Sepetim Sepetim

Kimyasal, Kozmetik, Deterjan Ürün Güvenlik Değerlendirmesi

Dünya´nın hemen her ülkesinde artık kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünler en çok ilgi gören, ihtiyaç duyulan tüketim ürünleri arasında yer almaktadır. Fakat kozmetik ürünlerinde yer alan mikroorganizma komtaminasyonunun riskleri altındatır. Ürünlerde yer alan mikroorganizmalar bütünlüğü bozulan derileri infekte edebilmektedir. Bu nedenle 2013 senesinde yürürlüğe giren kozmetik ve deterjan ürünlerinin analiz edilmesi, ürünlerin güvenlik değerlendirmesinin yapılmasında gerekli olan dosyaların hazırlanması gerekmektedir.

Kısacası bir kişisel bakım ürününün, deterjan ürününün veya kozmetik ürününün piyasaya sunulmadan önce güvenliğinin sağlam olduğu kanıtlanmalı, üretim aşamalarında, geliştirme aşamalarındaki bir çok testin başarılı sonuçlanması gerekmektedir.

Cosmetic Product Safey Report/CPSR yani Kozmetik Güvenlik Değerlendirmesi Raporu için alanında uzman, teknik bilgisi yüksek danışmanlarımız Ekol Belgelendirme çatısı altında, yetkili laboravutarlar ile gerekli analizleri sağlamakta ve ürünleriniz için bir çok aşamayı kontrol altında tutmaktadır. İlgili ürünlerin toksikolojik profilini, kimyasal yapısı ve maruz kalma seviyelerinin tamamının hesaplaması firmamız tarafından yapılmakta ve insanların üzerindeki etkisi ortaya çıkarılmaktadır.

Günümüzde hemen her yaştan kesim kozmetik ürünü kullanmaktadır, bu ürünlerin insan sağlığına, çevre sağlığına zararlı bileşenler içermemesi için gerekli yasa ve yönetmelikler bulunmaktadır. Kozmetik Ürünlerde Güvenlik Değerlendirmesine İlişkin Klavuz çatısı altında gerekli yönetmelik yürürlüktedir. Biz ürünün piyasaya arz edilmeden önce gerekli bilgi dosyası, güvenlik bilgileri kesinlike yer almaktadır. Güvenliğin oldukça önemli olduğu bu ürünlerde bu değerlendirme yapılmadan piyasaya sunulması sorunları beraberinde getirebilir, geri dönüşü olmayan sorunları..

Kimyasal & Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirmesi Raporu Hazırlama

İlgili raporu hazırlayacak olan Ekol Belgelendirme yetkili personeli sorumlu olan kişisi, biyoloji, kimya, biyokimya, eczacılık, toksikoloji, mikrobiyoloji, dermantoloji, tıp veyahut eşdeğer bir bilim dalında diploma sahibi olan kişiler arasında yer almaktadır. Yalnızca diploması değil aynı zamanda yeterli miktarda tecrübeside bulunan danışmanlarımız tüm eğitimlerini tamamlamış ve bir çok sertifikaya sahip kişilerdir.

Kozmetik güvenlik değerlendirmesi raporunun hazırlanabileceği firmamızda aynı zamanda ürününüzü piyasaya sürebilmeniz için gerekli olan ürün bilgi dosyanızın da hazırlanması sağlanabilmekte ve aynı zamanda firma içinizde mesul müdürü yani sorumlu teknik eleman bulundurma zorunluluğunuzda yer almaktadır. Kozmetik veyahut eczacılık alanında en az 2 sene çalışmış olan , kimyagerler, biyokimyagerler, kimya mühendisleri, biyologlar veya mikrobiyologlar firmanız içerisinde sorumlu teknik eleman yani mesul müdür olarak görevlendirilebilmektedir.

Avrupa Ülkelerinde Kimyasal & Kozmetik Ürünlerinin Satışı

Avrupa Birliği içerisinde yer almak isteyen firmaların, ürünlerinin ilgili pazarda rahatlıkla dolaşımda bulunabilmesi için Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler ile sorumlu kişi atanması yapılmalı ve bu sorumlu kişi aracılığı ile gerekli başvuruların yapılması gerekmektedir. AB pazarında, yurt dışında ürünlerinizin rahatlıkla satışının yapılabilmesi için firmamızın yurt dışı dost danışmanlık firmaları ile işbirliği içerisinde olduğunu bilmenizi isteriz. Bu konu ile alakalı detaylı bilgileri sizlere aktarabilmemiz için hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayarak müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Şirketinizin kozmetik ürün güvenlik değerlendirme çalışmalarının itina ile yürütülmesi için lütfen Ekol Belgelendirme numaraları ile irtibata geçiniz. Kısım Kozmetik Ürün Güvenlik Bilgisi,  Kısım ise Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirmesi alanında uzman kadromuz ile hizmetlerimizi sunabilmekteyiz.

Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirmesi Adına İhtiyacınız Olanlar

* Dağıtıcı firmaların ve üretici firmaların adı, irtibat bilgileri
* Üretici olan firmanın GMP uygunluk belgesi
* Hammaddelerin tamamının adları, ürün formülasyonu
* Hammaddelerin malzeme güvenlik formaları, güvenlik bilgi formları
* Ürün içerisinde yer alan hammaddelerin alerjen bilgileri, alerjen sertifikaları
* Tüm hammaddelerin analiz sertifika ve spesifikasyonları
* Ürün formülünde bulunan maddelerin toksikolojik profilleri
* Kalıntıları, ambalaj materyalleri ve safsızlık detayları
* Tamamlanan ürünün kimyasal, fiziksel, mikrobiyolojik testleri bulunan ürün spesifikasyonları
* Tamamlanan, bitmiş ürün için malzeme güvenlik / msds formu
* Challange testi / koruyucu etkinlik testlerinin raporları
* Stabilite testlerin raporları
* Ambalajların materyallerinin bilgilendirmesi
* Ürünün doğru ve tam etiketlendirilmesi
* İddiaları içeren belgeler

Daha fazlası ve aklınızdaki sorular için hemen bizi arayabilirsiniz. Ekol Belgelendirme Türkiye´nin her yerinde hizmet vermektedir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp