Sepetim Sepetim

Kenya İhracat Uygunluk Sertifikası (PVOC Belgesi)

Kenya ülkesine Türkiye ve diğer ülkelerden ihracat yapmak isteyenlerin Ürünlerle alakalı uygunluk belgesi alması gerekir. Kenya´da bulunan standartlar kurumu ithal edilen tüm ürünler için kalite ve sağlık, güvenlik, çevre standartlarına uygunluğunu sağlayabilmek için PVoC programı bulunmaktadır. Bu programa dahil olmak ve her ihracat firmasının bu programdan onay alınması gerekmektedir. Ekol Belgelendirme´den danışmanlık hizmeti alarak Kenya İhracat Uygunluk Sertifikası (PVOC Belgesi) almak için gerekli tüm adımları sizin adınıza yönetmekteyiz.

KENYA İHRACAT UYGUNLUK SERTİFİKASI (PVOC)
Kenya sertifikalandırma sistemlerinde en deneyimli kadro ile en hızlı şekilde süreci takip etmekteyiz. Kenya hükümetinin resmi kurumlar vasıtası ile ithal olan ürünlerin kontrolü sağlanmaktadır. Ürünlerin ihracatının olmasından önce sertifikalandırılması zornludur. Sertifikası olmayan ihracatı gerçekleştirecek olanların ülkedeki gümrükte tutulması ve cezai müeyyede uygulanması veya ürünlerle ilgili ihracat ülkesine iadesi söz konusu olacaktır.

Ekol Belgelendirme olarak sunacağımız bu hizmet kapsamında Kenya için gerekli belgelendirmeyi edinebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Öncelikle GTIP kodunu bizlerle paylaşarak kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Belge kapsamına girenlerin bizden hizmet alması mümkün olacaktır.

Uygunluk belgesini alabilmek için Ekol danışmanları ihracata ait proforma faturayı, ürünlerin görsel markalama kontrollerini, nihai faturaları, paket listelerini ve ürünler için güncel test raporları ile kalite sertifikaları gerekir. Ekol Belgelendirme eksik olan tüm dökümanlarınızın hazırlanmasında da hızlı bir şekilde sizlere destek olacaktır. Tüm bu belgeler hazır olduğunda bize ulaştırılması ve uygun olunduğu taktirde de ihracatınız için uygunluk belgesi dökümanının hazırlanması danışmanlarımız aracılığıyla sağlanacaktır.

Kenya ülkesi diğer bir çok ülke için COC belgesi gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmanız bir çok ülkede ürünlerinizin rahat girişinin olması adına mümkün olacaktır.  Çok uzun senelerdir Ekol Belgelendirme olarak PVoC belgesi ihtiyacı olanlara kurumsal hizmet vermekteyiz.

CoC Uygunluk BelgesiKenya´ya ürün ihracatı yapabilmek için öncelikle yükümlülüklerinizi yerine getirmelisiniz. PVoC belgesi olmayan ürünlerin gümrükte girişine izin verilmemektedir. Kenya ülkesine gönderilen tüm ürünler için CoC belgesi Uygunluk Sertifikası  ihtiyacı olacaktır. Uygunluk belgeleri her gümrükleme işlemi için zorunlu olan bir husustur. Program dahiline girmeyecek olan ürünler dahi KEBS sistemi gözetimine dahil olmaktadır.

 

Kenya için uygunluk sertifikalarını alabilmek adına tecrübeli danışmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Uygunluk belgesine sahip olmayan malların yasal, maddi sonuçlarının tamamı sizi kapsayacaktır. Uygunluğun dogru bir şekilde sağlanabilmesi için bizden destek alabilirsiniz. Tüm tedarikçiler ve ihracatçılar sistem dahilindedir. Ülkeye giren malların güvenlik, kalite ve emniyet koşullarının karşılanabilir olması, uluslararası ticaret koşullarının yapılabilmesi ve gümrükte meydana gelecek olan gecikmelerin önlenebilmesi için bizden destek alabilirsiniz.

PVoC sisteminde bazı unsurlar en önemli detayları içerir. Sevkiyatlar öncesindeki fiziksel gözetimlerin sağlanması, numunelerin alınması, akredite laboratuvarlarındaki testlerin ve analiz çalışmalarının yapılabilmesi, ürün süreçlerindeki tetkikler, belgelerdeki yasal düzenlemelerle alakalı uygunluk kontrollerinin sağlanması, Kenya standartlarına uygunluk değerlendirmeleri ve diğer tüm hususlar için bizden destek alabilirsiniz.

Kenya İhracat için ihtiyacınız olan PVoC belgesinde en uygun fiyatları sunuyoruz. Bu sistemde belgelendirme için bir sabit fiyat bulunmamaktadır. Sistem kapsamında yapılacak olan ihracata göre fiyat rakamında ufak değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Net bir teklif sunabilmemiz için ihracat miktarını içeren proforma fatura görselinizi tarafımıza iletmeniz yeterli olacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • İnovasyon Nedir?
  ISO 56000 İnovasyon Yönetimi belgelendirme hizmeti veren Ekol Belgelendirme´de İNOVASYON kelimesi ele alındı. Bu içeriğimizden hemen bilgi sahibi olabilir ve Ekol´den ISO teklifi alabilirsiniz.
 • Ekolojik Ayak İzi
  Ekolojik Ayak İzi Nedir? Sürdürülebilirlik Hakkında Herşey Ekol Belgelendirme tarafından siz değerli ziyaretçilerine geniş kapsamlı bilgilendirmeleriyle birlikte bu web sitesinde sunulmaktadır.
 • Sorumlu Kaynak Kullanımı Denetimi URSA Danışmanlık Hizmeti
  Sorumlu Kaynak Kullanımı Denetimi URSA Danışmanlık Hizmetimiz ile sizlerin karşısındayız. Türkiye´nin en iyi danışmanlarının yer aldığı Ekol Belgelendirme aracılığı ile URSA Danışmanlık faaliyetlerinden yararlanabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp