Sepetim Sepetim

Kimyasal ve Deterjanlar İçin Ürün Güvenlik Değerlendirmesi

Kimyasal ve Deterjanlar İçin Ürün Güvenlik Değerlendirmesi ile ilgili bilgileri aktardığımız bu sayfamızda bir çok detaya hakim olabilir ve aradığınız güvenlik değerlendirme hizmetinden hemen Ekol Belgelendirme aracılığı ile yararlanabilirsiniz.

ÜGD yani ürün güvenlik değerlendirmesinin genel olarak tanımına bakacak olursak, kozmetik ürünlerinde, kimyasal ürünlerde, deterjanlarda bulunan her bir bileşen için ön görülen kullanım koşullarının yer alması, ön görülen koşullarda testlerin yapılması zorunludur. Özellikle kozmetik ürünlerinde bu güvenlik değerlendirilmelerinin yapılmasına dair önemli detaylar gerekli klavuzlarda, bileşen ve ürün içeriği hakkında verilmesi gereken tüm detaylar net bir şekilde yazmaktadır. Bu ürün alanlarının tamamında insan sağlığı için güvenlik değerlendirmeleri adına üreticiler ürünün tüm bileşenlerinin toksikolojik karakterlerini, kimyasal yapılarını ve maruz kalma seviyelerini göz önünde bulundurma zorundadır.

Ekol Belgelendirme olarak kimyasal ürünler ve deterjanlar için ihtiyaç duyduğunuz anda ürün güvenlik değerlendirmesi hizmetlerini sizlere sunmaktayız. Alanında uzman, profesyonel ve tecrübeli danışmanlarımız ile sizlerin yanındayız.

Deterjanın tanımına bakacak olursak, deterjan demek temizlik ve yıkama esnasında kullanılabilen sıvı, katı, toz, kalıp ve buna benzer formların evsel olabilenleri ve endüstriyel amaçlı kullanılabilmelerinde aktif olarak kullanılan temizlik ürünlerine denilmektedir.

Ülkemizde deterjan kapsamına giren ürünlerin satışa sunulabilmesi için gerekli iznler T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı makamına bildirimlerinin yapılması ve ilgili bakanlık tarafından ise bu yapılan bildirimin onaylanmış olması gerekmektedir.

Ekol Belgelendirme sizler için tüm kimyasal ürünler ve deterjanlar için güvenlik değerlendirmesi ve diğer taleplerinizi tecrübeli ekibi ile yapmaktadır. İnsan sağlığına zararlı olup olmadığının kontrol edilmesi amacı ile güvenlik değerlendirmesi yapılmalıdır. Kimyasal ürünler ve deterjan konumunda bulunan tüm ürünlerin yönetmeliklerde yer aldığı tüm gerekliliklere uygun olması gerekmektedir.

Kimyasal ve Deterjanlar İçin Ürün Güvenlik Değerlendirmesi Yapanlar

İlgili kimyasalların güvenlik değerlendirmesinde tabi olacağı tüm detayları 2017 yılında yayınlanan Kimyasalların Kayıtları, Değerlendirilmeleri, İzin ve Kısıtlamaları Hakkındaki Yönetmelikte net bir şekilde açıklanmıştır.  Deterjanların ise 2018 tarihinde açıklanan Deterjanlar Hakkında Yönetmelik başlığı ile detaylıca açıklandığı bilinmektedir.

Ekol Belgelendirme hem kimyasal ürünler hemde deterjanlar için güvenlik değerlendirmesini sizlere başarılı bir şekilde yaptığı, olumlu sonuçlara kısa sürede oluşabileceğiniz hizmetler sunmaktadır.

İmalatçı firmaların deterjan bildirimi işlemlerinde beyan edildiği formülde yer almış olan aktif maddelerin biyolojik olarak parçalanabilirlik oranlarını gösteren belgelerin de bakanlık tarafından istenmesi hallerinde biyolojik olarak parçalanma oranlarını gösteren belge gönderilmelidir. İlgili formülünüzde yer alacak olan yüzey aktif maddelerin imalatçısı tarafından da taahütname yer almaklıdır. Ürünler için bu bildirim yapıldığında tabikide danışmanlarımız size aşama aşama bilgi verecektir ancak üründe kullanılan tüm hammaddelere ait güvenlik formlarının olması gerekmektedir. İthal olan ürünler için ise esrbest satış sertifikası zorunluluğu aranmaktadır.

Daha fazla bilgi ve güvenlik değerlendirmesi adına merak ettiğiniz her türlü soru için Ekol Belgelendirme firmamızı arayabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti
  Karbon Ayakizi Hesaplama Hizmeti alabilmek için araştırmalarınız sırasında rastladığınız firmamız Ekol Belgelendirme bu alanda sizlere en iyi hizmeti, en uygun fiyatlardan sunabilmektedir.
 • ISO 10004 Nasıl Alınır?
  Türkiye´nin öncü belgelendirme firması Ekol´den ISO sertifikası alın! ISO 10004 Nasıl Alınır? sorusunun geniş kapsamlı yanıtı için web sitemizde yer alan numaramızı hemen arayabilirsiniz.
 • ISO EN 26000:2020 Detaylı Bilgiler
  ISO EN 26000:2020 Detaylı Bilgiler orjinal içeriğinden Ekol Belgelendirme tarafından çevrilmiştir. Sitemizde ISO 26000 ile alakalı bu içeriği hemen inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp