Sepetim Sepetim

Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti

Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti alabilmek için araştırmalarınız sırasında rastladığınız firmamız Ekol Belgelendirme bu alanda sizlere en iyi hizmeti, en uygun fiyatlardan sunabilmektedir.

Günümüzde küresel ısınmanın etkilerini, başta iklim değişiklikleri ile görmekteyiz. Malesef bugün tükettiğimiz gıdalardan, elektrik kullanımına kadar hayatımızın her anında karbon ayakizi detayları yer almaktadır. Misal araç kullandığımızda yaktığımız mazot, evlerimizi ısıttığımızda harcanan elektrik, doğalgaz enerjisi, yemek yerken tükettiğimiz ürünlerin üretim süreçleri ve daha nicesi malesef bazı miktarlarda karbondioksit salınımına neden olmaktadır.

Dünya´nın her yerinde standart olan bazı şeyler vardır. Örneğin karbon ayakizi için bazı faktörler bunlardandır. Ulaşım ağında, endüstriyel yaşantılarda ve işlerde, fosil yakıtların kullanımında, elektrik kullanımındaki yüksek enerji tüketimleri en başta gelmektedir. Akabinde ise sanayileşme durumları önemli bir yerdedir. Son senelerde gittikçe artan nüfus ile orantılı sanayilerin artması da karbondioksit salınımı konusunda hızlı bir artış göstermiştir. Kontrolsüz olan ve hızlıca artmaya başlayan bu husus karşısında hemen her birey kendini sorumlu hissetmelidir.

Aynı zamanda artan karbondioksit salınımı faktörleri başında da hayvancılığı da örnek olarak gösterebiliriz. Artan nüfus ile et tüketimlerinde besi hayvancılığındaki seri üretim sebebi ile atmosfere malesef daha fazla metan gazı salınımı olmaktadır. Bunların en yakın takipçisi ise atık maddelerdir. Son dönemlerde İstanbul ilinde de malesef atık maddelerin verdiği sorunları denizlerimizde de görebiliyoruz. Dünya üzerinde bu atık maddelerin ne denli fazla olduğunu, nekadar yüksek miktarlarda olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Malesef atıkların artması ve fazla olması nedeni ile ülkemizdeki doğal kaynaklarn yaşam alanlarına zarar verdiğine hepimiz şahit oluyoruz. işte bizden sonraki nesillere daha iyi bir yaşam sunabilmek ve Dünya´nın daha fazla kalıcı olmasını sağlayabilmek için KARBON AYAKİZİ HESAPLAMA oldukça önemlidir.

Günlük yaşantılarımızdaki işlerin verimli olması için hızlandırılmış teknikler de bazı durumlarda karbondioksit salınımını arttırmaktadır. Yaşam şekillerimiz, alışkanlıklarımız karbon ayakizi konusunda büyük bir öneme sahiptir.

NE YAPILMALI?

Öncelikle her firma karbon ayakizi hesaplamasını yaptırmalıdır. Hem firma prestijinizi korumak, rakiplerinizden daha iyi durmak hemde Dünya´mıza karşı olan sorumluluklarınız nedeni ile buna önem vermelisiniz. Bı bağlamda şuanda sitesinde bulunduğunuz Ekol Belgelendirme firması karbon ayak izi hesaplaması konusunda sizlere destek vermekte ve firmanızın, personelizin ve faaliyetleriniin daha az karbon ayakizi bırakması için gerekli eğitimleri de sunabilmektedir. Enerji tasarruflarını yapabilmek adına sizlere firma danışmanlarımızın vereceği eğitimler sayesinde karbon ayak izi azaltmasını sunabiliriz.

Unutmamalısınız ki küresel ısınmanın en önde gelen, başlıca sorunu karbon ayak izidir. Sera etkisine yol açmış olan bazı gazların oluşumuna neden olan ve fosil yakıtların kullanımı nedeni ile Dünya´nın atmosferine yayılan korbondiyoksit salınımı herkesi doğrudan etkilemektedir. Ürün üretimlerinde kullanılan elektrik miktarı bile önem arz etmektedir.

Ekol Belgelendirme´den alacağınız profesyonel hizmet ile sizlerde daha az karbon ayakizi için gerekli adımları atabilirsiniz.

Son olarak karbon ayakizinin azaltılması için bazı küçük bilgiler aktaralım;
Örneğin bir tatile gidecekseniz uçak ile seyahat etmeyin, kullandığınız elektriklerin yenilenebilir enerji olmasına dikkat edin. Isınma ihtiyaçlarınız için doğalgazdan çok güneş enerjisi kullanmaya özen gösterin. Hem doğalgaz faturalarınızı azaltır hemde ekolojiyi korursunuz. Mümkün olduğunda şehir içi seyahatlerinizde otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Konu detayları ve ihtiyacınız olan tüm belgeler için bizi arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • UBB Kaydı (Ulusal Bilgi Bankası Ürün Kayıt)
  UBB Kaydı (Ulusal Bilgi Bankası Ürün Kayıt) taleplerinizin yönetimi, başvuru ve onay işlemlerinde başarılı sonuçlar alabilmek adına, zaman kaybetmeden hemen Ekol Belgelendirme firmamız ile irtibata geçebilir ve uygun fiyatlardan yararlanabi
 • Teknik Dokümantasyon Hangi Bilgi ve Belgeleri İçermeli?
  Ekol Belgelendirme´de aradığın tüm yanıtlar var. Teknik Dokümantasyon Hangi Bilgi ve Belgeleri İçermeli? sorusunun yanıtını bugün kurumsal sitemizde sizlere sunduk.
 • ISO 56000 Eğitimi
  ISO 56000 Eğitimi ile alakalı profesyonel kadrosu ile Tüm Türkiye´de hizmet veren Ekol Belgelendirme firmamıza hoşgeldiniz. Bir çok bilgiye sitemizden erişebilir ve anında bilgi alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp