Sepetim Sepetim

Koruyucu Maske Üretimi CE Belgelendirmesi - Maske CE Belgesi

Koruyucu Maske Üretimi CE Belgelendirmesi - Maske CE Belgesi taleplerinizde Ekol Belgelendirme sizlere hızlı bir şekilde belgelendirme aşamalarını sunar ve işletmenizin CE Belgesine sahip olmasını sağlar.

Cerrahi maske, kişisel koruyucu maskelerin üretimini yapacak firmalar için CE Belgelendirme, AT Tip İncelemesi, Self Deklarasyon, Test ve Denetim hizmetleri yapılması gerekmektedir. Geçmişten günümüze uzanan pek çok salgın bulunmaktadır. Yakın zamandan örnek verecek olursak, ebola, kara veba, ispanyol gribi, sars ve 2020 yılında Çin´den Dünya´ya yayılan Korona Virüs salgınları dünya üzerine maske kullanımının ne kadar önemli bir hal aldığını da herkesin bildiği üzere gözler önüne sermiştir. Bu tür salgınların yayılmasını önlemek amacı ile bakanlığımız tarafından yayınlanan yönetmeliklere ve standartlara uygun üretimlerin yapılması gerekmektedir. Eğer ki bir imalatçıysanız ve ürünlerinizi yurt dışı pazarına göndermek istiyorsanız CE Belgesiz maskeler hiçbir yerde geçerli olmayacaktır. Dünya standartlarına uygun maske üretimi için Ekol Belgelendirme firmamızı arayarak işletmenizin ve ürünlerinizin ihtiyacı olan tüm belgeleri alabilirsiniz.

2016/425/EU Kişisel Koruyucu Ekipmanlar yönetmeliğine göre Toz Maskeleri Onaylanmış Kuruluş ve Akredite Laboratuvarları tarafından test edilmeli ve firmamız tarafından sertifikalandırılması yapılabilen ürün gruplarıdır. Dünya´yı etkisi altına alan corona virüs sebebi ile maske kullanımının önemi artmış ve salgının ilerlemesi ile bir süre daha süreceği bilinmektedir. Maskeler de kendi içinde çeşitli gruplara ayrılabilmektedir. Örneğin; alınan havanın temizliğini sağlanması ve insanların sağlığının korunması amaçlanan maske grupları ve iş ve alan grubuna göre toz maskeleri, cerrahi maskeler, kaynak maskeleri, solunum maskeleri de bulunmaktadır.

Maskede CE Belgesi Bulunması

Üretimini yapacağınız maskelerde dünyada geçerli olan CE logosunun bulunması demek o maskenin, AEA ( Avrupa Ekonomik Alanı ) bölgesinde satışının ve teslimatının mümkün olduğu demektir. CE sertifikası alınarak üretilen maskeler sağlık, çevre koruma standartları ve güvenlik açısından da belirlenen kurallara uygun olarak üretilmiş demektir.

Şayet işletmenizin üreteceği maske Cerrahi Maske kategorisine giriyor ise, CE Belgelendirmesinin yanı sıra, Avrupa Ekonomik Alanın´da rahat dolaşım ve satış imkanı için EN 14683 standardı kriterlerini de yerine getirmelidir. EN 14683 standardı hakkında kısaca bahsedecek olursak, bu kriterler tıbbi olan yüz maskeleri ile ilgilidir ve bu maske ürünleri için gereklilikleri ve testleri içermektedir.

Klasik Cerrahi Yüz Maskeleri

Klasik olarak kullanımda bulunan cerrahi maskeler tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de çene ve burunu tamamen kapatacak şekilde tasarlanan ürünlerdir. Klasik cerrahi maske ürünleri hastane personeli ile hasta arasındaki bulaşıcı olan bu virüsün geçişini sınırlayan bir engel olacaktır.

CE Belgesini Maske Üreticilerin Alması

Risk seviyelerine ve kullanım amaçlarına göre maske üreticileri için yayımlanan içeriklerde, üreticilerin yapacakları uygunluk değerlendirme çalışmalarında, ilgili alanda faaliyet gösteren uluslararası denetim kuruluşlarına başvurmak gereklidir. AB ( Avrupa Birliği ) tarafı ile onaylanmış olan kuruluşlar bu alanda yetkilendirilmiştir. AB Tarafından onaylanmış olan kuruluşlar 2016 / 425 / EU Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği veyahut Steril olmasına ve cerrahi amacına göre ise 93 / 42 / EEC Tıbbi Cihaz Yönetmeliğine göre CE Belgesi vermektedir. Firma ürünlerinde yapılan incelemeler risk değerlendirmesi ve özel testler yapılmaktadır. Tüm test işlemlerini gerçekleştirmenizin ardından uygun görüldüğü taktirde CE Sertifikasını alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme Maske üretimi için CE BELGESİ almanız konusunda sizlere tüm bu hizmetleri verebilmektedir.

Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunduğu MASKE CE BELGESİ hizmetinden yararlanan ve CE Belgesi almaya hak kazanan işletmeler 5 sene boyunca bu belgeyi kullanabilmektelerdir. Maskelerde CE Belgesi alınabilmesi için yapılan bazı testler şunlardır; Bakteri filtresi testleri, uyumluluk testleri, mikrobiyal testler, sıçrama testleri ve nefes alınabilirlik testleridir.

Sizlerde alanında uzman ve uzun yıllardır Belgelendirme faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve alanında uzman kadromuza ulaşmak için hemen incelemekte olduğunuz EKOL BELGELENDİRME web sitesinin iletişim sayfasını ziyaret ediniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • MSDS Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama
  Ekol Belgelemdirme firmasından MSDS Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama hizmetini en uygun fiyatlardan temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimize ulaşın.
 • CE Belgesi Yoksa Ne Olur?
  Türkiye´de imal ettiğiniz ürünleriniz için CE Belge danışmanlığında Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir. CE Belgesi Yoksa Ne Olur? sorusunun yanıtını hemen buradan inceleyebilirsiniz.
 • Ekolojik Ayak İzi
  Ekolojik Ayak İzi Nedir? Sürdürülebilirlik Hakkında Herşey Ekol Belgelendirme tarafından siz değerli ziyaretçilerine geniş kapsamlı bilgilendirmeleriyle birlikte bu web sitesinde sunulmaktadır.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp