Koşer Sertifikası Almak

Koşer Sertifikası Almak için merak edilen tüm bilgiler, belgenin alınabilmesi için izlenmesi gereken yol ve Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunduğu hizmetleri hemen sitemizden inceleyin.

Koşer konusu aslında Musaviliğe göre tüketilmesi uygun olan ürünlerin serbest olduğu " Kosher Belgesi " içindir. İbraniceden gelen ve anlamı uygun, mübah olan, caiz olan demektir. Bu belgenin İslam dinimizdeki anlamıda Helaldir. Yani bir nevi Musevilikte Kosher demek İslamiyette Helal demektir. Firmaların ürettiklerinin veya sunduklarının kosher kurallarına uygun olması için gıda üretim aşamalarındaki tüm süreç, kullanılan tüm ürünler kontrol altına alınmakta ve her aşamanın Musevi din adamları tarafından kontrol edilmesi gerekir. Yapılacak olan bu kontroller ile birlikte bir sorun olmayan firmaların ürünleri için Kosher Belgesi verilebilmektedir.

Biz Ekol Belgelendirme olarak Koşer Sertifikası " Kosher Belgesi " alabilmeniz için sizlerin yanında oluyor ve sizlere en iyi fiyatları sunabiliyoruz. İhtiyacınız olan her türlü belgelendirme talebini öncelikle sitemizde bulunan numaralarımız üzerinden bize ulaşarak sorabilir, bizden bilgi alabilirsiniz.

KOŞHER BELGESİ

Üretimi yapılan tüm gıda ürünlerinin Musavi inanışlarına uygun bir şekilde hazırlandığının kanıtlandığı Kosher Belgesi için en doğru yerdesiniz. Firmanızın ürettiği ürünlerin insan sağlıkları için uygun olduğu, insanlar için güvenilir olduğu, insanlık için kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiği anlamına gelmektedir. Ülkemizde üretilen ve özellikle İsrail ülkesine gönderilecek olan tüm ürünlerin Kosher Belgesi´ne sahip olması gerekir. Sizlerde bu belgeye hızlı bir şekilde sahip olabilmek için Ekol Belgelendirme´nin alanında uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.

İsrail ülkesine ihraç edilecek olan tüm gıda maddeleri Türkiye´de bulunan Hahambaşılık tarafından bu belgenin alınması ile yolu açılacak ve gönderilebilecektir. Lakin süt ve et ürünleri için bu bölgeye gidecek olan ürünlerin kritik olması nedeni ile din otoritelerinin çalışmasının yapılması ve caiz bulunması şartı aranır. Bu konuda detaylı bilgiyi en iyi şekilde almak adına iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ve ilgili sayfada bulunan telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Ülkemizde bulunan HELAL GIDA BELGELENDİRMELERİ gibi Kosher Belgelendirmeleri çalışmalarıda danışmanlık firmamız tarafından yapılabilmektedir. Kosher kriterlerini öğrenmek ve ürünlerinizi bu kriterlere uygun bir şekilde üretmeniz isteniz. Üretim hattınızın dahi bu şartlara uygun olması gerekir. Bir sonraki yazımızda size KOSHER BELGELENDİRME SÜRECİ ile ilgili bilgiler aktaracağız. Sitemizin içerik paylaşım kısımlarını düzenli olarak takip etmeyi unutmayın.

Hangi Ürünler Kosher Kapsamındadır?

* Et ve süt ürünlerinin bir arada kulalnılması yasaktır.
* Üretim aşamalarında kullanılacak olan araçların, malzemelerin, fırınların, kapların ve benzeri tüm ekipmanların temizlenmiş ve dinen pak olması şartı aranır.
* Museviliğie göre ürünün nihai olarka koşere uygun olması adına ham halinden hazırlanmasına, işlemesine, pişirilmesine, tüketim aşamasına kadar tüm süreçler Kosher´e uygun olmalı ve bu süreçe uygun devam etmelidir.
* Üretilen ürünlerin bitkisel olanlarında asalak, haşere, böceklerin arındırılmış olması gerekir.
* Balık haricinde olan tüm deniz canlılarının kabuklu canlılar, yumuşakçalar koşere uygun değillerdir.
* Helal belgelendirme ile Kosher belgelendirmenin birbirine benzediğinin farkındasınızdır. Domuz ve bileşenleri Musevi dini inançarında da yasak olduğu bilinmektedir. Benzer bir biçimde tüketime izin verilen hayvanlarında kesim yöntemlerinde, kesim şartlarındaki uygunluk aranır. Sakat, hasta olan hayvanların kesimlesi ve kanının boşa akıtılmaması gerekir.

Konuya ilişkin daha fazla bilgi edinmek ve alanında uzman danışanlarımızdan hizmet alabilmek için hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan numaralarımızı arayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ÜTS Firma ve Ürün Kaydı Hizmeti
  ÜTS Firma ve Ürün Kaydı Hizmetine dair merak edilen tüm soruların yanıtlarını Ekol Belgelendirme´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içerikden inceleyebilir ve her türlü sorunuz için bize sitemizdeki numaramızdan ulaşabilirsiniz.
 • Reach Belgesi ve Kayıt İşlemleri
  Reach Belgesi ve Kayıt İşlemleri için aradığınız danışmanlık firması Ekol Belgelendirme sizlerden gelen tüm talepleri aynı gün içerisinde değerlendirmekte ve kısa süre içerisinde markanızı belgesine kavuşturmaktadır.
 • Kosher Sertifikası (Belgesi) Fiyat Teklifi
  Kosher Sertifikası (Belgesi) Fiyat Teklifi alabilmek için Ekol Belgelendirme firmasının incelediğiniz web sitesi üzerinden hemen bilgi alabilir ve size uygun olan tekliflere erişebilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 747 10 62
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Ara