Kosher Sertifikası (Belgesi) Fiyat Teklifi

Kosher Sertifikası (Belgesi) Fiyat Teklifi alabilmek için Ekol Belgelendirme firmasının incelediğiniz web sitesi üzerinden hemen bilgi alabilir ve size uygun olan tekliflere erişebilirsiniz.

Artık tükettiğimiz her ürüne dikkat ediyoruz. Tüketilen ürünlerin gıda alanındaki yerini bilmek herkesin hakkı. Bazı dini inanışlara uygun olarak üretimlerinin yapılması gereken bazı ürünler vardır. Bir çok firma, ülke ve vatandaş tarafından kabul gören Kosher Sertifikası için buradayız. Museviler için kaşrut kurallarına uygun olan, yasalarına uygun bir şekilde üretilen ve tüketimi için uygun gıda kategorisinde bulunan ürünlerin, inançlarına, koşullarına ve şartlarına uygun bir şekilde üretimlerinin yapıldığının onaylandığını gösteren belgedir. Bu belgeye sahip olan ürünleri Museviler rahat bir şekilde tüketebilmetkedir. Kosher sertifikasının olduğu ürünlerin domuz türevi katkı maddeleri içermediği tescillenmiştir. Kosher belgesi için yalnızca Yahudi vatandaşların değil aynı zamanda Müslümanlarında aynı görüşleri vardır. Örneğin domuz eti ve domuz ürünlerinin tüketilmesi yasaktır. Kosher belgesine sahip olan ürünlerin tüketiminde hiçbir sıkıntı yok ve ürünlerin içerisinde hiçbir şekilde domuz katkı maddesi bulunmadığı kanıtlanmaktadır.

KOSHER SERTİFİKASI ALABİLMEK

BU sertifikayı alabilmek için üretilen ürünlerin bazı aşamalardan geçmesi bazı standartları sağlaması gerekir. Musevilik inancına uygun olan kaşerut kurallarındaki aykırılık teşkil etmeden üretilen tüm ürünler, alanında uzman kişiler, hahamlar tarafından denetlenmektedir. Bu denetimde kosher belgesi almaya hak kazanılmaktadır. Ekol Belgelendirme olarak ürünlerinizin bu belgeye sahip olabilmesi için atılması gereken tüm adımları incelemekte ve sizleri hızlı bir şekilde belgeyi almanız için hazırlamaktayız.
Kosher belgesini almaya hak kazanan firmaların ürettiği gıda ürünleri halka açık olan marketlerde, gıda alanlarında satılabilmekte ve özellikle İsrail ülkesindeki vatandaşların sofralarında yer alabilmektedir.

Koşer Belgesi fiyat teklifi için başvuru formu olarak sitemizin iletişim sayfasında bulunan formumuzu doldurabilir ve Ekol Belgelendirme´den teklif alabilirsiniz.

Bizim dinimizde ve ülkemizde helel kesim belgesi ne ise Kosher Belgesi´de aynı şekildedir. Kesim işlemlerinde, üretim aşamalarında, mezbaha kurallarına uygun şekilde işlem gören, kesim kurallarına uygun olarak üretilen gıda ürünlerinin tescil edildiği belgedir. İbranice dilinde KOSHER kelimesi UYGUN anlamına gelmektedir. Kosher belgesi bulunan ürünlerin Museviler tarafından rahat bir şekilde tüketilmesidir.  Kaşerut kurallarına uygun olarak üretilen tüm gıda ürünleri işinde uzman bir haham tarafından denetlenmekte ve kontrollerin yapılmasının ardından firmanıza ve ürünlerinize KOŞER SERTİFİKASI verilmektedir. Bu sertifika ile ürünleriniz tüketime uygun bir hal alacaktır.

KAŞERUT KURALLARINA GÖRE TÜKETİLMESİ YASAK OLAN BESİNLER

* Geviş getiren fakat ayak toynakları yarık olmayan, tavşan türevi hayvanlar.
* Yaklaşık 24 farklı türde bulunan yasara, kuzgun, akbaba, baykuş gibi kanatlı hayvanlar ve bu hayvanların yumurtaları, içeriğinde kan bulunan her türlü hayvan yumurtası.
* Kurtlanan, çürüyen, böceklenen mevyeler, sebzeler, tahıllar ve bakliyat ürünleri.
* Suyun içinde yaşayan ve karada yaşayabilen sürüngenler,midye, salyangoz,kalamaz, yılan, solucan gibi yumuşak hayvanlar.
* Pulları bulunmayan ve yüzgeçleri bulunmayan balık türleri.
* Bazı ıstakoz türleri ve karides gibi kabuğu bulunan su canlıları.
* Yırtıcı hayvanlar kategorisinde bulunan vahşi hayvanlar ile bunların öldürmüş olduğu hayvanlar.
* Ayak toynaklarının arası yarık olanlar, geviş getirmeye sahip olmayan domuz gibi hayvanlar.

Sizlerde ürünleriniz ve markanız için ihtiyacınız olan " kosher belgesi almak " ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bize danışabilirsiniz. Ekol Belgelendirme olarak Türkiye´nin herhangi bir yerinde sizlere uzman kadromuz ile ulaşmakta ve Kosher Belgesi alabilmek için en iyi hizmetleri sunmaktayız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Biyosidal Ürün Grupları ve Biyosidal Ürün Tanımları
  Biyosidal Ürün Grupları ve Biyosidal Ürün Tanımlarını firmamızın web sitesi içerisinde sizler için hazırlanan bu içeriğimizde inceleyebilir ve Ekol Belgelendirme firmasından biyosidal ürün ruhsatlandırması, belgeleri hakkında hizmet alabilirsiniz.
 • Gıda Güvenliği Belgesine Sahip Olun (ISO 22000)
  Gıda Güvenliği Belgesine Sahip Olun (ISO 22000).. Ekol Belgelendirme olarak firmanızın, markanızın ihtiyacı olan ISO belgelerinin tamamı için hizmetinizdeyiz.
 • ISO 31000 Belgesi Almak
  ISO 31000 Belgesi Almak isteyen, Risk Yönetimi belgesi için fiyat teklifi isteyen tüm ziyaretçilerimizi alanında uzman kadromuzun hizmet verdiği firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 747 10 62
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Ara