Sepetim Sepetim

Kozmetik Güvenlik Değerlendirmesi

Kozmetik Ürünlerde Güvenlik Değerlendirmesi ve ilgili dosyanın hazırlanması için aradığınız danışmanlık firması Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakın, nerede olursanız olun en uygun fiyatlı hizmetler için hemen bizi arayın.

Türkiye pazarında yer alacak tüm kozmetik ürünleri için üretici tarafından bazı öngörülen şartlar altında üretim yapıldığı belirlenmelidir. Ürünlerin sunumları, etiketlenmesi ve kullanımına dair bir çok açıklamaya yer verebileceğiniz, vermeniz gereken detaylar yer almalıdır. Kozmetik ürünlerinin insan sağlığı açısından güvenli ürünler olduğunu hem pazara hemde ilgili kurumlar sunmanız gerekecektir.

Kozmetik Yönetmeliği 12. maddesinde yer alan açıklamaya göre ülkemizde üretilen veya ithal olan her ürüne dair ürün bilgi dosyası yer almak zorundadır. Bu dosyada ürünün teknik bilgilerinin yer aldığı, güvenlik değerlendirmelerinin yapıldığı dosyaların bulunduğu detaylar bulunmalıdır. Güvenlik değerlendirmelerinin yapılacağı kozmetik ürünlerinde ürün bileşenleri toksikolojik karakterleri, kimyasal yapıları ve maruz kalma seviyeleri, ürünlerin kullanıma sunulacak olan hedef kitlenin maruz kalma özellikleri göz önüne alınmalıdır. Kozmetik yönetmeliğine göre bitmiş olan kozmetik ürünlerinde yapılan değerlendirme raporlarına güvenlik değerlendirmesi çalışmaları adı verilmektedir.

Yurt dışından getirtilen ürünlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından güvenlik değerlendirmesi yapılan çalışmaları içeren dosyalar yer almalıdır. Denetimlerde ürün bilgi dosyası içerisinde bu detaylar aranacaktır. Ekol Belgelendirme olarak kozmetik sektörü için önemli bir konumda bulunan ürün güvenlik değerlendirmesi raporlarını hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz. Ürün güvenlik bilgileri hakkında detaylı bilgi, teknik bilgi ve fiyat teklifi talepleriniz için firmamıza iletişim sayfasında yer alan Ekol Belgelendirme müşteri hizmetleri numaraları aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Değerlendirmesi Nedir?

Ürünleriniz için güvenlik değerlendirmesi yapılırken ürün içerisinde yer alan kimyasalların yapıları ve maruz kalınma seviyelerine bakılmaktadır. Aynı zamanda kozmetik ürünlerinin içerisinde yer alan bileşenlerin toksikolojik karakterleri bilinmeli ve tepkimeleri gözlemlenmelidir. Kozmetik ürünlerinin kullanılacağı hedef kitle analizi iyi bir şekilde yapılmalı ve ilgili ürün kullanıcılarında maruz kalınması durumunda nelerle karşılaşılacağı araştırılmalıdır. Kozmetik Yönetmeliği ilgili maddelerinde yer alan kozmetik güvenlik değerlendirme raporları için Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir.

Kozmetik Güvenlik Değerlendirme Rapor Hazırlama

Kozmetik ürünleri için Ürün Güvenlik Değerlendirmesi dosyalarını hazırlayacak olan kişilerin, eczacılık diplomaları veya tıp diploması bulunmaktadır. Aynı zamanda diş hekimi, biyoloji, kimya, biyokimya, mikrobiyoloji gibi alanlardaki diplomaya sahip kişilerde kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi alanında hizmet verebilecek kişilerdir. Ekol Belgelendirme alanında uzman personeli ile sizler için kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi raporlarını hazırlayabilmektedir.

Ekol Belgelendirme olarak ilgili hizmetimizde tüm bilgi ve belgelere sahip, yeterli donanım ve tecrübeye sahip personelimizle yanınızdayız. Değerli ziyaretçilerimiz hemen uzmanlarımızdan bilgi almak için iletişim sayfamızda yer alan numaraları çekinmeden arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Standardı Hakkında (ISO 10002)
  Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Standardı Hakkında (ISO 10002) bilgileri edinmek, aklınıza takılan soruların bir çoğunun yanıtını almak ve özel teklifler talep etmek için hemen içeriğimizi inceleyin.
 • ISO 10004 Fiyatları
  Ekol Belgelendirme ile ISO 10004 Fiyatları konusunda en iyi teklifleri alabileceğinizi ve kısa süre içerisinde ilgili belgeye sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz?
 • Su Ayak İzi Sertifikası
  Firmaların su ayak izi hesaplaması yaptırararak sertifika almak istediği tüm zaman dilimlerinde uzmanlarımız ile Türkiye´nin her noktasında kısa süre içerisinde hizmet verebilmekteyiz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp