Sepetim Sepetim

Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası

Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası hazırlatmak isteyen tüm üreticilerin ilk tercihi tecrübeli firmalar olacaktır. Bu alanda işinin ehli bir ekip ile dosyaların hazırlanmasını Ekol Belgelendirme bünyesi altında yapmaktayız.

Kozmetik ürünlerinde ülkede üretilerek satışa sunulmak istenilen ürünler veya yurt dışından getirilmek istenilen ürünler için güvenlik değerlendirmesi yapılmalı ve bu çalışma istenildiği anda ilgili kurumlara sunulmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen operasyonlar neticesinde güvenlik değerlendirmesi çalışmanız daima hazır bir halde olmalıdır. Ürün bilgi dosyası içerisinde yer alması gereken ürün güvenlik değerlendirmesi ve diğer raporlar için hemen Ekol Belgelendirme firmamızdan hizmet ve destek alabilirsiniz. Unutmamalısınız ki; ürün güvenlik bilgileri ve değerlendirme raporaları içinde MoS yani ürün bileşenlerinin güvenlik sınırı hesaplanmasına yer verilmelidir. Ürün bileşenlerinin güvenlik sınırı hesaplamalarında istenmeyen etkinin gözlemlendiği maddeler en yüksek uygulama miktarı kullanılacaktır. Ekol Belgelendirme´nin profesyonel danışmanları ile sizlere sunulacak olan bu hizmette dikkat etmeniz gereken bir çok detay vardır. Bu nedenle kesinlikle profesyonel bir destek almadan kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi raporlarını hazırlatmamalısınız.

Kozmetik ürünlerinin toksikolojik emilim yolları ve sistemik etkileri bakımından değerlendirmeleri de yapılmalıdır. Bunların yapılması için ise bileşenlerin kan dolaşımlarına geçmesi beklenen miktarlar bilinmeli ve sistemik maruz kalınma dozu gerekmektedir. Sizlerde güvenlik değerlendirmesi yapmak ve bu raporlara hızlı bir şekilde ulaşarak ürünlerinizi pazara sunmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayarak hem teklif hemde bilgi alabilirsiniz.

Raporlama kısımları için detaylar iki farklı bölümden oluşmaktadır. Bu detaylara göz atmak isteyecek olursanız;

İLK AŞAMADAKİ İZLENEN YOL;

* Kozmetik ürünün nitel ve nicel terkibi
* Kozmetik ürünün fiziksel/kimyasal özellikleri ve stabilitesi
* Mikrobiyolojik nitelik
* Yabancı maddeler, kalıntılar, paketleme materyali hakkında bilgiler
* Normal ve makul şekilde öngörülebilir kullanım
* Kozmetik ürüne maruz kalma durumu
* Maddelere maruz kalma durumu
* Maddelerin toksikolojik profili
* İstenmeyen etkiler ve ciddi istenmeyen etkiler
* Kozmetik ürüne iliskin bilgiler

İKİNCİ AŞAMADAKİ İZLENEN YOL;

* Değerlendirmede varılan sonuç
* Etikette yer alacak uyarılar ve kullanım talimatları
* Gerekçe
* Değerlendirmeyi gerçekleştiren kişinin kimlik bilgileri ve onayı

Daha fazla bilgi ve sorularınız için Ekol Belgeldirme firma numaralarımızdan bize ulaşın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Iso 31000 Standardı Belge Danışmanlığı
  Iso 31000 Standardı Belge Danışmanlığı konusunda alanının en iyi eğitmenleri, tecrübeli personeli ve sektörün öncüleri arasında yer alan danışmanları ile Ekol Belgelendirme Türkiye´nin neresinde olursanız olun, sizin yanınızda.
 • ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme
  ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmetleri kapsamında ihtiyacınız olan her an Ekol Belgelendirme uzmanları yanınızda. Türkiye´nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
 • Vegan Sertifika Süreci Nasıldır?
  Ekol Belgelendirme ile en iyi teklifler, en iyi hizmetler her zaman olduğu gibi sizleri bekliyor. Vegan Sertifika Süreci Nasıldır? sorusuna yanıt olarak hazırlanan bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp