi Doğrulama Belgesi Nasıl Alınır?


Kurumsal sera gazı emisyon değerlerini hesaplamakta olan ve raporlayan firmamız ile bunu gösterir olan bir belgenin varlığından söz etmek mümkündür. Kişiler atmosfere verdikleri zararı yani salınımı anlamak ve ölçmek için bu doğrulamayı yaptırmalıdır. Bu süreç ise oldukça önemli olmakla beraber kişilerin her aşamaya ve sürece dikkat etmesinde fayda vardır. Bu nedenle ilk olarak doğrulama belgesinin vermesine yetkili olan firmamıza başvuru yapmanız gerekir.
 
Bu başvurunun sonrasında ise kişilerin bu belgeyi alması adına gerekli olan tüm incelemeler ve kontroller yapılmaktadır. Karbon verilerinin tüm standartlara uygun şekilde yapıldığına ilişkin olarak kanıtların test edilmesi önemlidir. Daha sonra ise envanter hazırlama ve raporlama süreçleri de test edilmektedir. Bu hazırlama süreci de test edilirken hem kurumsal hem de yerel tesis seçimlerinde unsurlar incelenmektedir.

En son olarak ise tüm incelemelerden sonra bulunan tüm sonuçlar ve de değerlendirmeler sonrasında süreç tamamlanıp rapor haline getirilmektedir. Elde edilen verilerin birbiri ile örtüşmesi durumunda da uygun görülen işletmeye bu belgenin verilmesi sağlanır.


Karbon Ayak İzi Doğrulama Belgesi Faydaları Nelerdir?


Sera gazı beyanlarının doğrulanması ve şirketlerin de faaliyetlerini gerçekleştirmekteyken yaydıkları sera gazı miktarının ölçümlerinin ne ölçüde olduğuna bakılmalıdır. Çünkü bu ortaya çıkacak olan sonucu ve de oranı vereceğinden kişiler işletmeleri hakkında atmosfere yayılan gazın etkisini de öğrenmiş olur.

İşletmelerin itibarının artması ve de müşteri karşısında atmosfere ne kadar zarar verildiğinin ya da bunu önlemek için ne gibi tedbirlerin alındığının anlaşılması açısından bu belge son derece önemlidir. İşletmelerin daha doğru işler yapması ve de yönetmeliğe göre hareket etmesi açısından da bu belge gereklidir.

İşletmelerin maliyet konusunda da son derece rahatlaması ve istedikleri ölçüde kar elde etmesi için bu belge önemlidir. Bundan dolayı kişilerin iklim değişikliği üzerindeki etkileri de gözlemlemesi için karbon ayak izi doğrulama belgesi oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • MSDS Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama
  Ekol Belgelemdirme firmasından MSDS Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama hizmetini en uygun fiyatlardan temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimize ulaşın.
 • ISO 26000 Belgesi Fiyatı
  Ekol Belgelendirme ile en uygun belgelendirme hizmetleri sunuluyor. ISO 26000 Belgesi Fiyatı edinebilmek için kurumsal sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilir ve anında bilgi alabilirsiniz.
 • Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti
  Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti alabilmek için araştırmalarınız sırasında rastladığınız firmamız Ekol Belgelendirme bu alanda sizlere en iyi hizmeti, en uygun fiyatlardan sunabilmektedir.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp