Karbon Ayakizi Raporlaması

Karbon Ayakizi Raporlaması ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere Ekol Belgelendirme´nin kurumsal web sayfasından erişebilir ve alanında uzman danışmanlardan bu konuda destek alabilirsiniz.

Firmamız küçük firmaların veya devasa firmaların, büyük ölçekli işletmelerin, kobilerin ihtiyacı olan " Karbon Ayakizi Hesaplama " taleplerini değerlendirmekte ve kısa süre içerisinde işlemleri tamamlamaktadır. Kyoto Protokolleri ile belirlenen üretimlerde, hizmetlerde, işlemelerde vb.. faaliyet kapsamlarında oluşabilecek, meydana gelebilecek olan sera gazlarının etkilerinden CO2 yani karbondioksit cinsinden eş değerli hesaplamalarının yapılması KARBON AYAKİZİ´ni meydana getirmektedir.

Ekol Belgelendirme olarak sadece sizin değil, aynı zamanda sizden sonraki kuşakların, sonraki yaşamında hayat sürülebilir bir dönemden geçebilmesi için Karbon Ayak İzi Hesaplama konusunda hassasız. Karbon ayakizi çalışmalarında üretimlerinizdeki verimin artmasına, tedarik zincirinizin kalitelenmesine, üretimlerinizdeki kullanılan kaynakların ve enerjilerin verimliliğini sağlamaya, pazarlama teknikleri anlamında firmanıza katkı sağlamaya etkili sonuçlar doğurmaktadır. Firmamız ISO 14064 standardına uygun bir şekilde karbon ayakizi hesaplamasını ve raporlamasını yapmaktadır.

KARBON AYAKİZİ HESAPLAMA HİZMETİ

Ekol Belgelendirme´den karbon ayakizi hesaplama hizmeti alabilirsiniz. Artan insan nüfusu nedeni ile üretim aşamalarında ve farklı alanlarda insanların atmosfere saldığı sera gazlasının ölçülmesi ile ilgili tüm değerler bununla ilgilidir. Doğamıza, atmosferimize verilen zararı bu hesaplama ve raporlama ile sunabiliriz. İlgili ölçümlerin yapılabilmesi için firmamızı arayabilir ve nerede olursanız olun en iyi hizmetleri, en doğru raporlamaları ve teknikleri bizden edinebilirsiniz.

Karbon ayakizi hesaplamaları ile çevreye verilen zararı, atmosfere verilen zararları anlarsınız. Firmalar için önemli bir konu olan karbon ayakizi hesaplaması önemlidir. Atmosfere ve çevreye verilen zararların hesaplanarak karbondioksit emisyonunu engellemek adına doğru analizler yapılmalı ve en iyi önlemler alınmalıdır. Küresel ısınma, iklim değişiklikleri son yıllarda nitekim herkesin dikkat etmesi gereken bir husustur. Çok güzel örnekleri artık ilimiz İstanbul´da da görebiliyor ve karbon ayakizi hesaplamasının ne denli önemli olduğunu anlayabiliyoruz.

Çok değil daha yakın zamanda İstanbul´da taş büyüklüklerinde dolu taneleri yağarak neredeyse tüm araçların kaportalarına zarar verdi, evlere zarar verdi, araç camlarını dahi kıran bu iklim değişikliği olayı haricinde yine son dönemlerde malesef İstanbul marmara denizinde ortaya çıkan müsilaj sorunları da birer iklim değişikliği, küresel ısınma örnekleri arasındadır. Sizlerde firmanızın, ürettiğiniz ürünlerin yalnızca ülkemize değil, aynı zamanda dünya üzerinde de bazı etkilerinin olabileceğini unutmamalı ve kesinlikle karbon ayakizi hesaplamasını Ekol Belgelendirme ile yaptırmalısınız.

KARBON AYAKİZİ HESAPLAMA DÖNEMLERİ

Firmalar için önemli bir husus olan bu işlem çoğu zaman senelik yapılmaktadır. Senelik belli periyotlarda ölçümlenerek yapılan hesaplamalarda bir kişinin veya kurumun karbon ayakizi olabilir. Yada ülkenin, organizasyonların da karbon ayakizi hesaplaması yapılabilmektedir.

FİRMALARIN KARBON AYAKİZİ HESAPLANMASI

Firmaların bu işlemleri yaptırması çok önemlidir. Son dönemlerde yukarıda da verdiğimiz örneklerin daha fazlası dünya üzerinde görülmüş ve halen daha görülmeye devam etmektedir. Nitekim kuzey kutbunda eriyen buzullar sadece o bölgeyi değil malesef tüm dünyayı etkilemektedir. Kurumların karbon ayakizi hesapatması için gerekli standartlara hakim olan danışmanlarımız ile firmanızın satışları, pazarlamaları, üretimleri, ik bölümleri, tedarik zincirleri gibi tüm süreçlerin hesaplamasını yapıyor ve aynı zamanda tesislerde, ofislerinizde, fabrika ve atölyelerinizde de kaynak kullanımı konusuna değiniyoruz.

Ekol Belgelendirme´yi arayarak sizlerde firmanız için " karbon ayakizi hesaplama " faaliyetlerinden hemen Türkiye´nin herhangi bir şehrinde yararlanabilirsiniz.

Karbon ayakizi hesaplamasının yanıda kullanılan bazı ISO standartları da bulunmaktadır. Örneğin ISO 14064 standardına baktığımızda burada firmaların sera gazı envanterlerinin tasarlanması, geliştirilme işlemleri, yönetilme aşamaları ve raporlaması yer almaktadır. Ayrıca kurumsalların karbon ayakizi düşürülmesi adın yapılacak olan adımlar, özel projeler yer alır ve firmanın sera gazı envanteri doğrulaması yapılmaktadır. Sizlerde kurumsal alanlarınızda sürdürülebilirlik kapsamlarında hizmet almak için doğru yerdesiniz. Kurumsal sürdürülebilirlik hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen bize iletişim sayfamızda yer alan numaralardan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Koruyucu Maske Üretimi CE Belgelendirmesi
  Koruyucu Maske Üretimi CE Belgelendirmesi - Maske CE Belgesi taleplerinizde Ekol Belgelendirme sizlere hızlı bir şekilde belgelendirme aşamalarını sunar ve işletmenizin CE Belgesine sahip olmasını sağlar.
 • Müşteri Şikayetleri Yönetimi ISO 10002
  Müşteri Şikayetleri Yönetimi ISO 10002 Belgelendirme Sistemleri´nde uzman kadromuz ile Türkiye´nin her yerinde sizlerin hizmetindeyiz. Ekol´ü arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası
  Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası hazırlatmak isteyen tüm üreticilerin ilk tercihi tecrübeli firmalar olacaktır. Bu alanda işinin ehli bir ekip ile dosyaların hazırlanmasını Ekol Belgelendirme bünyesi altında yapmaktayız.
Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 747 10 62
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Ara